Psy

Psy belgijskie 7 ras psów z Belgii

Belgijskie rasy psów 7 ras psów z Belgii .Niektóre belgijskie rasy psów mogą nie być Ci znane inne psy z Belgii są bardziej niż znajome dla Ciebie.Belgijskie psy.   Podczas gdy większość ludzi myśli o Belgii, gdy myślą o piwie lub czekoladzie , miłośnicy psów często myślą o różnych unikalnych rasach psów. A jeśli nie znasz wielu belgijskich ras psów ten artykuł z pewnością poszerzy Twoje horyzonty.  

1. Belgian Malinois – belgijskie rasy psów.

  Belgian Malinois - belgijskie rasy psów. Psy belgijskie . Malinois to najbardziej popularna i rozpowszechniona wersja owczarka belgijskiego. Mają podobny charakter do owczarków niemieckich, a przez niektórych uważane są nawet za lepsze. Są powszechnymi psami policyjnymi i wojskowymi używanymi na całym świecie.  Psy policyjne : Top 10 ras psów wojskowych i policyjnych

2. Laekenois – rasy psów belgijskich

  Laekenois - rasy psów belgijskich

Psy belgijskie . Laekenois jest najrzadszym z owczarków belgijskich , ma krótszą falistą sierść . Rasa ta jest wykorzystywana jako pies pasterski i stróżujący .Owczarek belgijski Laekenois dobrze dogaduje się z dziećmi, może być bardziej dominujący wobec innych psów. Doskonały obrońca i pies stróżujący, potrzebuje dużo ruchu.  

3. Tervueren – rasy psów belgijskich

  Tervueren - rasy psów belgijskich

 Tervueren jest również jednym z owczarków belgijskich, który ma długi płaszcz . Jeśli chodzi o kolory, to występuje we wszystkich poza czarnym. Czarny długowłosy owczarek belgijski nazywany jest owczarkiem belgijskim i jest inteligentnym, pracującym psem. Tervueren są doskonałymi psami użytkowymi i znajdują swoje szerokie zastosowanie w konkurencyjnym posłuszeństwie, pasterstwie i agility.  

4. Owczarek belgijski Psy belgijskie

  Owczarek belgijski Psy belgijskie

Owczarek belgijski służył jako pies pasterski i stróżujący. Jest to harmonijnie zbudowany pies średniej lub dużej wielkości, wytrzymały i przyzwyczajony do życia na świeżym powietrzu. Może mieć długą lub krótką, czarną sierść, która wymaga pielęgnacji.

5. Flandria Bouvier Psy belgijskie

  Flandria Bouvier Psy belgijskie

Flandryjski bouvier pochodzi z Flandrii, a jego nazwa tłumaczy się jako „krowiarz z Flandrii”. Pierwotnie był używany do rutynowych prac w gospodarstwie, ciągnięcia wozów, pędzenia stad itp. Ostatnio są wykorzystywane jako psy ochronne i policyjne lub jako zwierzęta domowe.  

6. Brussels Griffon Psy belgijskie

  Brussels Griffon Psy belgijskie

Gryfon brukselski został wykorzystany do eliminacji gryzoni i innych zwierząt szkodliwych w budynkach gospodarczych. Psy te mają rodowód teriera, ale zostały skrzyżowane z Pugami i Cavalier King Charles Spanielami, aby uzyskać bardziej aktualny typ rasy.  

7. Wysyłający psy belgijskie

  Wysyłający psy belgijskie Szpic to pies w typie szpica belgijskiego, który był wykorzystywany przy stadach owiec. Po raz pierwszy zostały uznane za formalną rasę w latach 80. XIX wieku. Ich norma została po raz pierwszy napisana w 1889 roku. Są to psy aktywne, które znakomicie sprawdzają się w różnych psich sportach, są też doskonałymi łowcami gryzoni.  

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button