Psy

Pies , Pies domowy – Podróż od wilka do zwierzęcia domowego

Pies, Pies domowy – Podróż od wilka do zwierzaka. Wszystko co powinieneś wiedzieć o psie. Jak powstał pies, skąd się wziął, jakie są rasy psów? 

  • NAZWA WSPÓLNA: Pies domowy
  • NAZWA NAUKOWA: Canis familiaris
  • TYP: Ssak
  • ŻYWNOŚĆ: wszystkożerca
  • NAZWA GRUPY: Bal
  • ROZMIAR: Wysokość w ramionach: 15 do 85 cm
  • WAGA: 1,3 kg do 80 kg

Psy są jednymi z najstarszych udomowionych zwierząt. Towarzyszą one człowiekowi od co najmniej 20 000 lat, a być może od 40 000 lat. Naukowcy zgadzają się, że wszystkie rasy psów mają wspólnego przodka, a mianowicie wilka.

 

Pies , Pies domowy - Podróż od wilka do zwierzęcia domowego

 

Rasy psów

 

Rasy psów

 

Dziś istnieje kilkaset różnych ras psów – niektóre z nich nigdy nie przeżyłyby na wolności. Pomimo różnych kształtów i rozmiarów, wszystkie psy domowe , od Husky do Chihuahua, są członkami tego samego gatunku, Canis familiaris. Choć mają domowe temperamenty, psy są spokrewnione z wilkami, lisami i szakalami.

 

Podobieństwa psów do dzikich krewnych

 

Podobieństwa psów do dzikich krewnych

 

Psy domowe nadal dzielą wiele zachowań ze swoimi dzikimi krewnymi. Bronią swoich terytoriów i oznaczają je oddając mocz na drzewa, skały, słupki ogrodzeniowe i inne odpowiednie miejsca. Te słupki zapachowe ostrzegają inne psy, że pies jest na swoim terytorium. Życie w pakiecie , grzebanie w kościach. Najsilniejsze rasy psów Top 10 najsilniejszych.

Pies , Pies domowy – Komunikacja psa

 

Pies , Pies domowy - Komunikacja psa

 

Psy komunikują się na kilka sposobów. Zapach to jedna metoda, wygląd fizyczny to druga. Pozycja ciała, ruch i wyraz twarzy często przekazać swoje emocje . Wiele z tych sygnałów jest rozpoznawalnych dla człowieka, np. podekscytowany merdający ogon szczęśliwego psa lub wyszczerzone zęby agresywnego lub zagrożonego zwierzęcia. Psy komunikują się również poprzez wydawanie dźwięków, w tym szczekanie, warczenie i skomlenie.

 

Pies pracujący – Pies domowy

 

Pies pracujący - Pies domowy

 

Psy domowe służą bardziej jako zwierzęta domowe . Psy pasą zwierzęta gospodarskie, pomagają myśliwym, strzegą domów, wykonują prace policyjne i ratownicze. Niektóre specjalne psy są nawet przewodnikami niewidomych – jest to wyraźny symbol wieloletniej roli psa jako najlepszego przyjaciela człowieka.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

 

Dlaczego dobrze jest mieć psa ?

 

Pies jest towarzyszem na co najmniej 5 lat. Psy są dobrymi towarzyszami wycieczek , obrońcami domu , zwierzęciem, które nigdy nie zawiedzie. 

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button