Psy

Najpopularniejsze rasy psów bojowych top 15

Najpopularniejsze rasy psów bojowych top 15. Najsłynniejsza z ras psów bojowych .Walki psów to okrutny , krwawy sport, w którym psy przestrzegają ścisłych diet i reżimów szkoleniowych. Zwycięski pies wygrywa pieniądze dla właściciela. Niektóre psy zostały wyhodowane specjalnie dla tego sportu i większość ras psów bojowych jest średniej wielkości z mocnym ciałem i silnymi szczękami . Podczas gdy prawdopodobnie znasz niektóre z ras znanych z tego sportu, możesz być zaskoczony innymi najpopularniejszymi psami bojowymi używanymi w tej nikczemnej działalności.

 

Walka psów sięga wieków …

 

Obecnie walki psów są nielegalne w większości krajów rozwiniętych i są uznawane za okrucieństwo wobec zwierząt, za które grożą wysokie kary, a nawet groźba więzienia dla właściciela. W niektórych miejscach jednak nadal jest legalny , a nawet jest podzielony na kategorie:

  • Profesjonalne
  • Amator
  • Walka uliczna

W niektórych częściach Federacji Rosyjskiej i w Japonii walki psów pozostają legalnym sportem. Chociaż oficjalnie organizowanie imprez związanych z walką psów jest nielegalne, prawo przymyka na to oko w Ameryce Łacińskiej, Pakistanie i niektórych innych krajach. Są nawet sporadycznie nagrywane w USA i Wielkiej Brytanii.

Sport walki psów powstał, gdy starożytni Rzymianie stawiali przeciwko sobie psy bojowe w walkach gladiatorów na śmierć i życie. Walki te trwały do momentu śmierci jednego z psów lub zejścia z ringu. Jak pokazuje historia, pies, który przegrywa walkę, jest potem albo zabijany, albo torturowany, albo dotkliwie bity przez swojego właściciela.

Poza aspektem rozrywkowym walk psów, w grę wchodzą duże sumy pieniędzy. Pieniądze zarabia się poprzez pobieranie opłat za stadniny i wpisowe. Ludzie mogą również postawić na określonego psa bojowego, aby wygrać .

Na szczęście w dzisiejszym społeczeństwie uważamy, że pomysł dwóch psów zmuszanych do walki ze sobą jest czystą tyranią , obrzydliwością i niemoralnością.

Historyczne rasy bojowe :

 

  • Mastif tybetański
  • Great Dane
  • Bernard (pies rasy bernardyn)
  • Nowofundland

Dziś żadna z powyższych pięciu ras nie znajduje się na liście popularnych psów bojowych. Przed laty rasy psów bojowych były czczone za swoje duże ciała, potężne sylwetki i wyjątkowo silne szczęki. Teraz jednak przewodnicy psów bojowych preferują psy średniej wielkości i wytrzymałe.

Innym okrutnym aspektem walk psów, który jest mniej znany lub zapomniany, są zwierzęta przynętowe.

 

Zwierzęta przynętowe są używane do testowania zdolności bojowej każdego psa bojowego. Z reguły są one wiązane, a następnie pies bojowy jest wypuszczany. Te metody szkolenia obejmują również zabijanie i znęcanie się nad innymi zwierzętami, aby sprawdzić siłę psa bojowego.

 

Rekordy pokazują, że większość przynęt jest realizowana poprzez oszustwa związane z adopcją psów, kradzieżą zwierząt, adopcją zwierząt ze schronisk pod pretekstem, że są to dobre domy, a także ubieganie się o ” ogłoszenia o darowiznach”. Dlatego trzeba uważać na ogłoszenia psów w iinternecie i trzeba patrzeć gdzie pies pójdzie.

Mimo, że walki psów są zakazane w niektórych stanach, nadal się rozwijają
Szczególnie w RPA walki psów są do dziś ogromnym problemem, zwłaszcza w mniejszych prowincjach, takich jak Western Cape. Choć i tam jest to nielegalne, to jednak mniejsza siła robocza zajmuje się tymi czynnościami.

