PsyCiekawostki z królestwa zwierząt

Pies na zimę :7 sposobów na przygotowanie psa

Pies na zimę. Zimowa pogoda może stanowić różnego rodzaju zagrożenia dla Twoich czworonożnych pupili. Jeśli chodzi o opiekę nad zwierzętami domowymi, ważne jest, aby odpowiednio zaopatrzyć swoje zwierzęta na nadchodzące śnieżyce lub mrozy. Nigdy nie wiadomo, kiedy pogoda nagle zmieni się na gorsze, dlatego warto przygotować się przed rozpoczęciem sezonu śnieżnego. Niskie temperatury mogą prowadzić do niebezpiecznych urazów, takich jak odmrożenia, odwodnienie i hipotermia. Oto siedem sposobów na przygotowanie zwierząt na spadające temperatury i niesprzyjającą pogodę.

1. Wizyta u weterynarza

Wizyta u weterynarza Zimna pogoda może powodować dyskomfort u zwierząt cierpiących na zapalenie stawów, problemy skórne lub inne problemy zdrowotne. Przegląd weterynaryjny sprawi, że Twój pupil będzie zdrowy i gotowy do stawienia czoła sezonowi zimowemu. Fajerwerki: straszne dla zwierząt

2. Przygotuj łapy swojego psa przed wyjściem z nim na spacer

2. Przygotuj łapy swojego psa przed wyjściem z nim na spacer

Oblodzone chodniki i drogi mogą być dla psów nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne, zwłaszcza jeśli znajdują się na nich środki odladzające, takie jak sól drogowa. Zaleca się stosowanie wazeliny na opuszki psa przed spacerem.

3. Zainwestuj w ubranie dla psa na zimne dni Pies na zimę

Zainwestuj w ubranie dla psa na zimne dni Pies na zimę

Jest to szczególnie przydatne dla psów o krótszej sierści.Im wcześniej pies przyzwyczai się do noszenia dodatków, takich jak kurtka, tym lepiej. Znaczenie psów w naszym życiu  

4. Powoli przystosuj swojego pupila do zimnej pogody Pies na zimę

4. Powoli przystosuj swojego pupila do zimnej pogody Pies na zimę

 Jeśli masz psa, który większość czasu spędza w domu i planujesz zabrać go na spacer, pozwól mu przyzwyczaić się do chłodniejszej pogody, wiatru i innych warunków atmosferycznych przed wycieczką, aby nieco go zaaklimatyzować.

5. Nie należy przerywać podawania leków na pchły – Pies na zimę Pies na zimę

Nie należy przerywać podawania leków na pchły - Pies na zimę Pies na zimę

Pchły nie znikają nawet wtedy, gdy pogoda staje się zimna, więc ochrona zwierząt domowych jest ważnym elementem całorocznej opieki. „Pchły mogą przeniknąć do domów i mieszkań na szczurach i myszach. Te szkodniki kochają przyjaznego gospodarza, takiego jak twoje zwierzęta domowe. Przestrzeń dla Twojego zwierzęcia  

6. Kup zimowy zapas karmy i suplementów diety dla swojego psa 

Kup zimowy zapas karmy i suplementów diety dla swojego psa 

Burze śnieżne mogą sprawić, że Ty i Twoi bliscy zostaną uwięzieni w domu na wiele dni, dlatego warto zaopatrzyć się w karmę dla zwierząt i dodatkowe zdrowe przysmaki.Przydatne są również różne witaminy zwiększające odporność. 

7. Pies zimą na dworze Ciepłe miejsce w domu – Pies na zimę

pies zimą na dworze Ciepłe miejsce w domu - Pies na zimę pies zimą na dworze. Jeśli twój pies jest na zewnątrz przez cały rok . Należy przygotować miejsce w domu, gdzie można go schować przed silnymi mrozami.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button