Psy

Niebezpieczne rasy psów – top 10

Niebezpieczne rasy psów. 10 najbardziej niebezpiecznych ras psów . Pomimo tego, że są najpiękniejszymi i najwierniejszymi zwierzętami domowymi, psy mogą być czasem niebezpieczne. W pewnych warunkach każdy pies może zaatakować każdego, w tym swojego właściciela (właścicieli). Są jednak pewne rasy psów, które są bardziej niebezpieczne niż inne. Stworzyłem listę 10 najbardziej niebezpiecznych ras psów. Spójrzcie:

 

Niebezpieczne rasy psów  10. Chow chow

 

Niebezpieczne rasy psów  10. Chow chow

Nie daj się zwieść jego niewinnej twarzy. Chow-chow ma reputację złego nastawienia. Może cię nawet ugryźć, jeśli źle go rozpieścisz. Chow-chow ma naturalną dominację i nie radzi sobie z obcymi. Pies jest niezwykle opiekuńczy wobec swojej rodziny i nie pozwoli nikomu innemu wejść na jej terytorium. Uważaj .Również jest to jedna z najdroższych ras.

9. Kanarkowy Duńczyk – Niebezpieczne rasy psów

  Kanarkowy Duńczyk - Niebezpieczne rasy psów

Pies pochodzi z Afryki. Ten Pies ten znany jest ze swojej nieustraszonej postawy i niesamowitej siły. Pies został wyszkolony do polowania i na wojnę .Wczesna socjalizacja i trening posłuszeństwa może sprawić, że pies będzie mniej niebezpieczny.  

8. Great Dane

  Great Dane

Rekordzistą świata dla najwyższego psa jest Great Dane . Również ze względu na swoje rozmiary jest przerażająca dla dzieci. Chociaż rasa ta jest przyjazna, może to czasami prowadzić do niepokoju, jeśli pies nie jest odpowiednio wyszkolony i uspołeczniony. Great Danes lubią przebywać w znanych sobie środowiskach i potrzebują dużo opieki. W nowych miejscach stają się niekomfortowe i mogą sprawiać problemy.    

7. Tosa Inu 

  Tosa Inu

Ten japoński pies i jest znany ze swojej agresywności, która była dobrze znana w ringu . Pierwotnie hodowany jako wojownik, ten pies jest nadal widziany w różnych krajach. Ze względu na swoją niebezpieczną reputację, pies ten jest zakazany w różnych miastach na całym świecie. Pies jest momentami nieprzewidywalny.    

6. Brazylijska fila

  Brazylijska fila

Znany również jako Mastiff brazylijski, ten pies jest znany ze swojej agresywności i impulsywności. Pies ten jest zakazany w różnych krajach ze względu na swój agresywny potencjał. Jeśli pies jest pozostawiony sam na dłuższy czas lub jest znudzony, może być destrukcyjny.  

5. Wilczarz – Niebezpieczne rasy psów

  Wilczarz - Niebezpieczne rasy psów

Jako hybryda wilka i psa, Wolfhound ma duży potencjał, by szkodzić ludziom. Z tak wieloma dzikimi cechami, Wilczarz nie zachowuje się na ogół jak zwierzę domowe. Dodatkowo, jeśli wilk zostanie skojarzony z psem, który ma reputację psa ryzyka, w rezultacie otrzymujemy bardzo groźną mieszankę. Najmniejszy pies świata Top 10 najmniejszych   Aby upewnić się, że Twój Wolfhound zachowuje się prawidłowo, musisz zapewnić mu solidne i konsekwentne szkolenie. Gdy wilczarz dorośnie, zacznie wykazywać więcej oznak bycia wilkiem.  

4. Syberyjski Husky

  Syberyjski Husky Siberian Husky był tematem dyskusji w ludzkich ofiarach śmiertelnych .Kiedy młody jest bardzo niespokojny i dziki. Psy te są najbardziej spokrewnione z wilkami i są doskonałymi psami pracującymi, ale w pewnych warunkach mogą być niebezpieczne dla swoich właścicieli. Ten pies nie jest polecany, jeśli rozważasz zakup swojego pierwszego psa. Siberian Husky może być niebezpieczny, jeśli jest znudzony i ma silną drapieżną naturę.

3. Rottweiler – Niebezpieczne rasy psów

  Rottweiler - Niebezpieczne rasy psów

Rottweiler jest kochającym i posłusznym psem, ale pies ten przyniósł również doniesienia o ofiarach śmiertelnych. Ma wielką agresję i siłę, co czyni go niebezpiecznym. Zaniedbanie własności, brak szkolenia, znęcanie się i brak socjalizacji prowadzą do ryzykownych zachowań Rottweilera. Statystyki wskazują, że psy rasy Rottweiler są w stanie zabić człowieka. Pies ma silne szczęki i mocną krępą sylwetkę.

2. Owczarek Niemiecki (German Shepherd Dog)

  Owczarek Niemiecki (German Shepherd Dog)

Jeśli jednostki policyjne i wojskowe uznają go za najbardziej preferowaną rasę, to nie bez powodu. Owczarek niemiecki to pies inteligentny, agresywny, nieustraszony i pewny siebie. Jeśli owczarki niemieckie nie są odpowiednio socjalizowane, są bardziej skłonne do atakowania ludzi, nawet swoich właścicieli. Według statystyk, owczarek niemiecki jest jedną z pięciu najbardziej niebezpiecznych ras psów. Owczarek niemiecki, pierwotnie wyhodowany do pracy, jest psem agresywnym, który czasem nie nadaje się na pupila rodzinnego. Jednak pies chroni swoją rodzinę; w historii zdarzały się przypadki, że owczarek niemiecki zaatakował i zabił człowieka.

1. Amerykański Pit Bull Terier – Niebezpieczne rasy psów

  Amerykański Pit Bull Terier - Niebezpieczne rasy psów American Pit Bull Terrier, znany również z robienia nagłówków gazet za atakowanie ludzi, był historycznie używany jako pies bojowy ze względu na swój agresywny temperament. Jeśli sprowokujesz lub zaskoczysz psa, istnieje szansa, że pies zaatakuje cię bez wahania . Ze względu na swoją zadziorną genetykę pies ten był również wykorzystywany do wabienia byków i polowania na niedźwiedzie. American Pit Bull Terrier jest znany z częstszego atakowania ludzi w porównaniu z jakąkolwiek inną rasą.  

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button