Ciekawostki z królestwa zwierzątPsy

Największy wilk świata – top 5

Największy wilk świata. 5 największych wilków na świecie . Wilki dzieli się głównie na trzy gatunki: etiopskie, rude i szare. W ramach tych kategorii rozróżnia się jednak odmiany wilków i organizuje się je w podgatunki. Oficjalnie uznanych jest blisko 40 podgatunków wilków, z których największy należy do kategorii wilków szarych.

Wiele osób łączy każdy podgatunek wilka szarego i określa gatunek wilka szarego jako największy na naszej planecie. Ponieważ w tej grupie jest tak wiele różnych wilków do zbadania, jest miejsce na uszczegółowienie. Przyjrzyjmy się 5 największym podgatunkom wilków na świecie i dowiedzmy się trochę o każdym z nich.

 

5. Wilk preriowy – Największy wilk świata

 

Wilk preriowy - Największy wilk świata

Waga: 50 kg
Długość: 200 cm
Lokalizacja: Wielkie Równiny
Szacunkowa liczba ludności: 3.900

Wilki z Wielkich Równin, podobnie jak ich odpowiedniki, polują na jelenie, łosie, bobry i ptaki. Średnia wielkość watahy dla tego podgatunku to tylko pięć lub sześć wilków, mimo że jest to najczęściej występujący podgatunek wilka w Stanach Zjednoczonych.

Populacja wilków z Wielkich Równin została zniszczona przez polowania i odłowy do punktu bliskiego wyginięciu, pozostawiając jedynie niewielkie rozproszenie ocalałych wilków w pobliżu granicy kanadyjskiej. Podejmowane są wielkie wysiłki, aby umożliwić odbicie się populacji i obecnie rośnie ona.

Wiedziałeś?

 

Ten imponujący i szeroko rozpowszechniony podgatunek wilka powstał w wyniku włączenia podgatunków takich jak północny wilk górski Rocky Mountain, który kiedyś został nazwany jako własny, odrębny podgatunek.

 

4. Canis lupus pambasileus

 

Canis lupus pambasileus

Waga: 54 kg
Długość: 200 cm
Lokalizacja: Alaska, Kanada
Szacunkowa liczba ludności: 5 000

Znany również jako wilk jukoński, ten podgatunek zamieszkuje zarówno Alaskę, jak i Jukon, dokładając wszelkich starań, aby uniknąć najzimniejszej tundry. Wysoce inteligentne i spostrzegawcze, sfory wilków z alaskańskiego interioru wykorzystują poziom pracy zespołowej, który pozwala im na zdejmowanie ogromnych zdobyczy, takich jak żubry i łosie. Z reguły prześladują i okrążają swoją ofiarę, atakując ze wszystkich stron, tak aby ofiara nie wiedziała, z której strony ma się bronić. Metoda ta jest nie tylko skuteczna, ale zmniejsza ryzyko urazów u poszczególnych członków stada.

Wiedziałeś?

 

Kolory Alaskan Interior Wolf zazwyczaj wahają się od czerni do bieli. Czarny jest obserwowany jako najczęstszy kolor, wraz z wzorami futra, które zawierają czarny w połączeniu z innymi kolorami.

3. Wilk syberyjski – Największy wilk świata

 

Wilk syberyjski - Największy wilk świata

Waga: 57 kg
Długość: 150 – 200 cm
Lokalizacja: północna Europa i Azja
Szacowana liczba ludności: 30 000 – 40 000

Jak można się domyślić po jego nazwie, wilk syberyjski jest przystosowany do ekstremalnie zimnego klimatu. Jego futro gęstnieje w odcieniach szarości, rdzy i czerni i stanowi doskonałą izolację. Te sprytne drapieżniki polują w stadach, jak większość wilków. Dokonują również selektywnego drapieżnictwa, usuwając starych, chorych i słabych członków stad karibu i żubrów. Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów.

 

Wiedziałeś?

 

Podczas gdy te majestatyczne wilki przemierzały kiedyś znacznie większy obszar północnej Europy, ich liczebność została zagrożona przez ludzkich myśliwych. Po upolowaniu ich dla pięknych skór, zredukowana populacja wilków jest najbardziej zagęszczona, zwłaszcza w północnej Arktyce i borealnej Rosji.

2. Wilk euroazjatycki

 

Wilk euroazjatycki

Waga: 72 kg
Długość: 150 cm
Lokalizacja: północna Europa
Szacowana liczba ludności: 25 000 – 30 000

Chociaż bliskie porównanie, wilk euroazjatycki jest uważany za większy gatunek średnio niż wilk syberyjski na podstawie jego średniej wagi. Choć wilki te można spotkać z Europie Zachodniej, Skandynawii i Chinach, to największe z nich występują w Rosji. Najgęstsza populacja tych wilków występuje również w Rosji.

Głównymi cechami odróżniającymi wilka euroazjatyckiego od innych podgatunków są smukła budowa ciała i stosunkowo krótkie, szorstkie futro. Kolory ich płaszczy są bardzo zróżnicowane i oscylują między kremowym, czerwonym, czarnym, szarym lub ich kombinacją.

Wiedziałeś?

Dieta adaptacyjnego wilka euroazjatyckiego jest tak różnorodna jak jego siedlisko. Nie tylko jedzą zwykły pokarm, taki jak jelenie i owce – ale także gryzonie, żaby i jaszczurki.

1. Canis lupus occidentalis – Największy wilk świata

 

Canis lupus occidentalis - Największy wilk świata
Waga: do 70 kg
Długość: 150 – 210 cm
Lokalizacja: Alaska i zachodnia Kanada
Szacowana liczba ludności: 7 000 – 10 000

 

Największy wilk świata

 

Wilk w Dolinie Mackenzie jest największym wilkiem na świecie. Znany również jako wilk północno-zachodni lub wilk kanadyjski, ten futrzany gigant przemierza amerykański północno-zachodni i często odwiedza dolinę rzeki Mackenzie. Rzeka Mackenzie jest najdłuższym systemem rzecznym w Kanadzie i odżywia rozległy ekosystem, w którym mogą rozwijać się największe wilki. Największy wilk świata. 

Wilk w Dolinie Mackenzie jest również rozpowszechniony w Parku Narodowym Yellowstone, gdzie odgrywa ważną rolę w utrzymaniu populacji łosi w ryzach. Te inteligentne, groźne wilki polują zazwyczaj wykorzystując skoordynowaną panikę, aby spowodować, że najmłodsi i najsłabsi członkowie stada zostaną w tyle.

Wiedziałeś?

 

Wilki te mają szczególnie silne kończyny i duże płuca przystosowane do oddychania na większych wysokościach, co pozwala im panować w naturalnym środowisku. W porównaniu z ich bardziej naturalnymi kuzynami, wilki w Dolinie Mackenzie są uważane za podgatunek wilka o największej masie ciała. Ich krępa budowa nadaje im nieco bardziej przysadzisty i zaokrąglony wygląd niż innym gatunkom wilków.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button