Psy

Niepełzające psy : 15 hipoalergicznych ras psów

Niepełzające psy : 15 hipoalergicznych ras psów .Pies, który nie pełza.Alergie na zwierzęta domowe są coraz bardziej powszechne.Pies, który nie pełza. Wiele osób poszukuje hipoalergicznych ras psów.

 

Niepełzające psy

 

Niepełzające psy

 

Podczas gdy żaden pies nie jest naprawdę hipoalergiczny, ponieważ wszystkie psy wydalają pewne alergeny, ale są pewne rasy znane z tego, że są odpowiednie dla alergików. Więc jeśli szukasz hipoalergicznej rasy, oto lista, najlepszych hipoalergicznych ras psów .Niepełzające psy:

 

1. Terier tybetański

 

Terier tybetański

 

Teriery tybetańskie są dowodem na to, że słowo „hipoalergiczny” nie oznacza, że pies nie może mieć sierści. Teriery tybetańskie mają minimalną ilość alergenów, które mogą Cię niepokoić.
Zabawny fakt: Psy te były niegdyś towarzyszami buddyjskich mnichów i psami stróżującymi koczowniczych pasterzy.

 

2. Pies maltański

 

Pies maltański

 

Maltańczyki znane są ze swojej pięknej, białej i jedwabistej sierści. Te małe psy są wychodzące, zabawne i bardzo kochające.

 

Zabawny fakt: Uważa się, że Terier Maltański jest spokrewniony z Terierem Tybetańskim, ale jego dokładne pochodzenie nie jest znane. Znane były jako „rzymskie damy” i wiadomo, że służyły do łapania gryzoni w starożytnych i średniowiecznych miastach. Pies, który nie raczkuje.

 

3. Ši-cu Niepełzające psy

 

Ši-cu Niepełzające psy

 

Shih Tzus to psy wierne, przyjazne, a także hipoalergiczne. Ich sierść jest miękka i wypada tylko podczas szczotkowania.

Fun fact: Nazwa Shih Tzu pochodzi od chińskiego słowa oznaczającego lwiego psa. Ta starożytna rasa psów była hodowana tak, by przypominać lwy.

4. Gryfon brukselski – Niepełzające psy

 

Gryfon brukselski - Niepełzające psy

 

Griffony brukselskie znane są ze swoich umiejętności stróżowania i przyjaznej natury. Są to również psy hipoalergiczne. Nie mają prawie żadnych włosów. Gryfoni brukselscy mają tendencję do przywiązywania się do jednej osoby bardziej niż inni, ale nadal są doskonałymi zwierzętami domowymi dla rodzin z dziećmi.
Zabawny fakt: Brussels Griffon jest bardzo ekspresyjnym psem, dlatego te psy są preferowane w filmach i telewizji.

 

 

5. Portugalski pies wodny

 

Portugalski pies wodny

 

Muskularny portugalski pies wodny jest lojalny i energiczny. Jego sierść zawiera niewielką ilość alergenów, dlatego zaliczane są do ras hipoalergicznych. Portugalski pies wodny nadal wymaga regularnej pielęgnacji.

Fun fact: Portugalskie psy wodne są rzadkie, ale być może słyszałeś o Bo – pierwszym psie. Bo otrzymał od prezydenta jako dar dla USA psy nierasowe.

6. Fine Coated Wheaten Terrier – Niepełzające psy

 

Fine Coated Wheaten Terrier - Niepełzające psy

 

Wheaten Terrier o miękkiej sierści jest rasą wesołą i energiczną. Te inteligentne psy są znane ze swoich umiejętności w agility, posłuszeństwie, śledzeniu, a nawet terapii zwierząt.Pies, który nie raczkuje.
Ciekawostka: Wheaten Terriery zostały wyhodowane w Irlandii jako psy gospodarskie. Nazywany „wilczurem biedaka”, wheaten terriery były używane ze stadami, do pilnowania zwierząt gospodarskich i do polowania na uciążliwe gry.Psy, które nie pełzają.

 

7. Pudel – 15 hipoalergicznych ras psów

 

Pudel - 15 hipoalergicznych ras psów

 

Pudle, występują w trzech różnych rozmiarach.Są jednym z najbardziej popularnych psów na świecie. Te inteligentne i zwinne psy są również uważane za hipoalergiczną rasę psów. Psy nie raczkujące.

Zabawny fakt: Są one również znane z tego, że są prawie bezwonne.

 

8. Westhighland White Terrier – 15 hipoalergicznych ras psów

 

Westhighland White Terrier - 15 hipoalergicznych ras psów

 

West Highland White Terrier o przydomku „przyjazny terier” to aktywny mały pies o podwójnej sierści wierny swoim właścicielom. Westhighland White Terriers są również odporne , doskonałe psy stróżujące i są psami hipoalergicznymi. Wypadają im włosy, ale nie tak bardzo. Psy nie raczkujące.

