Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta z literą o – 12 zwierząt z literą o

Zwierzęta na literę o 12 zwierząt na literę o. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę o? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę o. Zwierzęta na temat i coś o nich.

 

Zwierzęta na o

 

 

1. owca
2. spurgeon
3. okoń
4. sól
5) oryks
6. orzeł
7. orzeł
8. nakrętka
9) orangutan
10. piżmak
11. olingo
12. okoń

 

1. owca

 

 

Owce domowe to stosunkowo niewielkie przeżuwacze, zwykle o wełnistej sierści zwanej runem, często z rogami tworzącymi spiralę boczną. Owce domowe różnią się od swoich dzikich krewnych i przodków na wiele sposobów, stając się wyjątkowo neoteniczne w wyniku selektywnej hodowli prowadzonej przez człowieka. Zwierzęta na o. Kilka prymitywnych ras owiec zachowało pewne cechy swoich dzikich krewnych, takie jak krótkie ogony. W zależności od rasy, owce domowe mogą mieć rogi bez rogów w ogóle (czyli pozbawione rogów), rogi u obu płci lub tylko u samców. Większość ras rogatych ma jedną parę, ale kilka ras może mieć ich kilka. Owce – co powinieneś wiedzieć o naturalnych kosiarkach.

 

Zwierzęta na około 2. osiołek

 

Zwierzęta na 2. osiołku

 

Osły różnią się znacznie wielkością w zależności od rasy i warunków środowiskowych, a ich wysokość w kłębie waha się od mniej niż 90 cm do około 150 cm. Średnia długość życia osłów roboczych w najbiedniejszych krajach wynosi 12-15 lat; w krajach bardziej zamożnych ich żywotność może wynosić 30-50 lat.

 

Zwierzęta na około 3. oryx

 

Zwierzęta na około 3. oryks

 

Oryx to rodzaj składający się z czterech dużych gatunków antylop zwanych oryksami. Ich sierść jest blada z kontrastującymi ciemnymi łatami na twarzy i na nogach, a ich długie rogi są prawie proste. Wyjątkiem jest Scimitar oryx, który nie ma ciemnych oznaczeń na nogach, jedynie słabe ciemne oznaczenia na głowie, ochrową szyję i wyraźnie zakrzywione rogi.

 

4. orzeł

 

  orzeł

 

Orły to duże, potężnie zbudowane ptaki drapieżne z ciężką głową i dziobem. Nawet najmniejsze orły, takie jak orzeł przedni (Aquila pennata), którego wielkość jest porównywalna z kaczką pospolitą (Buteo buteo) czy jastrzębiem czerwonym (B. jamaicensis), mają stosunkowo dłuższe i jednolicie szerokie skrzydła oraz prostszy, szybszy lot – mimo zmniejszonej wielkości piór aerodynamicznych.

 

Większość orłów jest większa od wszystkich innych ptaków szponiastych z wyjątkiem niektórych sępów. Najmniejszym gatunkiem orła jest Southern Nicobar Serpent Eagle (Spilornis klossi), ważący 450 g i mierzący 40 cm długości. Największe gatunki zostały opisane poniżej. Zwierzęta na o. Jak wszystkie ptaki drapieżne, orły mają bardzo duży haczykowaty dziób do wyrywania mięsa ze zdobyczy, silne umięśnione nogi i potężne szpony. Dziób jest zazwyczaj cięższy niż u większości innych ptaków drapieżnych. Oczy orła są niezwykle silne. Szacuje się, że orzeł przedni, którego oczy są ponad dwukrotnie większe od ludzkiego oka, ma nawet 8 razy ostrzejsze widzenie niż człowiek. Rośliny akwariowe – Top 10 roślin i jak je pielęgnować.

 

5) orangutan

 

orangutan

 

Orangutany to małpy żyjące w lasach deszczowych Indonezji i Malezji. Obecnie występują tylko w części Borneo i Sumatry, ale w plejstocenie były spotykane w całej Azji Południowo-Wschodniej i południowych Chinach. Orangutany, klasyfikowane w rodzaju Pongo, początkowo uważano za jeden gatunek. Zwierzęta na o. Orangutany są jedynym żyjącym gatunkiem z podrodziny Ponginae, który genetycznie oddzielił się od innych hominidów (goryli, szympansów i ludzi) 19,3 do 15,7 mln lat temu.

 

6. piżmak

 

piżmak

 

Duży gryzoń wodny, dorasta do wielkości 25 – 40 cm. Ogon ma długość od 20 do 30 cm, jest spłaszczony po bokach, pokryty drobnymi łuskami i służy jako ster podczas pływania. Osiąga wagę 1-2 kg. Zwierzęta na o. Piżmowiec jest kasztanowo brązowy, bledszy na części brzusznej. Posiada mocne przednie zęby. Piżmowca łatwo rozpoznać po piżmowym zapachu wytwarzanym przez gruczoł w okolicy odbytu. Jest doskonałym pływakiem. Ciekawostki dotyczące Afryki.

 

7. olingo Zwierzęta na o

 

olingo Zwierzęta na o

 

Północny olingo (Bassaricyon gabbii), znany również jako downy olingo lub po prostu olingo (ponieważ jest to najczęściej spotykany gatunek), jest nadrzewnym członkiem rodziny Procyonidae, która obejmuje również szopy. Był to pierwszy opisany gatunek olinga i choć niektórzy autorzy uważają go za jedyny prawdziwy gatunek olinga. Zwierzęta na o. Niedawny przegląd rodzaju Bassaricyon wykazał, że istnieją w sumie cztery gatunki olingów, choć dwa z nich należy obecnie uznać za część tego drugiego. Jego nazwa naukowa została nadana na cześć Williama More Gabb, który zebrał pierwszy okaz. Pochodzi z Ameryki Środkowej. Wypadanie włosów u mężczyzn.

 

 

 

 

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button