Ciekawostki z królestwa zwierząt

Największy nietoperz świata : 10 największych nietoperzy na świecie

Największy nietoperz świata : 10 największych nietoperzy na świecie . Największym nietoperzem na świecie jest nietoperz złotogłowy. Największe nietoperze na świecie.

Największy nietoperz świata : 10 największych nietoperzy na świecie . Nietoperze wyglądają dość strasznie wiele osób myśli, że są to bestie pijące krew, ale w rzeczywistości są to tylko niewinne stworzenia żywiące się owocami, nektarem i w najgorszym wypadku owadami. Na świecie może ważyć średnio do 1,1 kg, ale spotyka się nawet większe okazy. 

 

10. Turbota długopłetwego ( 22 g )

 

  Muszka owocowa o długim języku

 

Owocowy nietoperz długouchy jest najmniejszym z 10 największych nietoperzy. Żywi się wyłącznie nektarem, głównie z kwiatów drzewa bananowego.Nietoperz owocowy o długim języku jest rozpowszechniony w całej Malezji, ale został również odkryty w Tajlandii.

 

9. Wahlberg’s callaloo (80 g )

 

Kaloon Wahlberg'a

 

Sokół Wahlberga ma złotobrązowe umaszczenie. Ma duże oczy i lisią twarz podobną do większości gatunków Calon. Samce są zwykle nieco ciemniejsze od samic. Sokół Wahlberga ma jedną z największych rozpiętości skrzydeł z porównaniem do jego ciała .

8) Fidżyjski nietoperz o małpiej twarzy ( 260 g ) Największy nietoperz 

 

Fidżyjski nietoperz z małpią twarzą

Już po samej nazwie można stwierdzić, że nietoperz pochodzi z Fidżi . Jest to jedyny udomowiony gatunek ssaka na wyspie. Wygląd nietoperza jest niezwykle charakterystyczny . Przypomina on latającą małpę. Ma gęste brązowawe futro i ogniste oczy. Populacja nietoperzy jest bardzo niska .

 

7. Latający lis Lyle’a ( 320 g )

 

Lyle's flying-fox największy nietoperz na świecie.

 

Latający lis Lyle’a żyje głównie w Kambodży , Wietnamie i Tajlandii . Był prawie wymarły , bo ludzie polowali na niego dla jedzenia i dlatego, że zniszczył ich uprawy owoców .

 

6. Żabnica ( 350 g )

 

  Latawiec Pływający Największy nietoperz

Flaming jest typowy ze względu na swoją żółtą sierść. Jest to jeden z najpiękniejszych nietoperzy, które żyją w Afryce. Co roku migrują do parku Kasanka w Zambii. Migracja tych nietoperzy jest największą migracją ssaków na świecie.

Top 10 największych ras psów na świecie

5. Mariana fruit bat ( 460 g )   Największy nietoperz 

 

  Mariana fruit bat Największy nietoperz

Owocnik mariański ma kształt podobny do psa . Mieszkańcy wysp Marianas polują na Kallona dla jego smacznego mięsa i szybko redukują jego populację.

 

4. Wyspowy lis latający ( 560 g )

 

Wyspowy lis latający Największy nietoperz

 

Latający lis wyspowy lub latający lis pacyficzny to gatunek nietoperza z rodziny Pteropodidae. Jest szeroko rozpowszechniony geograficznie, najbardziej rozpowszechniony na Pacyfiku: występuje na Samoa Amerykańskim, Wyspach Cooka, Fidżi, Nowej Kaledonii, Niue, Papui Nowej Gwinei, Samoa, Wyspach Salomona i Vanuatu.

 

3.Whooping Crane (580 g )      Największy nietoperz 

 

Talarop Celebes Największy nietoperz

Nietoperz owocowy Celebes ma piękne, żółte umaszczenie. Żywią się owocami i kokosami. Są one bardzo ważne dla ekosystemu , ponieważ roznoszą nasiona roślin i drzew.

 

2. Nietoperz owocowy z Komorów ( 700 g )      Największy nietoperz 

 

Nietoperz owocowy z Komorów Największy nietoperz

Owocnik komorowy różni się od innych nietoperzy zarówno wielkością, jak i ubarwieniem. Ma mocne czarne umaszczenie i nieco dłuższą sierść o żółtym kolorze. Ich liczba maleje z powodu wyrębu i deforestacji. Hoduje się je w niewoli, aby przynajmniej zwiększyć ich liczebność.

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

1. złotogłów owocowy ( 1,2 kg ) Największy nietoperz 

 

Kania złotawa Największy nietoperz

Gronostaj złocisty przypomina lisa . Pod względem wagi jest to największy nietoperz na świecie. Jego rozpiętość skrzydeł jest niesamowita może osiągnąć nawet 1,5 metra . Żywią się głównie owocami i liśćmi. Największy nietoperz .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button