Ciekawostki z królestwa zwierząt

Największe stworzenia morskie – Top 10 największych

Poznaj niewiarygodnie duże stworzenia, które inspirowały odkrywców na przestrzeni wieków. Największe stworzenia morskie. Największe żywe stworzenia na świecie nazywają morze swoim domem. W oceanie żyje również największe stworzenie, jakie kiedykolwiek żyło na naszej planecie. Niektóre z tych stworzeń pozostają nieuchwytne i szalenie tajemnicze.

Ludzie bali się dużych stworzeń, więc trzymali ocean pod kluczem, dopóki grupa badaczy naukowych nie podjęła się kompleksowego badania i przeglądu dotychczasowych badań nad największym znanym gatunkiem morskim.

 

1. Duża meduza | Długość całkowita: 36 metrów

 

  Meduza wielka Największe stworzenia morskie

Podczas gdy niebieski wieloryb jest największym królem morza w ogóle, meduza jest na szczycie listy jako najdłuższy. A jako najdłuższa meduza ze wszystkich, te małe piękności mają macki, które osiągają zdumiewające 36 m. Mówi się, że zaplątują się w szczątki morskie, a ponieważ potrzebują znacznie więcej czasu, aby się skurczyć, są bardziej narażone na atak drapieżników.

 

2. Giant wrasse| Długość całkowita: 33 metry 

 

Wargacz olbrzymi

Większość z nas widziała zdjęcia słynnego, gigantycznego niebieskiego wieloryba. Niebieski wieloryb jest największym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek istniało – nawet od przerośniętych dinozaurów. Ważą one do 200034,2 kg. Ich serce jest tak duże jak samochód; jego rytm można wykryć z odległości 3 km. Już po urodzeniu zaliczają się do największych dorosłych zwierząt. Z powodu komercyjnych połowów wielorybów, gatunek ten nie był wielorybiony do 20. wieku prawie wyginął. Na szczęście po wprowadzeniu światowego zakazu wielorybnictwa powoli się odbudowuje. Oznacza to, że zwierzęta te pozostają zagrożone i stoją przed wieloma poważnymi zagrożeniami, w tym uderzeniami statków i zmianami klimatu.

 

3. Krogulec zwyczajny| Długość całkowita: 24 metry

 

Krogulec

Ma on prawie 24 m długości. Wieloryb spermowy jest największym z wielorybów zębatych i największym zębatym drapieżnikiem ze wszystkich. Gdyby porównać go do budynku, byłby tak wysoki jak ośmiopiętrowy budynek. Jego klikający dźwięk może być tak głośny, jak 230 decybeli pod wodą, co odpowiada 170 decybelom na lądzie – mniej więcej głośność karabinu wystrzelonego w odległości kilku centymetrów od twojego ucha. Ma największy mózg ze wszystkich zwierząt na naszej planecie. Największe stworzenia morskie. Vorvanie znaleźli się w 18, 19. i XX-wieczne wieloryby były przedmiotem intensywnych polowań; rybacy poszukiwali wielorybów, by używać ich do produkcji świec, mydła, kosmetyków, oleju do lamp i innych. Szacuje się, że przed polowaniami na wieloryby było ich około 1,1 miliona. Dziś jest ich kilkaset tysięcy – co może jest dużo w porównaniu z innymi zagrożonymi wielorybami, ale wciąż groźne, biorąc pod uwagę ich niegdyś liczną populację.

 

4. Rekin wielorybi|Długość całkowita: 18,6 metra

 

Rekin wieloryby

Poznaj największą rybę w morzu, wspaniałego rekina wielorybiego. Te majestatyczne olbrzymy przemierzają oceany na całej planecie, szukając planktonu i zachowując się jak inne ryby, czasem nawet bawiąc się z ludźmi, którzy lubią z nimi pływać. Porusza się z prędkością około 5 km na godzinę. Bardziej niż wieloryb i jak rekin, ryby te są klasyfikowane jako zagrożone, ponieważ nadal poluje się na nie w niektórych częściach świata. Ryby akwariowe 10 ryb dla początkujących.