Stworzyliśmy listę niektórych z najpopularniejszych ras psów bojowych, które sięgają wieków wstecz. Niektóre z tych psżw walczących zostały wyhodowane w tym celu od początku, podczas gdy inne zostały tylko dowiedzieć się o pżźniej prawo w ringu .Ale ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli są oznaczone jako walki ras u zrobić wielkie psy rodzinne, jak dbać o psa jest jak pies jest.

15 najpopularniejszych ras psów bojowych
(niektóre z tych ras psów Cię zaskoczą)

1. Amerykański Pit Bull Terier

 

Amerykański Pit Bull Terier

Jak się pewnie spodziewaliście, jednym z pierwszych na liście jest najsłynniejszy pies bojowy – American Pit Bull Terrier . Pewnie spodziewaliście się, że pit bull terrier znajdzie się na liście ras psów walczących i jest ku temu powód. Od wielu dekad mają fatalną reputację w zachodnim społeczeństwie.

 

American Pit Bull Terriers są najbardziej preferowaną rasą, jeśli chodzi o walki psów, ponieważ są nie tylko silne i wytrzymałe, ale są również bardzo lojalne i są genetycznie bardziej agresywne ze względu na hodowlę. To, co czyni je doskonałym psem bojowym, to także ich niezmordowanie – pies, w przeciwieństwie do innych ras, nie wycofa się z walki nawet, gdy zostanie ranny.

 

2. Buldog amerykański – Najpopularniejsze rasy psów bojowych

 

Buldog amerykański - Najpopularniejsze rasy psów bojowych

Buldogi amerykańskie nigdy nie cofają się przed konfrontacją. A ponieważ mają dużą szczękę, są poszukiwane w świecie walk psów i pozostają jedną z najpopularniejszych ras psów bojowych.

3. Bull Terier

 

Bull Terier

Podobnie jak American Pit Bull Terrier, rasa ta historycznie zawsze była znana jako pies bojowy. W rzeczywistości jako rasa była nawet pierwotnie hodowana do walki psów jeszcze w czasach rzymskich i często można ją zobaczyć przedstawioną na obrazach Imperium Rzymskiego. Rasa ta była i nadal jest znana jako psi gladiator. Pomimo swojego wyglądu, mają jednak bardziej przyjazne usposobienie niż niektóre z innych psów na tej liście ras psów bojowych.

4. Cane Corso

 

Cane Corso

Cane Corso to kolejna znana solidna i silna rasa, która wygląda agresywnie . Pochodzi z ich historii, ponieważ ten włoski Great Dane był używany jako pies dla rzymskich żołnierzy . Są duże i niezwykle onieśmielające, zwłaszcza gdy widzi się je po raz pierwszy.

Psy te cechuje również bardzo silna szczęka i agresja wobec zdobyczy. Rasa może łatwo dominować w ringu ze względu na ich rozmiar i wytrzymałość , co czyni je jedną z najlepszych ras psów bojowych. Obecnie są one również wykorzystywane w wojsku i stają się popularnym psem policyjnym .

5. Doberman

 

Doberman

Doberman, który pierwotnie był hodowany jako pies myśliwski i bojowy, może być solidnym przeciwnikiem w ringu bojowym ze względu na swoją wytrzymałość. Podczas gdy ten pies wygląda znacznie szczuplej niż niektóre z innych ras na tej liście, nie daj się zwieść – dobermany są znane ze swojej agresji i siły.

 

6. Rottweiler – Najpopularniejsze rasy psów bojowych

 

Rottweiler - Najpopularniejsze rasy psów bojowych

Niewiele osób wie, że Rottweilery są generalnie bardziej agresywne, silniejsze i bardziej niebezpieczne (jeśli nie są odpowiednio wyszkolone) niż słynne Pit Bull Terriery czy inne rasy. Według statystyk, Rottweilery są numerem jeden wśród najbardziej przerażających psów ze względu na to, jak wiele wypadków pogryzienia przez psa zostało przypisanych tej rasie w porównaniu z jakąkolwiek inną.

