Psy

Najmniejszy pies świata Top 10 najmniejszych

Najmniejszy pies świata. Psy są najlepszymi towarzyszami ludzi niezależnie od ich wielkości. Są lojalne, przyjazne i łatwo stają się częścią rodziny. Chociaż duże psy są bardzo piękne, mniejsze psy są figlarne, urocze i mogą z łatwością towarzyszyć Ci gdziekolwiek jesteś. Top 10 najmniejszych ras psów na świecie.

Najmniejszy pies świata – 10. Chihuahua

Najmniejszy pies świata - 10. Chihuahua


Chihuahuas są bardzo słodkie i urocze, a to sprawia, że są niezwykle popularne. Mimo że są małe, znane są z tego, że w swoich małych ciałach mają wielką odwagę. Mogą mieć krótkie lub długie futro w różnych kolorach. Nazwa rasy psów pochodzi od stanu Chihuahua w Meksyku.

9. Buldożek francuski

Buldożek francuski

Buldog francuski jest małym i uroczym psem i ma niepowtarzalny wygląd. Ważą około 9 – 12 kg i mają zaledwie 30 cm wzrostu. Rasa ta ma zaokrągloną klatkę piersiową, krótką sierść, krótką twarz i urocze okrągłe uszy jak u nietoperza. Choć są małe, mają umięśnione ciało.

Szczenięta buldoga potrzebują odpowiedniej socjalizacji i szkolenia. Szybko uczą się sztuczek i są bardzo inteligentne. Przy odpowiednim szkoleniu Buldog Francuski może okazać się doskonałym psem do mieszkania, ponieważ nie szczeka zbyt często. Psy te są również figlarne, czujne, kochające i dobrze dogadują się z dziećmi.

8. Szpic niemiecki karłowaty – Najmniejszy pies świata

Szpic niemiecki karłowaty - Najmniejszy pies świata


Niemiecki szpic karłowaty, znany również jako Pome lub Pom, otrzymuje swoją nazwę od regionu Pomorza w Niemczech. Jest to jedna z najmniejszych ras.Ta rasa jest zwykle przyjazna, żywa i zabawna, ale może być agresywna w obecności innych psów i będzie próbowała udowodnić, kto jest mistrzem.

 

7. Boston Terrier

Boston Terrier


Boston Terrier ma kwadratowy wygląd i jest małym psem. Mają umięśnione ciało. Mają kwadratową głowę, szeroką klatkę piersiową i krótki ogon. Pies ten waży zaledwie od 4,5 do 11 kg. Bardzo ważne jest, aby rozpocząć socjalizację szczeniąt Boston Terrier w młodym wieku. Są wrażliwe na ton głosu swojego właściciela i łatwo uczą się sztuczek. Boston Terriers może być idealnym zwierzęciem rodzinnym, ponieważ są bardzo zabawne i kochające. Jednak, ponieważ te psy mają bardzo krótkie płaszcze , najlepiej będzie trzymać je w domu, ponieważ ekstremalne warunki pogodowe mogą być dla nich szkodliwe.

 

 

6. Yorkshire Terier – Najmniejszy pies na świecie

Yorkshire Terier - Najmniejszy pies na świecie


Yorkshire Terrier to kolejna najmniejsza rasa psów, wyhodowana w Yorkshire w Anglii w XIX wieku do polowania na szczury w młynach odzieżowych. Te psy nie wydają się być świadome swoich małych rozmiarów i są zawsze gotowe na przygodę. Mają mnóstwo energii, są inteligentne, lojalne i odważne. Yorkshire Terrier jest idealny do mieszkania, ponieważ można z nimi żyć bez ogrodu i są bardzo aktywne w pomieszczeniach. Niepełzające psy : 15 hipoalergicznych ras psów

 

5. Bichon (Bichon Frisé)

Bichon (Bichon Frisé)


Jest to urocza i niewielka rasa pochodząca z Hiszpanii. „Bichon Frize” to hiszpańskie słowo oznaczające „kręconego psa”. Psy te są bardzo przyjazne, wesołe, inteligentne i skore do zabawy. Mają małe ciało z kręconą białą i gęstą sierścią. Głowa Bichona jest zaokrąglona, ogon jest gładki i długi. Wyglądają jak białe pudle. Pierwszą rzeczą, która przyciąga ludzi do Bichona jest ich radosny temperament. Kochają wszystkich i są cierpliwi. Psy te są z natury towarzyskie i łatwo je wyszkolić. Łatwo zaprzyjaźnią się z dziećmi i każdym innym zwierzęciem w rodzinie.Jedna z najmniejszych ras psów na świecie.

 

4. Pies maltańczyk

Pies maltańczyk
Maltańczyk jest małą rasą psa . Ponieważ psy te nie raczkują, są dobrym wyborem dla osób, które mają alergię na psy. Aby je odpowiednio wyszkolić potrzebna jest wytrwałość i cierpliwość.

3. Mops – Najmniejszy pies świata

Mops - Najmniejszy pies świata


Mops to uroczy i mały piesek, który ma radosny temperament. Znane są z płaskiej, okrągłej twarzy. „Pug” to łacińskie słowo, które oznacza „pięść”, a są one tak nazwane, ponieważ ich twarz przypomina ludzką pięść. Są bardzo wrażliwe na ton swojego właściciela i dlatego łatwo je wyszkolić. Jak często zmieniać piżamę?

 

2. Pudel miniaturowy

2. Pudel miniaturowy


To właśnie dobry temperament i uroda pudla sprawiają, że są tak znane. Są aktywne, lojalne, inteligentne i czujne. Są one bardzo znane we Francji od 1500 r. Istnieją trzy popularne typy pudli, które różnią się wielkością – miniaturowe, zabawkowe i standardowe. Pudel toy jest najmniejszy, a standardowy największy.

 

1. Shih Tzu – Najmniejszy pies świata

1. Shih Tzu - Najmniejszy pies świata
Shih Tzu to jeden z najsłodszych i najpopularniejszych psów na świecie. Jest to również jedna z najmniejszych ras psów na świecie. Chociaż ich dokładne pochodzenie nie jest znane, uważa się, że pochodzą z Tybetu . Są czujne, kochające i lojalne. Shih Tzu jest jedną z najsłodszych ras psów, które każdy właściciel uwielbia rozpieszczać troską i miłością.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button