Psy

Jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem

Jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem w każdym wieku.

Porady, jak sprawić, by pies i kot stali się przyjaciółmi

  Czy psy i koty są naturalnymi wrogami? Tak. Psy i koty to dwa bardzo różne gatunki i postrzegają się wzajemnie jako potencjalne ofiary. Nie oznacza to jednak, że nie mogą się dogadać. Wiele gospodarstw domowych rzeczywiście udowodniło, że psy i koty mogą stać się najlepszymi przyjaciółmi. Oto kilka porad, jak pogłaskać psa i kota.

1) Szkolenie z zakresu posłuszeństwa

  Szkolenie z zakresu posłuszeństwa Jeśli jest jakiś problem między kotami a psami, to zazwyczaj jest on spowodowany przez psy. Dzieje się tak dlatego, że psy mają większą siłę . Będą instynktownie gonić małe zwierzęta, takie jak króliki i koty. To powoduje, że koty boją się psów. Jednym ze sposobów na ograniczenie tego niepożądanego zachowania jest trening posłuszeństwa. Twój pies musi się nauczyć, że gonienie kotów jest niedopuszczalne. Naucz psa podstawowych komend takich jak „siad”, „zostań” i „połóż się”. Dzięki tym komendom łatwiej będzie Ci poradzić sobie podczas kontaktu psa z nowym kotem. Ponadto szkolenie z zakresu posłuszeństwa poprawia także Twoją komunikację z psem i tworzy między Wami pełną zaufania relację.  

2) Zezwalaj na wspólne kontakty tylko pod Twoim nadzorem

Powinieneś pozwolić na interakcję tylko pod twoim nadzorem, zwłaszcza przez kilka pierwszych tygodni po spotkaniu kota i psa. Służy to ochronie zarówno kota, jak i psa. Twój kot i pies mogą być agresywne i ostatecznie zranić siebie .  

3) „Bezpieczne miejsce” dla kota – Jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem

  "Bezpieczne miejsce" dla kota - Jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem

Przygotuj „bezpieczne miejsca”, w których kot może się schować przed psem. Pamiętaj, że pies nie powinien mieć dostępu do tych „bezpiecznych miejsc”. Zazwyczaj te „bezpieczne miejsca” znajdują się na wysokościach , takich jak na szczycie lodówki, półki z książkami i okna. Oprócz „bezpiecznego miejsca” trzeba przygotować dla każdego zwierzaka inne miejsce do jedzenia i odpoczynku. Powinieneś pozwolić im na posiadanie własnych terytoriów, ponieważ zarówno psy jak i koty są zwierzętami terytorialnymi.

4) Pomylenie zapachów – Jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem

  Pomylenie zapachów - Jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem

Jednym ze sposobów zaprzyjaźnienia się z kotem i psem w tym wieku .jest zapach . Podczas gdy ludzie polegają głównie na wzroku, zwierzęta takie jak koty i psy używają zapachu i wzroku, aby ocenić swoje otoczenie. Pozwalanie kotu i psu na rozpoznawanie i akceptowanie wzajemnych zapachów jest ważnym procesem, przez który muszą przejść, zanim będą mogły się ze sobą dogadać. Jest kilka trików, które mogą zastosować, aby szybko przyzwyczaić się do wzajemnych zapachów. Można zamienić ich posłania, albo po prostu wytrzeć kota ręcznikiem i przyczepić go do psa i odwrotnie. Miejmy nadzieję, że twój kot i pies mogą przyzwyczaić się do wzajemnych zapachów, stosując te sztuczki.

5) Przegroda

  Przegroda

Celem przedziału separacyjnego jest zmniejszenie reakcji psa na kota poprzez ciągłą ekspozycję. Wiele psów ma tendencję do nadmiernego podekscytowania, gdy po raz pierwszy widzi kota. Ich przesadna reakcja może sprawić, że kot poczuje się niespokojnie, co utrudni zaprzyjaźnienie się psa i kota. Kontrola separacji jest jednym ze sposobów, aby uniknąć przesadnej reakcji psa.   Przepaść separacyjna pozwala na rozdzielenie psa i kota, ale nadal mogą się nawzajem obwąchiwać i wąchać. Jeśli zauważysz, że Twój pies nadmiernie skupia się na kocie, odwróć jego uwagę zabawkami lub komendami szkoleniowymi. Poprzez separację pies w końcu straci zainteresowanie kotem i prawdopodobnie nie będzie przesadnie reagował, gdy zobaczy kota, ponieważ już wie o jego obecności.  