Zabawny fakt: Biały Terier został pierwotnie wyhodowany z Cairna i Terierów Szkockich, aby stworzyć rasę, która nie byłaby mylona z lisem podczas polowania.

 

9. Bichon – 15 hipoalergicznych ras psów

 

Bichon - 15 hipoalergicznych ras psów

 

Bichon to pies towarzyski, niezależny i łatwy w szkoleniu. Ich hipoalergiczna sierść jest zazwyczaj łatwa w utrzymaniu w szczenięcym fasonie.

Zabawny fakt: Bichon oznacza po francusku „Curly Lap Dog”. W przeszłości były psami przewodnikami żeglarzy i kochały wodę. Psy nie raczkujące.

 

10. Blue Terrier z Kerry – Niepełzające psy

 

Blue Terrier z Kerry - Niepełzające psy

 

Kerry Blue Terrier, zwany również „Irish Blue”, został wyhodowany jako uniwersalny pies pracujący, podejmujący się zadań takich jak pasterstwo, stróżowanie i polowanie na szkodniki. Psy rasy kerry mają sierść o fakturze podobnej do delikatnych włosów ludzkich i nie zrzucają.

Zabawny fakt: Niebieskie Teriery rodzą się z czarnym płaszczem. Niebieski pojawia się do czasu, gdy pies osiągnie 2 lata.

 

11. Havanese 15 hipoalergicznych ras psów

 

Havanese 15 hipoalergicznych ras psów

 

Temperamentne i przyjazne psy Havanese odpowiednie jako zwierzęta domowe dla rodzin z dziećmi. Są to.
niesamowicie towarzyskie i znane ze swojego żywiołowego chodu.

Fun fact: Havanese został pierwotnie wyhodowany dla kubańskich arystokratów. Przyjęły przydomek „Velcro Dog” ze względu na to, że są blisko swoich właścicieli.

 

12. Chiński pies herbowy – Niepełzające psy

 

Chiński pies herbowy - Niepełzające psy

 

Chiński pies herbowy z delikatnym włosem na całym ciele jest również hipoalergiczny. Są czujne, minimalnie ruchliwe i wrażliwe na skrajne temperatury. W zimnym klimacie ubranie jest koniecznością dla tej uroczej rasy.

Zabawny fakt: Chiński pies herbowy pochodzi z Afryki. Po tym jak chińscy handlarze pozwolili psom wejść na pokład swoich statków, aby polować na robactwo, zmienili nazwę na Chinese Crested Dogs.Pies, który nie pełza.

 

13. Terier szkocki -15 hipoalergicznych ras psów

 

Terier szkocki -15 hipoalergicznych ras psów

 

Niezależny i terytorialny terier szkocki jest wiernym towarzyszem. Ma hipoalergiczną sierść z minimalną pielęgnacją. Terier szkocki wszedł do szerszej świadomości publicznej po wydaniu filmu animowanego Walta Disneya „Lady and the Tramp”. Jest bardzo oddanym towarzyszem, który kocha swoją rodzinę.Pies, który nie raczkuje.

Fun fact: Terier szkocki pojawił się w kulturze popularnej i w ramionach celebrytów.

 

14. Irish Water Spaniel – 15 hipoalergicznych ras psów

 

Irish Water Spaniel - 15 hipoalergicznych ras psów

 

Irlandzki Spaniel Wodny istnieje od wieków. Pies myśliwski i towarzyszący, Irish Water Spaniel jest przyjazny, aktywny i oddany swoim właścicielom.

Ciekawostka: Płaszcz wymaga regularnej pielęgnacji, ale ta rasa jest uważana za hipoalergiczną i zrzuca mniej włosów niż wiele innych psów.

 

15. Kern Terrier Niepełzające psy

 

Kern Terrier Niepełzające psy

 

Kern Terrier to odporna i wesoła rasa, która wywodzi się ze Szkocji. Pierwotnie używany do wyszukiwania szkodników w kamiennych stosach, Kern Terrier jest obecnie popularnym towarzyszem. Niepełzające psy.
Fun fact: Kern Terrier może kilkakrotnie zmieniać kolor sierści w ciągu lat.Pies, który nie raczkuje.

 

Nie każda alergia na zwierzę domowe jest alergią na sierść, więc to, że pies jest hipoalergiczny, nie oznacza, że nie możesz być na niego uczulony. Alergie na zwierzęta domowe mogą obejmować ślinę i mocz, więc zanim zdecydujesz się na zakup psa, sprawdź u swojego lekarza. Niezależnie od tego, na jaką rasę się zdecydujesz, upewnij się, że jesteś przygotowany na przyjęcie nowego szczeniaka i że masz wszystko przygotowane dla swojego pupila.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button