Psy

Złe zachowanie psa 10 złych zachowań i wskazówki jak je pokonać

Złe zachowanie psa 10 złych zachowań psów i wskazówki, jak je pokonać .Jakie są najczęstsze złe nawyki psów? Jak zapobiegać złym zachowaniom psa? Czy mieliście kiedyś do czynienia z jakimś złym zachowaniem swojego psa? Oto dziesięć najczęstszych złych nawyków psów i wskazówki, jak je zmienić. Pamiętaj , psy nie rodzą się złe. Są pod wpływem otoczenia. Ich złe zachowanie jest najczęściej wynikiem interakcji z innymi, a w pewnych sytuacjach mogą czuć się niekomfortowo. Może też być wynikiem niekonsekwentnego lub złego szkolenia psa.

Oto 10 najczęstszych złych zachowań psów i wskazówki, jak pokonać …

 

10. Żucie – złe zachowanie psa 

10. Żucie - złe zachowanie psa 

Tak Żucie to bardzo częste i złe zachowanie u psów. Żucie jest dla psa naturalnym sposobem na rozładowanie stresu lub przestanie się nudzić. Może również złagodzić ból u szczeniąt z nowymi zębami lub u starszych psów, które mają osłabione szczęki. Żucie jest zachowaniem akceptowalnym, gdy pies żuje odpowiedni przedmiot, np. surową skórę lub zabawkę dla psa. Większość właścicieli jest sfrustrowana, gdy ich pies żuje meble, buty, sprzęt elektroniczny itp. Tego typu zachowania można skorygować odpowiednim szkoleniem, zwłaszcza w młodym wieku.  

9. Skoki – złe zachowanie psa 

  9. Skoki - złe zachowanie psa 

Wiele psów ma skłonność do wskakiwania na ludzi lub inne psy, gdy są podekscytowane podczas powitań. Szczenięta naturalnie skaczą na starsze psy, aby pokazać swoją radość , a psy robią to samo z ludźmi. Takie zachowanie może być problemem, ponieważ często dochodzi do kontuzji. Nienaostrzone pazury mogą zadrapać człowieka, a pies może łatwo powalić kogoś na ziemię , zwłaszcza dziecko. Ważne jest, aby nauczyć psy nie skakać w młodym wieku. Jak poprawić swoje relacje z psem – 6 sposobów

8. Pociąganie za smycz

8. Pociąganie za smycz

Wiele psów ciągnie na smyczy, ponieważ są podekscytowane lub pobudzone na spacerach. Nadmierna stymulacja może pochodzić z zapachów, których człowiek nie zauważa lub z dźwięków, których człowiek nie słyszy. Szybko poruszające się obiekty, takie jak rowery, deskorolki lub małe zwierzęta, mogą również powodować podniecenie u psa, co prowadzi do ciągnięcia podczas spaceru. Tego typu zachowania łatwo skorygować za pomocą szkolenia. 

7. Agresywność na smyczy

7. Agresywność na smyczy

Niektóre psy czują się zestresowane podczas chodzenia na smyczy , ponieważ czują się ograniczone lub kontrolowane. Kiedy psy tak się czują, mogą stać się bardziej agresywne wobec innych psów, ludzi lub przedmiotów. Objawy agresji na smyczy obejmują warczenie lub agresywne szczekanie. Agresja na smyczy jest powszechna i może być kontrolowana za pomocą szkolenia. Pasożyty psów : Jak zapobiegać pasożytom psów

6. Niepokój

6. niepokój

Większość psów zaczyna się martwić we wczesnym okresie życia, kiedy mogą nie być odpowiednio socjalizowane z innymi zwierzętami lub są narażone na różne środowiska. Mogą też doznać jakiejś traumy w swoim życiu, np. zostać potrącone przez samochód lub zaniedbane. Psy cierpiące z powodu lęku często są lękliwe, agresywne, unikają innych psów lub ludzi, próbują uciekać z „przerażających” sytuacji. Jeśli zachowania lękowe są ciężkie, można przepisać leki, które pomogą złagodzić niepokój psa.

5. Drooling

5. Drooling

Wielu właścicieli zwierząt ma do czynienia z ich śliniących się psów . Na nadmierne ślinienie się może mieć również wpływ rasa psa . Mastify i buldogi to popularne rasy, które nadmiernie się ślinią. Rasy te często mają problemy ze ślinieniem się, ponieważ mają elastyczną skórę w ustach, krótkie/wąskie kufy i duże zęby. Psy z długimi włosami na twarzy mają tendencję do ślinienia się po wypiciu wody. O ile nie istnieje stan chorobowy, który można leczyć, nadmierne ślinienie się nie jest dobrym zachowaniem. Co zrobić gdy pies nie lubi twojego partnera  

4. Agresja psów

4. Agresja psów Wiele psów staje się agresywnych wobec innych psów. Psy, które są agresywne często warczą i atakują inne psy. Mogą być agresywne ze strachu lub może to być wyuczone zachowanie. Niektóre psy mogą stać się agresywne, gdy zostaną zmuszone do znalezienia się w sytuacji, w której nie chcą się znaleźć, np. podczas spotkania z innymi psami w parku dla psów lub podczas spacerów. Tego typu zachowania można skorygować za pomocą treningu. Niektóre rasy psów mają skłonność do bycia bardziej agresywnymi niż inne, a w niektórych przypadkach agresywne zachowanie psa może być wynikiem problemu medycznego.

3) Zachowanie terytorialne

3) Zachowanie terytorialne

Psy często bronią obszaru, który uważają za swoje terytorium, lub obszaru, który według nich należy do nich. Wspólne terytoria bronione przez psy są ich dens lub obszar, w którym są one najczęściej znaleźć, dziedzińce wokół domu lub obszar wokół żywności. Psy mogą również mieć terytorium wokół swoich zabawek . Typowe oznaki zachowań terytorialnych obejmują warczenie, agresywne szczekanie, gryzienie lub szaleńcze zachowanie. Terytorialność u psów jest uleczalna i można ją skorygować za pomocą szkolenia.

2. Nadmierne szczekanie – Złe zachowanie psa 

2. Nadmierne szczekanie - Złe zachowanie psa 

Szczekanie jest naturalnym sposobem komunikacji u psów, ale wiele psów szczeka, gdy jest to niewłaściwe lub niepotrzebne. Wspólne powody, dla których pies szczeka, to ostrzeganie lub wysyłanie ostrzeżenia, gdy są podekscytowani lub witają kogoś nowego, gdy czują się zagrożeni lub boją się, lub po prostu dlatego, że są zabawni. Złe zachowanie psa. Szczekanie staje się nadmierne, gdy pies kontynuuje szczekanie po zakończeniu sytuacji, która pierwotnie spowodowała rozpoczęcie szczekania. Tego typu zachowania można skorygować za pomocą odpowiedniego treningu behawioralnego.

1. Zabrudzenie domu – Złe zachowanie psa 

1. Zabrudzenie domu - Złe zachowanie psa  Niektóre psy chodzą do łazienki w domu ze względu na problem z zachowaniem. Psy oddają mocz lub kał, gdy się boją lub są niespokojne, aby zademonstrować uległość lub zaznaczyć swoje terytorium. Złe zachowanie psa. Ważne jest, aby poznać dokładny powód, dla którego pies wykonuje popęd w dowolnym miejscu w domu. Poprzez zrozumienie przyczyny tego niepożądanego zachowania można opracować odpowiedni program leczenia, który zapobiegnie jego dalszemu występowaniu. Im szybciej zajmiemy się tym zachowaniem, tym większe prawdopodobieństwo, że przestanie ono istnieć. 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button