Psy

Jak dbać o starego psa – 7 porady dotyczące opieki

Jak dbać o starego psa. Posiadanie psa jest jedną z najlepszych rzeczy na świecie, ale nie jest pozbawione minusów. Jednym z najgorszych aspektów posiadania psa jako członka rodziny jest obserwowanie jego stosunkowo szybkiego starzenia się.

 

Jak dbać o starego psa

 

Większość psów wchodzi w wiek seniora około 7 roku życia, u większych ras psów jest to nieco wcześniej. Zaczynają być wolniejsze, łatwiej mogą przybierać na wadze, ich zmysły zaczynają się przytępiać. Gdyby twój starszy pies mógł mówić, oto kilka rzeczy, które najprawdopodobniej powiedziałby ci.7 rzeczy, które twój starszy pies chciałby ci powiedzieć :

” Nie widzę już tak dobrze. Ja też nie słyszę. „

 

Jak dbać o starego psa

Twój starszy pies nie musi cię ignorować. On po prostu może już cię nie słyszeć.  Jeśli wydaje Ci się, że Twój pies zaczyna Cię ignorować, może się okazać, że po prostu nie słyszy Twojego wołania lub nie widzi rzuconej przez Ciebie piłki.

Właściciele często nie zauważają oznak, że pies traci wzrok lub słuch, dopóki utrata nie jest poważna. Jeden z objawów może początkowo wyglądać jak agresja – jeśli człowiek wyjdzie i dotknie psa, nie zauważając podejścia, pies może zareagować z obronnego zaskoczenia. Może to być również spowodowane tym, że dotyk powodował ból w miejscach artretycznych lub wrażliwych, ale do tego dojdziemy za chwilę.

W przypadku utraty słuchu jednym ze sposobów przygotowania się do płynnego przejścia do głuchoty jest wczesne rozpoczęcie treningu z sygnałami ręcznymi.

Gdy pies będzie dobrze odbierał sygnały ręczne, nie będzie to miało takiego znaczenia, że w końcu przestanie słyszeć. Wiele psów, które mają problemy ze słuchem, nadal może wykrywać wibracje, więc możesz zwrócić na siebie uwagę psa poprzez stukanie dłonią, stukanie w twardą powierzchnię lub inną strategię wywoływania hałasu. Starszy pies.

Starszy pies – Jak dbać o starego psa

 

Utrata wzroku to kolejny problem o subtelnych objawach. Jeśli Twój pies jest bardziej niezdarny, nie może znaleźć jedzenia lub wody, nie chce się tak często ruszać lub łatwo się boi, utrata wzroku może być winowajcą. Jeśli lekarz weterynarii stwierdzi, że zmiany w zachowaniu rzeczywiście są wynikiem pogorszenia wzroku, możesz pomóc swojemu psu.

Możesz oznaczyć różne pomieszczenia różnymi zapachami lub dywanami o różnych kształtach, aby pies mógł stwierdzić, w którym pomieszczeniu się znajduje za pomocą zapachu lub dotyku, zablokować niebezpieczne obszary, takie jak baseny, i trzymać znajome przedmioty, takie jak meble i jedzenie, w tym samym miejscu.

Teraz jestem trochę bardziej zaniepokojony

 

Teraz jestem trochę bardziej zaniepokojony

Starsze psy często trudniej radzą sobie ze stresem. Rzeczy, które nie były wcześniej problemami, mogą się zdarzyć, takie jak lęk separacyjny, lub gdy goście wchodzą do domu, kontakt z nowymi psami, nowe fobie hałasu mogą po prostu sprawić, że wydają się bardziej drażliwe lub niespokojne niż zwykle.

Chociaż wiele z tego można przypisać przytępionym zmysłom i zwiększonemu bólowi, należy wykluczyć problemy zdrowotne związane z lękiem. Jeśli zauważysz niepokój lub bardziej agresywne zachowanie, natychmiast udaj się do lekarza weterynarii, aby poddać psa pełnemu badaniu i upewnić się, że przyczyną zmian nie jest pilny problem medyczny.

