Psy

Pies , Pies domowy – Podróż od wilka do zwierzęcia domowego

Pies , Pies domowy – Podróż od wilka do zwierzaka . Wszystko co powinieneś wiedzieć o psie . Jak powstał pies , skąd się wziął , jakie są rasy psów ? 

  • NAZWA WSPÓLNA: Pies domowy
  • NAZWA NAUKOWA: Canis familiaris
  • TYP: Ssak
  • ŻYWNOŚĆ : wszystkożerca
  • NAZWA GRUPY: Bal
  • ROZMIAR: Wysokość w ramionach: 15 do 85 cm
  • WAGA: 1,3 kg do 80 kg

Psy są jednymi z najstarszych udomowionych zwierząt. Są one z ludźmi od co najmniej 20 000 lat, ale być może nawet od 40 000 lat. Naukowcy zgadzają się, że wszystkie rasy psów mają wspólnego przodka , a mianowicie wilka .

 

historia psów

 

Rasy psów

 

rasy psów

 

Dziś istnieje kilkaset różnych ras psów – niektóre z nich nigdy nie przeżyłyby na wolności. Pomimo różnych kształtów i rozmiarów, wszystkie psy domowe , od Husky do Chihuahua, są członkami tego samego gatunku, Canis familiaris. Choć mają domowe temperamenty, psy są spokrewnione z wilkami, lisami i szakalami.

 

Podobieństwa psów do dzikich krewnych

 

podobieństwo psa i wilka

 

Psy domowe nadal dzielą wiele zachowań ze swoimi dzikimi krewnymi. Bronią swoich terytoriów i oznaczają je oddając mocz na drzewa, skały, słupki ogrodzeniowe i inne odpowiednie miejsca. Te słupki zapachowe ostrzegają inne psy, że pies jest na swoim terytorium. Życie w stadzie , grzebanie w kościach .

Pies , Pies domowy 

 

Czytaj także :

10 największych ras psów

 

Komunikacja psa

 

szczekający pies

 

Psy komunikują się na kilka sposobów. Zapach to jedna metoda, wygląd fizyczny to druga. Pozycja ciała, ruch i mimika twarzy często przekazać swoje emocje . Wiele z tych sygnałów jest rozpoznawalnych również dla ludzi, np. podekscytowany merdający ogon szczęśliwego psa lub wyszczerzone zęby agresywnego lub zagrożonego zwierzęcia. Psy komunikują się również poprzez wydawanie dźwięków, w tym szczekanie, warczenie i skomlenie.

 

Pies pracujący

 

pies ratowniczy

 

Psy domowe służą bardziej jako zwierzęta domowe . Psy pasą zwierzęta gospodarskie, pomagają myśliwym, strzegą domów, wykonują prace policyjne i ratownicze. Niektóre specjalne psy prowadzą nawet niewidomych – przejmujący symbol wieloletniej roli psa jako najlepszego przyjaciela człowieka. Dlaczego konie są wspaniałymi zwierzętami domowymi

 

Dlaczego dobrze jest mieć psa ?

 

Pies jest towarzyszem na co najmniej 5 lat . Psy są dobrymi towarzyszami wycieczek , obrońcami domów , zwierzęciem, które nigdy nie zawodzi . 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button