Psy

Dlaczego pies się trzęsie – 6 możliwych przyczyn

Dlaczego pies się trzęsie. Dlaczego mój pies się trzęsie? 6 najczęstszych przyczyn drżenia Niektóre z najczęstszych przyczyn drżenia i drżenia u psa to zimno, podniecenie, stres i niepokój, poszukiwanie uwagi, ból lub choroba i starość. Ważne jest, aby rozpoznać różnicę między normalnym drżeniem a oznakami napadu.

Dlaczego pies się trzęsie

 

Dlaczego pies się trzęsie

Prawidłowa diagnoza jest niezbędna do leczenia nadmiernego drżenia lub drżenia u psa, więc jeśli jesteś zaniepokojony, skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

Nawet psy otulone w milutkie sweterki i czapki mogą doświadczać drżenia i dreszczy. To dlatego, że niskie temperatury nie są jedyną rzeczą, która powoduje, że nasi futrzani przyjaciele – i my! – drżą.

Psy często drżą z nieszkodliwych powodów, ale czasami ich drżenie może być wołaniem o pomoc. Ale co powoduje, że pies ma dreszcze? A kiedy należy interweniować? Oto sześć powszechnych powodów, dla których psy się trzęsą, i co możesz zrobić, aby im pomóc.

 

1. Zimny

 

1. zimny

 

Najprostsza odpowiedź na pytanie „Dlaczego mój pies się trzęsie?” jest to, że jest zimny. Drżenie w zimnym środowisku jest mimowolną reakcją mającą na celu pobudzenie przepływu krwi, aby podnieść temperaturę ciała i zapobiec hipotermii. Mniejsze psy, takie jak Chihuahuas, mogą być bardziej podatne na dreszcze niż większe rasy ze względu na brak masy ciała i izolacji.

 

Co powinieneś zrobić: Jeśli twój pies nie czuje się komfortowo w zimnie, rozważ ograniczenie jego ekspozycji. Sweterek lub płaszczyk dla psa również pomoże im zachować ciepło i złagodzi dreszcze. Zapewnij mu również ciepłe miejsce do zwijania się; w zimną noc, legowisko dla psa w pobliżu otworu wentylacyjnego z ciepłym kocem może zrobić sztuczkę.

 

2. Podniecenie – Dlaczego pies się trzęsie

 

2. Podniecenie - Dlaczego pies się trzęsie

Niektóre psy trzęsą się, gdy są szczęśliwe lub podekscytowane. Nikt nie jest pewien dlaczego, ale jedna z teorii mówi, że jest to zewnętrzny znak intensywnych emocji. Ten rodzaj potrząsania nie jest niebezpieczny; najprawdopodobniej ustanie, gdy się uspokoją.

 

3. Stres, niepokój i strach

 

3. Stres, niepokój i strach

Inne intensywne emocje, które mogą wywołać dreszcze to strach i niepokój. Chociaż dreszcze w tym przypadku same w sobie nie są szkodliwe, stres nie jest lepszy dla psa niż dla ciebie.

 

Co powinieneś zrobić: Zrób wszystko, co możesz, aby uspokoić psa i, jeśli to możliwe, usunąć źródło stresu. Jeśli Twój pies ma skłonność do trzęsienia się podczas burzy, spróbuj na przykład pomóc mu zachować spokój, wprowadzając zabawki terapeutyczne lub maskując dźwięki grzmotów. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zauważysz, że coś stale wprowadza twojego szczeniaka w stan roztrzęsienia, spróbuj przekierować jego uwagę.

Psy są również bardzo spostrzegawcze i jeśli jesteś zestresowany, niespokojny lub lękliwy, mogą bardzo dobrze naśladować twoje emocje. W pewnych sytuacjach, jeśli zachowasz spokój i zignorujesz stresor w domu, pies może to odebrać i nauczyć się, że nie ma się czym przejmować.

 

 

4. Szukanie uwagi – dlaczego pies się trzęsie

 

4. Szukanie uwagi - dlaczego pies się trzęsie

Jeśli jednak pośpiesznie pocieszasz psa, gdy tylko się zatrzęsie, może się on nauczyć, że trzęsienie się jest dobrym sposobem na zwrócenie na siebie uwagi. Niektóre psy włączają nawet potrząsanie podczas błagania o jedzenie, aby zyskać sympatię.

Co powinieneś zrobić: Choć to zachowanie nie jest do końca szkodliwe, to wzmacnianie go nie jest dobrym pomysłem. Jeśli nie ma innego powodu, dla którego pies się trzęsie, generalnie najlepiej jest zignorować to oczywiste szarpanie za struny serca.

 

5. Ból lub choroba

 

5. Ból lub choroba

Drżenie może być oznaką, że pies cierpi z powodu bólu lub choroby. Drżenie i drżenie mięśni może być oznaką poważnych chorób, takich jak nosówka, hipoglikemia, choroba Addisona i choroba zapalna mózgu, a także bardziej powszechnych dolegliwości, takich jak rozstrój żołądka.

Stałe drżenie może być objawem uogólnionego zespołu drżenia, zwanego również zespołem drżenia, przewlekłego stanu, który można wspomóc lekami.

Co powinieneś zrobić: Szukaj innych oznak choroby lub urazu. Jeśli drżeniom towarzyszy nietypowe zachowanie lub wydają się one nie mieć charakteru dla Twojego psa, natychmiast skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

 

6. Starość – Dlaczego pies się trzęsie

 

6. Starość - Dlaczego pies się trzęsie

 

Nierzadko u psów z wiekiem dochodzi do osłabienia mięśni nóg, ale drżenie może być również oznaką zapalenia stawów lub bólu stawów.

Co powinieneś zrobić: Jeśli zauważysz, że Twój starzejący się pupil zaczyna się trząść, najlepiej zleć zbadanie go weterynarzowi.

Drżenie a napady

 

Drżenie a napady

Normalne drżenie i roztrząsanie znacznie różni się od napadu. Podczas którego mięśnie drżą, a pies traci mobilność i percepcję otoczenia. Jeśli podejrzewasz, że Twój szczeniak ma atak, a nie jest jeszcze leczony na zaburzenia drgawkowe, zabierz go jak najszybciej do weterynarza na pogotowie.

Chociaż większość przyczyn drżenia psa jest stosunkowo nieszkodliwa, jeśli zapytasz: „Dlaczego mój pies się trzęsie?” Najlepiej skontaktować się z lekarzem weterynarii. On lub ona może wyjaśnić, co powoduje, że twój pies się trzęsie, a także ujawnić, czy coś poważnego może się dziać. Chociaż nie ma powodu do niepokoju, po ocenie przez weterynarza będziesz miał spokój.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button