Psy

Dlaczego pies je trawę? Przyczyny i rozwiązania

Dlaczego pies je trawę? Możesz być zdezorientowany, gdy widzisz swojego mięsożernego psa jedzącego trawę. Możesz zapytać, czy jest głodny? Czy robi to z nudów? Czy jest chory? Czy jedzenie trawy mu szkodzi? Możesz być zaniepokojony, zwłaszcza gdy zjada trawę i wymiotuje. Jedzenie trawy przez psy jest dość powszechne (nawet w przypadku dzikich psów) i zwykle nie szkodzi psom. Również weterynarze uważają to za normalną rzecz u psów. Pies je trawę i wymiotuje.

 

pies je trawę i wymiotuje

 

Dlaczego mój pies je trawę?

 

Istnieje wiele powodów, dla których pies je trawę. Niektóre psy jedzą trawę, ponieważ mają rozstrój żołądka i to je leczy lub wywołuje wymioty i pozbywa się niechcianego pokarmu. Jednak wiele nawet całkowicie zdrowych psów je trawę. Jedzenie trawy nie wywołuje u nich wymiotów.

 

Innym powodem, dla którego pies je trawę, może być poprawa trawienia lub brak witamin, w tym błonnika. Jedna z historii opowiada o psie, który codziennie jadł trawę, wymiotując codziennie przez 7 lat z rzędu. Właściciel podał mu suplement o wysokiej zawartości błonnika i w ciągu trzech dni pies przestał jeść trawę i przestał wymiotować.

 

pies zjada ziemię

 

Jednym z powodów, dla których psy jedzą trawę, jest to, że po prostu dobrze smakuje.

Zapalenie stawów u psów: 10 pokarmów, które mogą pomóc psom

Karma z błonnikiem powstrzymująca psa przed jedzeniem trawy 

 

  • Trovet samiec MXF Maitenance 12,5kg
    Trovet dog MXF Maitenance 12,5 kg Kompletna karma dla dorosłych psów. Spełnia również wymagania suk ciężarnych i karmiących i może być podawany od piątego tygodnia ciąży do końca odsadzenia.
  • Skład : białko : 26,00%, tłuszcz : 16,00%, włókno : 2,50%, popiół : 7,50%, wilgotność : 9,50%, wapń : 1,55%, fosfor : 1,30%, sód : 0,25%, potas : 0,75%,
  • Witamina A: 20 000 IU/kg, Witamina D3: 2 000 IU/kg, Witamina E: 170 mg/kg, Energia: 15,4 MJ/kg

 

suplement dla psa, aby przestał jeść trawę

 

 

 

Zapobiegać jedzeniu trawy przez psa? Jeśli tak, to w jaki sposób? Dlaczego pies je trawę?

 

dlaczego pies je trawę

 

Jeśli uważasz, że twój pies je trawę, ponieważ się nudzi, powinieneś poświęcić mu więcej uwagi. Upewnij się, że ma dużo ruchu i baw się z nim. Wypróbuj frisbee lub kup mu zabawkę do żucia, aby zapewnić mu rozrywkę.

Włókno odpowiednie również dla psów 

 

Psyllium Natural 125cpsPsyllium Natural

to błonnik pochodzenia naturalnego (Plantago ovata), który jest wytwarzany poprzez dokładne oczyszczenie łupin nasiennych babki indyjskiej. Psyllium Natural nie zawiera barwników, konserwantów ani dodatków chemicznych.

 

Włókno

 

 

Jeśli uważasz, że pies je trawę, ponieważ nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych, pomocne może być przejście na inną karmę lub witaminy o wysokiej zawartości błonnika.

 

zatkany żołądek u psa

 

Chociaż większość ekspertów zgadza się, że jedzenie trawy przez psa nie jest dla niego szkodliwe, ważne jest, aby pamiętać, że niektóre nawozy i produkty do trawników mogą być toksyczne dla psa, zwłaszcza po spożyciu. Ponadto wiele popularnych kwiatów domowych i ogrodowych jest toksycznych i mogą one również zostać zjedzone przez psa. Sprawdź rośliny, które normalnie uprawiasz, ale są szkodliwe dla twojego psa. 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button