Psy

Dlaczego pies się trzęsie – 6 możliwych powodów

Dlaczego mój pies się trzęsie? 6 najczęstszych przyczyn drżenia Niektóre z najczęstszych przyczyn drżenia u psa to zimno, podekscytowanie, stres i niepokój, poszukiwanie uwagi, ból lub choroba oraz starość. Ważne jest, aby rozpoznać różnicę między normalnym drżeniem a objawami napadu.

Dlaczego pies się trzęsie?

 

Dlaczego pies się trzęsie?

Prawidłowa diagnoza jest niezbędna do leczenia nadmiernego drżenia lub drżenia psa, więc jeśli jesteś zaniepokojony, skontaktuj się z weterynarzem.

Nawet psy owinięte w urocze swetry i czapki mogą odczuwać drżenie i dreszcze. To dlatego, że niskie temperatury nie są jedyną rzeczą, która powoduje, że nasi futrzani przyjaciele – i my! – Dreszcz.

Psy często trzęsą się z nieszkodliwych powodów, ale czasami ich drżenie może być wołaniem o pomoc. Ale co powoduje, że pies się trzęsie? Kiedy należy interweniować? Oto sześć najczęstszych powodów, dla których psy się trzęsą i co można zrobić, aby im pomóc. 10 powodów, dla których potrzebujemy psa w naszym życiu

 

1. Zimno

 

Chłód

 

Najprostszą odpowiedzią na pytanie „Dlaczego mój pies się trzęsie?” jest taka, że jest mu zimno. Drżenie w zimnym otoczeniu jest mimowolną reakcją mającą na celu pobudzenie przepływu krwi, aby podnieść temperaturę ciała i zapobiec hipotermii. Mniejsze psy, takie jak chihuahua, mogą być bardziej podatne na drżenie niż większe rasy ze względu na brak masy ciała i izolację. 7 rzeczy, które Twój starszy pies chciałby Ci powiedzieć

 

Co należy zrobić: Jeśli twój pies nie czuje się komfortowo w zimnie, rozważ ograniczenie jego ekspozycji. Sweter lub płaszcz dla psa również pomoże im utrzymać ciepło i złagodzi dreszcze. Zapewnij mu również ciepłe miejsce do zwinięcia się w kłębek; w zimną noc może wystarczyć legowisko w pobliżu otworu wentylacyjnego z ciepłym kocem.

 

2. Podekscytowanie – dlaczego pies się trzęsie?

 

  Podekscytowanie - dlaczego pies się trzęsie?

Niektóre psy trzęsą się, gdy są szczęśliwe lub podekscytowane. Nikt nie jest pewien dlaczego, ale jedna z teorii mówi, że jest to zewnętrzna manifestacja intensywnych emocji. Ten rodzaj drżenia nie jest niebezpieczny; najprawdopodobniej ustąpi, gdy się uspokoi.

 

3. Stres, niepokój i strach

 

3. Stres, niepokój i strach

Inne intensywne emocje, które mogą powodować dreszcze to strach i niepokój. Chociaż drżenie w tym przypadku nie jest szkodliwe samo w sobie, stres nie jest lepszy dla psa niż dla ciebie. Kiedy pies dojrzewa? Kiedy szczeniak staje się psem?

 

Co należy zrobić: Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby uspokoić psa i, jeśli to możliwe, usunąć źródło stresu. Jeśli na przykład twój pies ma skłonność do drżenia podczas burzy, spróbuj pomóc mu zachować spokój, wprowadzając zabawki terapeutyczne lub maskując odgłosy grzmotów. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zauważysz, że coś stale powoduje drżenie szczeniaka, spróbuj przekierować jego uwagę.

Psy są również bardzo spostrzegawcze i potrafią bardzo dobrze naśladować twoje emocje, jeśli jesteś zestresowany, niespokojny lub przestraszony. W niektórych sytuacjach, jeśli zachowasz spokój i zignorujesz stresujący czynnik w domu, pies może go wychwycić i nauczyć się, że nie ma się czym martwić.

 

4. Poszukiwanie uwagi – dlaczego pies się trzęsie

 

Poszukiwanie uwagi - dlaczego pies się trzęsie

Jeśli jednak będziesz w pośpiechu pocieszać psa za każdym razem, gdy się trzęsie, może on nauczyć się, że trzęsienie się jest dobrym sposobem na zwrócenie na siebie uwagi. Niektóre psy włączają nawet potrząsanie, gdy błagają o jedzenie, aby zyskać współczucie.

Co należy zrobić: Chociaż zachowanie to nie jest całkowicie szkodliwe, wzmacnianie go nie jest dobrym pomysłem. Jeśli nie ma innego powodu, dla którego pies może się trząść, generalnie najlepiej jest zignorować to oczywiste szarpanie za serce.

 

5. Ból lub choroba

 

Ból lub choroba

Drżenie może być oznaką, że pies cierpi z powodu bólu lub choroby. Drżenie i drżenie mięśni mogą być objawami poważnych chorób, takich jak nosówka, hipoglikemia, choroba Addisona i choroba zapalna mózgu, a także bardziej powszechnych dolegliwości, takich jak rozstrój żołądka.

Ciągłe drżenie może być objawem uogólnionego zespołu drżenia, zwanego również zespołem drżenia, przewlekłego schorzenia, które można leczyć farmakologicznie.

Co należy zrobić: Poszukaj innych oznak choroby lub urazu. Jeśli drżeniu towarzyszy nienormalne zachowanie lub wydaje się ono nietypowe dla psa, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii.

 

6. Starość – dlaczego pies się trzęsie

 

  Starość - dlaczego pies się trzęsie

 

Nierzadko wraz z wiekiem u psów dochodzi do osłabienia mięśni nóg, ale drżenie może być również oznaką zapalenia stawów lub bólu stawów. Co zrobić, aby pies żył dłużej – 10 wskazówek na długie życie

Co należy zrobić: Jeśli zauważysz, że Twój starzejący się pies zaczyna się trząść, najlepiej oddać go na badanie do weterynarza.

Drżenie a napady drgawkowe

 

Drżenie a napady drgawkowe

Normalne drżenie i drżenie znacznie różni się od napadu drgawkowego. Podczas którego mięśnie drżą, a pies traci mobilność i percepcję otoczenia. Jeśli podejrzewasz, że Twój szczeniak ma drgawki i nie jest jeszcze leczony z powodu zaburzeń drgawkowych, jak najszybciej zabierz go na pogotowie weterynaryjne. Piwo dla włosów

Chociaż większość przyczyn trzęsienia się psa jest stosunkowo nieszkodliwa, jeśli zapytasz: „Dlaczego mój pies się trzęsie?” Najlepiej skontaktować się z weterynarzem. Może to wyjaśnić, co powoduje drżenie psa, a także ujawnić, czy dzieje się coś poważnego. Chociaż nie ma powodu do niepokoju, po ocenie przez weterynarza będziesz spokojny.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button