Psy

Najlepsze rasy psów dla kobiet : jak wybrać psa

Pies jest twoim pomocnikiem. Twój najlepszy przyjaciel. Twoja inspiracja. Najlepsze rasy psów dla kobiet. Przy setkach ras, tysiącach mieszanek i milionach psów szukających domów, wybór odpowiedniego psa to prawdziwe wyzwanie. Oto wybór najlepszych ras psów dla kobiet:

 

Czy istnieje najlepsza rasa dla kobiet?

 

Czy istnieje najlepsza rasa dla kobiet

Suczki są tak samo zróżnicowane jak rasy psów pod względem osobowości, stylu, przestrzeni i poziomu aktywności. Prawdopodobnie nie ma nawet „najlepszej rasy psa” dla Ciebie. Można żyć z różnymi rasami psów i kochać je tak samo.

Mimo to, zrobimy co w naszej mocy, aby pomóc Ci zawęzić listę wymarzonych psów. Najlepsza rasa psów dla kobiet nie istnieje – ale najlepszy indywidualny pies dla Ciebie już tak. Rasy mają znaczenie, ale ważne jest, aby zrozumieć, do czego wybrana przez Ciebie rasa została wyhodowana. Pies, który został wyhodowany do pilnowania owiec 365 dni w roku (słowacki Husky) będzie zupełnie inny niż pies, który został wyhodowany do ciągnięcia zaprzęgów setki kilometrów ( syberyjski Husky), a to jeszcze inna sprawa niż pies, który został wyhodowany w domu i dotrzymuje Ci towarzystwa ( Pug).

Nawet w miocie szczeniąt czystej rasy, będą pewne różnice w poziomie energii, pewności siebie, przyjazności, rodzaju sierści, kolorze, itp. Nie można adoptować lub kupić psa i oczekiwać, że będzie on idealny pod każdym względem.

W obrębie danej rasy zawsze znajdą się wartości wyjątkowe i zawsze będą występować odmiany. Psy dorastają z różnymi doświadczeniami życiowymi, które nadają im różne osobowości. Dobre sytuacje z jednym złym doświadczeniem mogą diametralnie zmienić trajektorię życia szczeniaka.

Przy wyborze psa należy zastanowić się nad rasą. Jest to jeden z największych, łatwo dostrzegalnych czynników, które sprawią, że znajdziesz swojego wymarzonego psa.

 

Jak wybrać najlepszą rasę psa dla kobiet?

 

Nawet jeśli Twój poziom energii i temperament mogą się zmieniać z dnia na dzień, gdzieś tam ukryta jest „średnia”. Ta codzienna średnia z twojego życia pomoże podyktować, jaki pies najlepiej nadaje się na twojego pomocnika.

Koniecznie trzeba się nad tym zastanowić:

 •  Twój poziom energii. Czy jesteś kanapowym ziemniakiem, który woli pominąć swój codzienny spacer, czy też jesteś biegaczem, turystą, rowerzystą i narciarzem? A może gdzieś pomiędzy?
 • Twoje zaangażowanie czasowe. Wszystkie psy wymagają dużo czasu na szkolenie i ćwiczenia. Ale niektóre psy wymagają regularnej pielęgnacji i ćwiczeń wykraczających poza podstawowe potrzeby. Czy jest to coś, na co jesteś gotowy?
 • Twoja sytuacja życiowa. Niektóre psy są lepiej przystosowane do życia w mieszkaniu niż inne. Niektóre psy nie mogą być zaufane z małymi zwierzętami . Jeśli masz małe dzieci, inne zwierzęta domowe, wspólne obszary lub nieogrodzone podwórko, wszystkie te rzeczy mają znaczenie przy wyborze nowego psa.
 •  Twoje życie towarzyskie. Nie wszystkie psy są towarzyskie. Niektórzy są domatorami, którzy woleliby być między czterema ścianami. Inne psy odczuwają lęk, gdy są same. Niektóre psy uwielbiają się bawić i spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu. Szukaj psa, który albo chce się przyłączyć do zabawy, albo lubi być sam.
 • Twoje zainteresowanie szkoleniem. Niektóre psy praktycznie wymagają, aby ich właściciel był profesjonalnym trenerem. Podczas gdy nie musisz pracować nad ekstremalnymi problemami behawioralnymi, te psy naprawdę łakną stymulacji umysłowej, jaką daje szkolenie. Właściciele takich ras psów jak Border Collies, owczarki belgijskie i inne powinni zainteresować się szkoleniem. Wielu profesjonalnych trenerów szuka tych psów właśnie z tego powodu.
 • Twoje bezpieczeństwo. Niektóre kobiety, które mieszkają same i potrzebują ochrony. Chociaż w zasadzie każdy pies odstraszy niedoszłych złodziei, niektóre rasy psów są bardziej zastraszające niż inne.

 

Zebraliśmy razem przewodnik wyboru psa, aby pomóc Ci zorganizować swoje myśli wokół tego, jakiego rodzaju psa chcesz.

 

Nasz wybór: Najlepsze rasy psów dla kobiet

 

Teraz, gdy jesteś uzbrojony w listę pożądanych cech i wiesz, jak wybrać psa, spójrzmy na niektóre z najlepszych ras psów dla kobiet.  Pamiętaj, że psy ras mieszanych w schroniskach w całym kraju również tworzą niesamowite zwierzęta, niezależnie od tego, czego szukasz.