 

5. Rekin olbrzymi|Długość całkowita: 12,27 m

 

Rekin maskujący

Rekin baskilowy jest, według naszej najlepszej wiedzy, drugą co do wielkości rybą współczesnego oceanu. Największy odnotowany rekin baskilowy mierzył ponad 12,27 m – mniej więcej długość szkolnego autobusu. Największe stworzenia morskie. Co jeszcze bardziej imponujące, mogą one ważyć w granicach 3.628,739 kg. Rekin jest często widziany ze swoim ogromnym pyskiem szeroko otwartym przy powierzchni wody. Ale nie martw się, powinieneś natknąć się na jeden podczas nurkowania w głębi oceanu; są to łagodne olbrzymy, które mają dietę głównie planktonu, jaj ryb i larw. Bananowa maska do włosów: uzyskaj błyszczące włosy.

 

6. Kałamarnica | Długość całkowita: 12 metrów

 

  Kałamarnica Największe stworzenia morskie

Naukowcy mieli niewiele okazji do obserwacji niezwykle nieuchwytnego Łapacza w jego naturalnym środowisku. Kałamarnica olbrzymia została po raz pierwszy sfilmowana w swoim głębinowym domu w 2012 roku przez grupę naukowców z japońskiego Narodowego Muzeum Nauki. O tym gigancie Khytlyanovie dowiedzieliśmy się, że ma spory wpływ. Ich anteny żerujące mogą łapać ofiary na odległość ponad 9 m. Ośmiornica olbrzymia jest legendarna nawet w sferze opowieści o potworach morskich, gdzie kojarzona była z morskim potworem Krakenem.

 

7. Osmonoh gigantyczny| Rozpiętość promieniowa: 9,8 metra

 

  Osmonoh gigantyczny Największe stworzenia morskie

Trafnie nazwana kałamarnica olbrzymia jest największym mięczakiem spośród nich wszystkich. Chociaż ośmiornica jest zazwyczaj czerwonobrązowa, może zmienić kolor, gdy jest zagrożona lub potrzebuje kamuflażu. Gigantyczna ośmiornica pacyficzna, inteligentna z natury, potrafi otwierać pojemniki, rozwiązywać labirynty i bawić się zabawkami. Akwaria często wzbogacają ośmiornice, aby zaangażować ich mózgi. W naturze ośmiornica olbrzymia występuje na całym Oceanie Spokojnym od Alaski do Baja California i aż do północno-wschodniej Japonii.

 

8. Regalecidae Oarfish | Długość całkowita: 8 metrów – Największe stworzenia morskie 

 

Regalecidae Oarfish

Oarfish często nazywane są wężem morskim lub smokiem. Ryba ta jest najdłuższą znaną nam rybą kostną – a żyje na głębokości 1006 m. Ponieważ zamieszkują one głębokie, ciemne kolumny wodne otwartego oceanu i rzadko wychodzą na powierzchnię, nieczęsto widuje się je żywe i zdrowe. Większość naszej wiedzy pochodzi z okazów, które zostały wyrzucone na brzeg. Oarfish, zwany też Ribfish, ma 8 m długości. Znane są również z dużych oczu, tym lepiej widzianych w ich głębokim, ciemnym otoczeniu.

5 największych wilków na świecie Największy wilk na świecie
 

 

9. Ryba księżycowa | Długość całkowita: 3,82 metra – Największe stworzenia morskie 

 

Miesięczna świetlna

Niesamowicie dziwna ryba morska, znana również jako „mola mola”, jest najcięższą ze wszystkich ryb kostnych. Jest to ogromna ryba bez ogona, która przypomina głowę, mierzy 3,82 m i może ważyć zdumiewające 2300 kg. A jeśli zastanawiasz się, jak ryba bez ogona pływa, to łączy się to z jej masywnymi płetwami. Płetwy te pozwalają im również pływać na boku. Potrafi skakać do wysokości 3 m, robi to, aby pozbyć się pasożytów.

 

10. Japoński krab wielorybi | Rozpiętość nóg: 3,12 metra – Największe stworzenia morskie 

 

Wieloryb japoński Największe stworzenia morskie

Z rozpiętością nóg ponad 3,12 m, krab japoński jest stawonogiem tego samego azylu, który obejmuje skorupiaki, pająki i owady. Największe stworzenia morskie. I nie tylko jest to największy krab, ale także dzierży tytuł największego stawonoga ze wszystkich. Z rosnącym wiekiem krab japoński stale rośnie, podczas gdy jego szyja pozostaje tej samej wielkości. Znane są z tego, że ozdabiają swoje muszle dla kamuflażu.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button