 

Ta spokojna, odważna , pewna siebie i popularna rasa psów bojowych przyjmie wszystko, z czym przyjdzie im się zmierzyć. Rottweiler do dziś jest jedną z najczęściej używanych ras psów bojowych, nie tylko ze względu na swoją siłę, ścisk i agresję, ale także dlatego, że podobnie jak Pit Bull Terrier, nigdy się nie cofnie.

7. Amerykański Staffordshire Terrier

 

 

American Staffordshire Terrier jest zwinny, wysportowany, szybki i nieugięty, jest kolejną znaną rasą psów bojowych wykorzystywanych dziś w nielegalnych sportach. AmStaff, jak nazywany jest również ten pies, jest ogólnie bardzo agresywny w stosunku do innych zwierząt. Nie można im się oprzeć i będą walczyć na śmierć i życie.

Nie należy jednak traktować ich jako jednej z popularnych ras psów bojowych. Przy szkoleniu i prawidłowej socjalizacji od szczenięctwa, AmStaff może być bardzo dobrze zachowującym się towarzyszem oraz lojalnym i spokojnym zwierzakiem dla większości kochających właścicieli psów.

8. Staffordshire Bull Terier

 

Staffordshire Bull Terier

Kolejny terier na liście, „oryginalny” angielski Staffordshire Bull Terrier, jest bardzo popularny w walkach psów. Staffies, jak są często nazywane, będzie walczyć nawet wtedy, gdy robi się ciężko . Jako rasa terierów mają dużą drapieżność, co czyni je doskonałym pretendentem do sportu, jakim są walki psów.

Ze względu na krępą budowę i chęć do walki, rasy te są obecnie powszechnie widywane w walkach psów. Są to również bardzo inteligentne psy, które łatwo się szkolą i uwielbiają sprawiać przyjemność swojemu właścicielowi, co czyni je jeszcze bardziej idealnymi do tej aktywności.

9. Kuchi – Najpopularniejsze rasy psów bojowych

 

Kuchi - Najpopularniejsze rasy psów bojowych

Bardzo rzadka rasa psów, Kuchi – znany również jako afgański pasterz – jest jednym z najpopularniejszych psów bojowych w Afganistanie i innych pobliskich krajach. Te psy były pierwotnie hodowane, aby chronić swoich właścicieli, dopóki ludzie nie zdali sobie sprawy, że mogą również zarabiać wielkie pieniądze na walkach psów.

Ponieważ psy Kuchi są bardzo terytorialne, wytrzymałe i wyhodowane tak, by dbać o siebie, stanowią bardzo silnych zawodników na Bliskim Wschodzie.

10. Owczarek Niemiecki (German Shepherd Dog)

 

Owczarek Niemiecki (German Shepherd Dog)

Owczarek niemiecki znajduje się na liście ras psów bojowych, ponieważ są one nadal używane w niektórych pierścieniach walki dzisiaj, głównie ze względu na ich zdolność do łatwego szkolenia do ataku. Nie są najsilniejszym ani najtwardszym psem wśród psów bojowych, nie mają też szczególnie silnego psiego zgryzu, ale ich inteligencja sprawia, że są popularne. Najpopularniejsze rasy psów bojowych.

Owczarek niemiecki ma naturalny instynkt ataku połączony z ich agresywną naturą i lojalnością, którą można dodatkowo poprawić, jeśli odpowiednio je wyszkolisz. Nadal są jedną z najmądrzejszych ras psów, ale nie dorównują siłą większości innych ras psów bojowych. Najpopularniejsze rasy psów bojowych top 15.

11. Akita

 

Akita

Akita znajduje się na liście ras psów bojowych, głównie ze względu na swoje rozmiary i bardzo agresywny charakter. Rasa ta nigdy nie była hodowana do walk, ale w czasach współczesnych (zwłaszcza w Wielkiej Brytanii) była wykorzystywana w walkach z innymi psami o równej sile i drapieżności.