 

Najlepsza rasa psów dla kobiet, które potrzebują obrońcy:

Doberman – Najlepsze rasy psów dla kobiet

 

Najlepsza rasa psów dla kobiet, które potrzebują obrońcy: Doberman - Najlepsze rasy psów dla kobiet

Dobermany są duże, piękne i imponujące. Potrafią być niesamowicie wytrzymałe i kozaczące, ale są onieśmielające. Są również niesamowicie lojalne i kochające, często zyskując przydomek „psy na rzepy” za to, że zawsze chcą być u boku swojego właściciela.

W trzech słowach, Dobermany są
– Inteligentny
– Aktywny
– Zastraszający

Również onieśmielające psy to:

 • Rottweilery. Są ogromne, rzucają się w oczy.
 • Pit Bulls. Są energiczni, wytrwali.
 • Bokserzy. Są energiczni i odważni.

 

Najlepsza rasa psów dla kobiet, które uwielbiają być rozpieszczane:

Gavalier Spaniel King Charles

Najlepsza rasa psów dla kobiet, które uwielbiają być rozpieszczane: Gavalier Spaniel King Charles

Gavalier Spaniel King Charles to mały piesek, którego będziesz mógł przytulać i kochać do woli. Cavaliery mają mniej genetycznych problemów zdrowotnych niż wiele innych małych, uroczych ras.

Również urocze są psy:

 • German Spitz Dwarf. Są śmiałe, energiczne i niewielkich rozmiarów.
 • Pudel. Występują w każdym rozmiarze, są inteligentne i mają charakterystyczną sierść.
 • Papillon. Są inteligentne, podatne na szkolenie i uważne.

Najlepsza rasa psów dla aktywnych kobiet:

Owczarek australijski

 

Najlepsza rasa psów dla aktywnych kobiet: Owczarek australijski

Chcesz atletyzmu, mózgu, wyglądu i przytulania? Owczarki australijskie potrzebują dużo ćwiczeń psychicznych i fizycznych i mogłyby uczynić z Ciebie trenera psów lub maratończyka. Jeśli to właśnie do Ciebie przemawia, to znalazłeś odpowiednik.To inteligentne, aktywne i wrażliwe psy. Rasy psów dla kobiet. Niektóre owczarki australijskie są hodowane do pilnowania stad i do psich sportów, a inne do miejsc takich jak domy rodzinne. Psy do wędrówek : 10 ras odpowiednich do wędrówek. 

Również aktywne psy to:

 • Dzik. Są krótkowłose, energiczne i inteligentne.
 • Labrador Retrievery. Są to figlarne, uważne i wspaniałe psy rodzinne.
 • Huskies. Są niezależne, wysportowane i uwielbiają ruch na świeżym powietrzu.

 

Najlepsze rasy psów dla kobiet:
Great Dane

 

Najlepsze rasy psów dla kobiet: Great Dane

Duże psy nie potrzebują ogromnych domów. W rzeczywistości Great Danes są świetnymi psami do mieszkania. Często nie uznają swojej wielkości i uwielbiają się przytulać. Wiele dużych Great Danes jest nastawionych na zabawę. Są tak duże, że łatwo się męczą, co ułatwi ćwiczenia. Są majestatyczne i nieco leniwe. Jak wiele ras psów olbrzymich, nie mają one najlepszej długowieczności. Adopcja Great Dane ze schroniska to świetny sposób, aby pozwolić temu psu przeżyć resztę życia w Twoim kochającym domu.

Również psy o niskim poziomie utrzymania są:

 • Chihuahuas długowłosy. Są małe, przytulne i cudowne bez konieczności intensywnej opieki.
 • Bullmastiff. Są gigantyczne, leniwe i urocze.

 

Najlepsza rasa psów dla eleganckich kobiet:
Saluki

 

 

Najlepsza rasa psów dla eleganckich kobiet: Saluki

Mały i mało znany Saluki należy do grupy Sighthoundów. Do tej grupy ras należą m.in. whippety, greyhoundy i psy afgańskie. Saluki są długowłose i przepiękne, ale nie wymagają intensywnej pielęgnacji. Większość z nich lubi odpoczywać w domu i zaimponuje sąsiadom na stosunkowo krótkich spacerach. Rasy psów dla kobiet.
Jak większość chartów, ważne jest, aby znaleźć odpowiedni Saluki dla Ciebie. Saluki hodowany w domu będzie bardziej spokojny niż ten, który jest hodowany do wyścigów. Jest mało prawdopodobne, abyś znalazł Saluki w schronisku w pobliżu ciebie.

Czy podoba Ci się pomysł na eleganckiego psa? Rozważ:

 • Greyhounds. Są powszechne w ratownictwie i lubią kanapy.
 • Seter irlandzki. Są przepiękne, inteligentne i wysportowane.
 • Samoyedy lub psy rasy American Eskimo. Są białe, puszyste i przyjazne.
 • Dlaczego pies kopie ? I rozwiązania

 

Która rasa jest dla Ciebie najlepsza?

 

Spędzić czas myśląc o tym, co chcesz od swojego psiego towarzysza, a następnie zrobić kilka badań na kilku ras. Jeśli to możliwe, poznaj kilka psów tej rasy, hodowców…

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button