Stary pies

 

Jeśli są to naprawdę tylko skutki starzenia się, możesz pomóc swojemu psu złagodzić niepokój, utrzymując podłogi wolne od bałaganu, idąc na krótkie spacery częściej, lub grając w gry , aby zwiększyć jego stymulację umysłową. Utrzymuj spójną rutynę, aby wiedział, czego się spodziewać w ciągu dnia.

Co najważniejsze, bądź jak najbardziej cierpliwy, ponieważ pies może wciąż odbierać twój nastrój, co może potęgować jego niepokój. Stare psy.

Teraz jestem bardziej zimny – Jak dbać o starego psa

 

Teraz jestem bardziej zimny. Jak dbać o starego psa

Starsze psy lubią ciepłe, miękkie legowiska.

Nie bez powodu starsze psy lubią ciepłe, przytulne legowiska – regulacja temperatury ciała nie jest już taka prosta. Pies, który mógłby poradzić sobie z byciem na zewnątrz przez cały dzień w zimnej pogodzie , prawdopodobnie będzie potrzebował swetra, gdy na zewnątrz, i trochę więcej czasu w środku.

Pomoc psu w utrzymaniu wyższej temperatury ciała pomoże zminimalizować sztywność stawów i mięśni, a nawet uchroni go przed chorobą.

Zwracaj uwagę na temperaturę otoczenia swojego pupila i obserwuj oznaki przeziębienia. Jeśli twój pies potrzebuje dodatkowej pomocy, aby utrzymać ciepło, istnieje oczywiście duży wybór swetrów . Jeśli jesteś w domu, możesz pomóc, umieszczając jamę psa w pobliżu źródła ciepła lub zapewniając podkładkę grzewczą, którą można podłączyć do gniazdka, aby zapewnić stałe ciepło.

Należy jednak uważać, aby nie dopuścić do zbytniego rozgrzania psa, zwłaszcza jeśli używamy elektrycznej podkładki grzewczej. Obserwuj uważnie, czy koc jest ciepły, a nie gorący.

Nie mogę poruszać się tak dobrze jak wcześniej, ponieważ bolą mnie stawy – Jak dbać o starego psa

 

Nie mogę poruszać się tak dobrze jak wcześniej, ponieważ bolą mnie stawy

Zapalenie stawów i ból stawów to częsty problem u starzejących się psów. Czy to stary uraz lub zapalenie stawów, które wciąż się pogarsza, ból stawów, który może spowodować starszego psa szereg problemów, od trudności z wsiadaniem do samochodu do chodzenia po schodach. Aby jak najszybciej zapobiec problemom ze stawami, warto podawać psu suplementy z chondroityną i glukozaminą już od kilku lat.

W przypadku wystąpienia bólu stawów pomocne mogą być przeciwzapalne środki przeciwbólowe przepisane przez lekarza weterynarii. Można też zapewnić rampy tam, gdzie pies musi wchodzić po schodach, odbywać krótsze, ale częstsze spacery.

Zapewnij możliwości pływania lub innych ćwiczeń nieuderzeniowych, zapewnij ortopedyczne łóżko i podwyższone jedzenie i wodę, a nawet proste środki ostrożności, takie jak nie zapraszanie go do ciebie, gdy leży, chyba że jest to nieuniknione. Starszy pies.

Może i mam ten sam apetyt, ale nie mogę spalać kalorii jak kiedyś

 

Jak dbać o starego psa

Otyłość jest jednym z głównych problemów zdrowotnych starszych psów i może powodować niezliczoną ilość innych problemów zdrowotnych, od pogarszającego się bólu stawów i duszności po problemy z sercem lub wątrobą. Powodem, dla którego starsze psy mają tendencję do otyłości, jest nie tylko spadek poziomu energii i aktywności, ale także zmiana ich ogólnego zapotrzebowania kalorycznego.