Rasa ta wywodzi się z Japonii. Pierwotnie były hodowane do pilnowania szlachty w ich ojczystym kraju. Używano ich także do tropienia dużej zwierzyny, takiej jak niedźwiedź czy dzik, i były w tamtych czasach świetnymi psami myśliwskimi.

12. Boerboel – Najpopularniejsze rasy psów bojowych

 

Boerboel - Najpopularniejsze rasy psów bojowych

Ze względu na swoją wielkość i siłę, Boerboel jest często używany jako pies bojowy w krajach takich jak RPA. Psy te, znane również jako mastif południowoafrykański, były hodowane w celu ochrony przed drapieżnikami i do pracy na farmach.

Są jedną z najsilniejszych ras psów na świecie. Dzięki muskularnej i dużej budowie oraz bardzo silnej szczęce nic dziwnego, że Boerboel jest często wykorzystywany jako jedna z ras psów bojowych.

 

13. Tosa Inu

 

Tosa Inu
Kolejną bardzo rzadką rasą psów jest Tosa Inu, duży pies, którego nie często można spotkać. Ta rasa psów jest jednym z niewielu, które pierwotnie były hodowane specjalnie jako pies bojowy . W związku z tym Tosa Inus są bardzo agresywne, umiejętnie walczą z innymi psami i są niezwykle silne. Rasa ta wywodzi się z Japonii , niestety nadal jest często wykorzystywana specjalnie do walk psów.

14. Mastif angielski

 

Mastif angielski

Chociaż walki psów nie są obecnie tak korzystne jak w przeszłości, w niektórych miejscach i krajach Mastiff angielski jest nadal używany w ringach bojowych. Te masywne psy znane są ze swoich zastraszających rozmiarów i siły. Największy pies świata Top 10 największych ras psów.

Były używane jako psy stróżujące, ale w rzeczywistości są znane ze swojego temperamentu. Podczas szkolenia Mastifa Angielskiego do walki na ringu, trenerzy wykorzystują naturalną dominację psa i próbują bronić jego terytorium, ale ta rasa jest zwykle bardzo spokojna i czyni wspaniałego zwierzaka, gdy jest prawidłowo wychowywana.

 

15. Argentynski Great Dane – Najpopularniejsze rasy psów bojowych

 

Argentynski Great Dane - Najpopularniejsze rasy psów bojowych

Można było się spodziewać, że na tej liście znajdzie się kolejna przerażająco wyglądająca popularna rasa psów bojowych – mastif argentyński . Duży, umięśniony i zazwyczaj biały, Mastif Argentyński jest silnym przeciwnikiem i będzie stanowił zagrożenie dla każdego innego zwierzęcia.

 

Ze względu na luźną skórę wokół szyi, nie jest łatwo dla innego psa chwycić i pociągnąć Great Dane w dół. Tymczasem rasa ta jest agresywna z bardzo silną siłą zgryzu i stanowi przerażającego przeciwnika wobec każdego innego psa na tej liście.

 

Rasy psów bojowych W podsumowaniu

 

Jeśli chodzi o rasy psów walczących , te kilka psów to tylko wierzchołek góry lodowej. Jedno wyszukiwanie w Google zwróci setki zdjęć i filmów z walk psów i zobaczysz najbardziej nieoczekiwane rasy zmuszone do zaangażowania się w tę okrutną działalność. Najpopularniejsze rasy psów bojowych top 15.

W niektórych krajach nadal kwitną walki psów. To smutne, że ten nielegalny, barbarzyński sport żyje do dziś. Jeśli chodzi o wspomniane wyżej rasy psów bojowych, każda z nich będzie doskonałym psem rodzinnym, jeśli zostanie odpowiednio wyszkolona i uspołeczniona. Są agresywne tylko dzięki szkoleniu i właścicielowi, a gdy to nie jest ich życiowym zadaniem, będą wspaniałymi pupilami.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button