Ciekawostki z królestwa zwierzątPsy

5 największych wilków na świecie Największy wilk na świecie

5 największych wilków na świecie. Wilki dzielą się głównie na trzy gatunki: etiopskie, rude i szare. W ramach tych kategorii rozróżnia się jednak odmiany wilków i dzieli się je na podgatunki. Oficjalnie uznano prawie 40 podgatunków wilków, z których największy należy do kategorii wilków szarych.

Wiele osób łączy wszystkie podgatunki wilków szarych i nazywa gatunek wilka szarego największym na planecie. Ponieważ w tej grupie jest tak wiele różnych wilków do zbadania, jest miejsce na bardziej szczegółowe informacje. Przyjrzyjmy się 5 największym podgatunkom wilków na świecie i dowiedzmy się czegoś nowego o każdym z nich.

5. Wilk preriowy

5.wilk preriowy
Waga: 50 kg
Długość: 200 cm
Miejsce: Wielkie Równiny
Szacowana populacja: 3 900

Podobnie jak ich odpowiedniki, wilki z Wielkich Równin polują na jelenie, łosie, bobry i ptaki. Średnia wielkość stada dla tego podgatunku wynosi zaledwie pięć lub sześć wilków, mimo że jest to najczęstszy podgatunek wilków w Stanach Zjednoczonych.

Populacja wilków na Wielkich Równinach została zniszczona przez polowania i odłowy do punktu bliskiego wyginięcia, pozostawiając jedynie niewielkie rozproszenie ocalałych wilków w pobliżu granicy z Kanadą. Podejmowane są wielkie wysiłki, aby odbić się od dna, a populacja rośnie.

Wiedziałeś?

Ten imponujący i szeroko rozpowszechniony podgatunek wilka powstał w wyniku włączenia podgatunków, takich jak północny wilk górski Rocky Mountain, który kiedyś został nazwany jako osobny podgatunek.

4. Canis lupus pambasileus

4. Canis lupus pambasileus


Waga: 54 kg
Długość: 200 cm
Lokalizacja: Alaska, Kanada
Szacowana populacja: 5 000

Ten podgatunek, znany również jako wilk jukoński, zamieszkuje zarówno Alaskę, jak i Jukon, dokładając wszelkich starań, aby uniknąć najzimniejszej tundry. Wysoce inteligentne i uważne stada wilków z Alaski wykorzystują poziom pracy zespołowej, który pozwala im zabijać ogromne ofiary, takie jak żubry i łosie. Z reguły podążają za ofiarą i okrążają ją, atakując ze wszystkich stron, aby ofiara nie wiedziała, której strony bronić. Metoda ta jest nie tylko skuteczna, ale także zmniejsza ryzyko obrażeń poszczególnych członków zacisku. Filmy wojenne

Wiedziałeś?

Kolory alaskańskich wilków wewnętrznych wahają się od czarnego do białego. Najczęściej spotykanym kolorem jest czarny, a także wzory futra, które zawierają czerń w połączeniu z innymi kolorami.

3. Wilk syberyjski

3. wilk syberyjski największe wilki na świecie największy wilk


Waga: 57 kg
Długość: 150 – 200 cm
Lokalizacja: północna Europa i Azja
Szacowana populacja: 30 000 – 40 000

Jak można się domyślić po jego nazwie, wilk syberyjski jest przystosowany do ekstremalnie zimnego klimatu. Jego powłoka gęstnieje w odcieniach szarości, rdzy i czerni i zapewnia doskonałą izolację. Te sprytne drapieżniki polują w stadach, jak większość wilków. Prowadzą również selektywne drapieżnictwo, usuwając starych, chorych i słabych członków stad karibu i żubrów.

Wiedziałeś?

Podczas gdy te majestatyczne wilki kiedyś wędrowały po znacznie większym obszarze północnej Europy, ich liczba została zagrożona przez ludzkich myśliwych. Po polowaniach na ich piękne skóry, zredukowana populacja wilków jest najbardziej gęsta, szczególnie w północnej Arktyce i borealnej Rosji.

2. Wilk euroazjatycki

2. wilk euroazjatycki największe wilki na świecie największy wilk


Waga: 72 kg
Długość: 150 cm
Lokalizacja: północna Europa
Szacowana populacja: 25 000 – 30 000

Chociaż jest to bliskie porównanie, wilk euroazjatycki jest uważany za średnio większy gatunek niż wilk syberyjski, biorąc pod uwagę jego średnią wagę. Chociaż wilki te można znaleźć w Europie Zachodniej, Skandynawii i Chinach, największe z nich występują w Rosji. Najgęstsza populacja tych wilków występuje również w Rosji.

Głównymi cechami odróżniającymi wilka eurazjatyckiego od innych podgatunków są smukła budowa ciała i stosunkowo krótka, szorstka sierść. Kolory ich sierści są bardzo zróżnicowane i wahają się między kremowym, czerwonym, czarnym, szarym lub kombinacją tych dwóch.

Wiedziałeś?

Dieta adaptacyjnego wilka euroazjatyckiego jest tak zróżnicowana, jak jego siedlisko. Nie tylko jedzą zwykłe pokarmy, takie jak jelenie i owce, ale także gryzonie, żaby i jaszczurki.

1) Canis lupus occidentalis

1.Canis lupus occidentalis największe wilki na świecie największy wilk


Waga: do 70 kg
Długość: 150-210 cm
Lokalizacja: Alaska i zachodnia Kanada
Szacowana populacja: 7 000 – 10 000

 

Największy wilk na świecie

 

Wilk w Dolinie Mackenzie jest największym wilkiem na świecie. Znany również jako wilk północno-zachodni lub wilk kanadyjski, ten futrzasty olbrzym wędruje po północno-zachodniej Ameryce i często odwiedza dolinę rzeki Mackenzie. Rzeka Mackenzie jest najdłuższym systemem rzecznym w Kanadzie i odżywia rozległy ekosystem, w którym mogą rozwijać się największe wilki.

Wilk w Dolinie Mackenzie jest również szeroko rozpowszechniony w Parku Narodowym Yellowstone, gdzie odgrywa ważną rolę w utrzymywaniu populacji łosi w ryzach. Te inteligentne, potężne wilki zazwyczaj polują, wykorzystując skoordynowaną panikę, aby zmusić najmłodszych i najsłabszych członków stada do pozostania w tyle.

Wiedziałeś?

Wilki te mają szczególnie silne kończyny i duże płuca przystosowane do oddychania na większych wysokościach, co pozwala im panować w ich naturalnym środowisku. W porównaniu do swoich bardziej naturalnych kuzynów, wilki w Dolinie Mackenzie są uważane za podgatunek wilka o największej masie ciała. Ich krępa budowa nadaje im nieco bardziej krępy i zaokrąglony wygląd niż innym gatunkom wilków.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button