Wraz z wiekiem człowieka nasz metabolizm zwalnia i potrzebujemy mniej jedzenia, aby utrzymać stałą wagę. Podobnie jest z psami. Mimo że mogą zachowywać się tak samo jak zawsze, ich ciała nie spalają kalorii w ten sam sposób i dlatego przybierają na wadze.

Może się okazać, że czas przejść na karmę dla psów przeznaczoną dla seniorów, która ma mniej kalorii, więcej błonnika i mniej tłuszczu oraz inne suplementy diety. Może się okazać, że trzeba będzie zminimalizować ilość przysmaków, które rozdajemy w ciągu dnia.

 

 

Czasami się gubię i może zapominam o niektórych naszych starych zasadach – Jak dbać o starego psa

 

Czasami się gubię i może zapominam o niektórych naszych starych zasadach. Jak dbać o starego psa.

Czasami starsze psy zapominają rzeczy, które kiedyś znały, jak np. trening domowy. Utrata zdolności poznawczych jest powszechna wraz ze starzeniem się.

Twój pies może zapomnieć prostych rzeczy, takich jak sposób poruszania się po przeszkodzie, a nawet zgubić się w miejscach, które zna lub nie rozpoznaje osób, które zna. Może mu być trudniej wykonywać zadania lub uczyć się nowych sztuczek. W rzeczywistości może zapomnieć zachowania, które znał od dawna, takie jak trening domowy. Wypadki w łazience mogą stać się coraz częstsze.

Niezależnie od tego, jeśli twój pies zaczyna zachowywać się dziwnie lub ma zmiany w zachowaniu, miej go sprawdzone przez lekarza weterynarii, aby być pewnym przyczyny, która może nie być tylko starzenie się.

Jeśli jednak dojdzie do starzenia się, możesz pomóc swojemu psu za pomocą leków i suplementów, a także po prostu być bardziej cierpliwym wobec niego i pomagać mu, gdy staje się zdezorientowany lub zagubiony.

Obecnie potrzebuję trochę więcej pomocy przy pielęgnacji

 

Jak dbać o starego psa Obecnie potrzebuję trochę więcej pomocy przy pielęgnacji

U starszych psów często występują zmiany w skórze, sierści, a nawet pazurach. Ich skóra może być sucha. Sierść bardziej szorstka.

Dodanie do ich karmy oleju kokosowego lub łososiowego może rozwiązać problem na długi czas. Ale skóra psa może być też cieńsza, więc zranienie może być bardziej prawdopodobne. Ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę.

Gdy pies jest w trakcie zabawy lub na szlaku turystycznym, aby nie zrobić mu krzywdy. Tymczasem pazury psa mogą być kruche. Pies będzie potrzebował częstszego przycinania pazurów. Ponieważ pazury nie skracają się podczas aktywności, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na pedicure.

Ponieważ starszy pies może nie być tak skłonny lub zdolny do samodzielnego wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Może być konieczne zwiększenie liczby razy w tygodniu, kiedy szczotkujesz jego sierść i pomagasz mu utrzymać czystość.

To świetna okazja do nawiązania wzajemnej więzi, a także szansa na sprawdzenie. Czy u psa nie pojawiły się nowe guzki, zgrubienia lub owrzodzenia, które mogą wymagać kontroli.

Istnieje wiele innych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, gdy twój pies się starzeje, w tym dobra opieka stomatologiczna. Aby zapobiec chorobom dziąseł od chorób wątroby do cukrzycy. Chociaż może to brzmieć jak dużo pracy w opiece nad psem.

Kiedy trafia w starsze lata, takie poświęcenie ma swoje szczególne nagrody, w tym świadomość, że zrobiłeś wszystko. Co możesz dla towarzysza, który zależał od ciebie od początku dnia.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button