6) Pozwól kotu odejść

  Jeśli Twój kot ma ochotę uciec podczas spotkania z psem, zostaw go w takim stanie. Oznacza to, że Twój kot nie jest jeszcze gotowy na spotkanie, daj mu więcej czasu. Nie należy próbować wymuszać kontaktu między kotem a psem, gdyż może to doprowadzić do negatywnych skutków.  

7) Utrzymuj sytuację w pozytywnym stanie

  Należy unikać besztania psa przez cały czas. Wyobraź sobie, że jeśli zbesztasz swojego psa przy każdym kontakcie z kotem, pies może pomyśleć, że to wina kota w tym, dlaczego jest zbesztany. Zwiększy to napięcie między kotem a psem. Jeśli Twój pies jest przyjaźnie nastawiony do kota, nagradzaj go i chwal. To zachęci psa do dalszego pozytywnego zachowania wobec kota.  

8) Daj mu czas – Jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem

  Daj mu czas - Jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem

Jeśli masz szczęście, twój kot i pies mogą stać się przyjaciółmi w ciągu zaledwie kilku godzin. Ale to się zwykle nie zdarza. Koty potrzebują czasu, aby dostosować się do psów i podobnie psy uczą się, jak zachowywać się wokół kotów. Bądź cierpliwy, a twój kot i pies w końcu staną się przyjaciółmi. To tylko kwestia czasu.

Zanim kupisz zwierzaka

Przed dodaniem nowego futrzanego towarzysza do swojego gospodarstwa domowego, istnieje kilka ważnych rzeczy do rozważenia wokół jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem .

a) Wiek

Szczeniak i kociak:

Szczenię i kociak, które dorastają razem, prawdopodobnie rozwiną bliskie relacje. Jeśli masz kota i chcesz adoptować psa jako nowego towarzysza, lepiej jest kupić szczeniaka zamiast dorosłego psa. Szczeniak i kociak

Szczenię i dorosły kot:

  Dobrze zinternalizowany dorosły kot zazwyczaj nie będzie miał problemów ze szczeniakiem. Jednak aktywny i zabawny szczeniak może zirytować dorosłego kota. Szczenię i dorosły kot

Kociak i dorosły pies:

  Podobnie jak szczeniaki, kocięta są nieustraszone i aktywne. Tak dobrze potrafią się dogadać z dorosłymi psami. Problem polega na tym, że kocięta są bardziej wrażliwe w porównaniu do dorosłych kotów. Dorosłe psy mogą niechcący skrzywdzić kociaka podczas zabawy. Wskazane jest, aby młody kociak był oddzielony od dorosłego psa i pozwalał im bawić się ze sobą dopiero, gdy będą w pełni rozwinięte. Jeśli chcesz pozwolić im grać , upewnij się, że wszystkie ich spotkania są nadzorowane przez Ciebie. Kociak i dorosły pies

Dorosły kot i pies: – Jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem

  Jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem w tym wieku ? Istnieje możliwość, że dwa dobrze zsocjalizowane dorosłe koty i psy mogą łatwo się zaprzyjaźnić. Trzeba tylko odpowiednio je sobie przedstawić. Dorosły kot i pies: - Jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem

 

b)Kto był pierwszy? – Jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem

Wprowadzając nowych puszystych członków do swoich zwierząt, upewnij się, że twój kot lub pies jest gotowy na spotkanie z nowym członkiem rodziny, który nie jest tego samego gatunku . Nie ma znaczenia, jakim zwierzakiem byli wcześniej, najważniejsze, że czują się ze sobą swobodnie. Kiedy pies dojrzewa?  

c) Współistnienie – Jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem

Problemem w konkubinacie jest albo zbyt figlarny pies, albo zbyt zmartwiony kot. Dlatego najważniejszym aspektem przy wyborze nowego kota lub psa jest dopasowanie jego osobowości do dotychczasowego pupila. Jeśli masz aktywnego i zabawnego psa, możesz rozważyć uzyskanie kota o tych samych osobowościach.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button