Psy

Jak uspokoić psa, porady jak uspokoić psa

Porady, jak uspokoić psa. Nie wiesz Jak uspokoić psa ? Wybraliśmy dla Was sprawdzone sposoby Jak uspokoić psa. Jak szybko i łatwo uspokoić psa.

 

Jak uspokoić psa

 

Jeśli pies jest nadpobudliwy lub nadmiernie pobudzony, zazwyczaj problemem jest jego uspokojenie. Zazwyczaj jego nadmierna nadpobudliwość wynika z nudy lub braku ruchu. Aby uspokoić psa, musisz poznać pochodzenie jego nadpobudliwości i wściekłości.Oto kilka technik uspokajania psa.

 

Ignorowanie zachowania psa

 

Ignorowanie zachowania psa Jak uspokoić psa

 

Psy szukają uwagi. Zwracając uwagę na nadpobudliwego psa podczas wybuchów, wzmacniasz właśnie to problematyczne zachowanie psa, które próbujesz wyeliminować. Następnym razem, gdy twój pies przesadzi, skacząc lub gryząc cię, spróbuj – bez dotykania, bez mówienia, bez kontaktu wzrokowego – i zobacz, jak dobrze ci idzie. Możesz być zaskoczony, jak szybko pies się uspokoi. Dlaczego pies dyszy , problem z oddychaniem

 

Daj swojemu psu pracę

 

Zadanie, na którym można się skupić, może ogromnie pomóc. Nadpobudliwość u psów może wynikać z potrzeb psychologicznych równie łatwo jak z potrzeb fizycznych. Dając psu zadanie do wykonania, wyeliminujesz jego hiperaktywne zachowanie i przekierujesz jego energię gdzie indziej. Na przykład, trzymanie psa w plecaku o większym ciężarze na nim sprawi, że będzie on skupiony na noszeniu go, a nie rozpraszał Cię i robił inne rzeczy.

 

Częste spacery

 

Częste spacery

 

Jeśli Twój pies ma dużo energii, intensywny spacer z psem to kolejny doskonały sposób na przekierowanie tej energii tam, gdzie chcesz. Jak swojego psa. Kiedy spalisz tę dodatkową energię, twój pies powinien być przyjemnie wyczerpany i zbyt zmęczony, aby skakać. Bez tej frustracji dużo łatwiej będzie mu się zrelaksować.

 

Sprawdź swoją własną energię

 

Sprawdź swoją własną energię

 

Twój pies jest twoim lustrem. Każda energia, którą mu dasz, zostanie odbita z powrotem. Czy jesteś spokojny, asertywny? Czy emitujesz pewną siebie energię wiodącego właściciela? Jesteś zestresowany po kłótni lub obciążony zmartwieniami z tygodnia pracy? Nerwowe lub niespokojne nastroje mogą przejawiać się w nerwowym lub niespokojnym języku ciała lub tonie głosu i mogą wpływać na energię psa. Bądź więc liderem i bądź dostrojony do ich energii.

 

Spróbuj aromaterapii – Jak uspokoić psa

 

Pamiętaj, że psy odbierają świat przede wszystkim przez zapach! Tak jak mówi się, że zapach lawendy relaksuje ludzi, tak samo kojący zapach może mieć bardzo uspokajający wpływ na Twojego pupila.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button