Ciekawostki z królestwa zwierząt

Jak pozbyć się mrówek: 8 domowych typów

Mrówki w swoim domu może być bardzo denerwujące . Oto kilka naprawdę skutecznych typów pozbycia się mrówek w domu . Są one proste , tanie i bardzo skuteczne.

 

Widok mrówek biegających po Twojej kuchni nie zawsze może być przyjemny. Trudno jest się ich pozbyć, ale da się to zrobić. Przede wszystkim należy utrzymywać porządek , nie pozwalać mrówkom na dostęp do jedzenia , regularnie sprzątać podłoże i opróżniać kosz . Przyjrzyjmy się wspólnie skutecznym sposobom na trwałe pozbycie się mrówek. Zróbmy to:

Oto jak pozbyć się mrówek w domu.Oto jak pozbyć się mrówek na stałe:

 

1. kreda Jak pozbyć się mrówek

 

Jednym z domowych środków , jak pozbyć się mrówek , jest użycie kredy . Kreda zawiera węglan wapnia, który pomaga utrzymać mrówki z dala. Posypuje się odrobiną sproszkowanej kredy miejsca gdzie mrówki wchodzą do domu , lub rysuje się kredą linię .Nie wiadomo dlaczego narysowana linia uniemożliwia przejście mrówek jest na pewno skuteczna.

 

2. Jak pozbyć się mrówek

 

Mrówki nie lubią zapachu soku z cytryny . Istnieje wiele sposobów, w których można wykorzystać cytrynę. Możesz użyć soku z cytryny i wlać go wszędzie tam, gdzie mrówki niszczą spokój twojego domu , możesz również wlać sok z cytryny do wody, którą myjesz podłogi z lub możesz użyć skórki z cytryny i umieścić je na całym blacie kuchennym na przykład . Jest to pewny sposób na pozbycie się mrówek w Twoim domu.

3. Pomarańcze Jak pozbyć się mrówek

 

Pomarańcze jak również cytryny odstraszają mrówki . Przygotować preparat na mrówki . Potrzebna będzie jedna filiżanka przegotowanej wody i skórka z pomarańczy. Niech skórki pomarańczy stoją we wrzącej wodzie przez co najmniej 20 minut. Polej taki roztwór wszędzie tam, gdzie w Twoim domu grasują mrówki. Skuteczna jest też sama skórka pomarańczy, którą można zostawić na kuchennym blacie. Jest to skuteczny sposób na pozbycie się mrówek w Twoim domu.

jak pozbyć się pieprzyków

4. Przyprawy

 

Mrówki lubią cukier, ale nie znoszą przypraw. Posypać gazem pieprzowym miejsca, w których mrówki wchodzą do domu. To pomoże pozbyć się mrówek. Można też przygotować roztwór z pieprzu i wody i rozpylić go w pobliżu wchodzących miejsc. Pieprz nie zabije mrówek, ale na pewno zniechęci je do powrotu do Twojego domu.

5. Sól

 

Sól jest jednym z najlepszych i najtańszych sposobów na skuteczne pozbycie się mrówek . Instrukcje dotyczące stosowania soli przeciwko mrówkom są proste . Wrzucasz wrzątek , do wrzątku dodajesz dużą ilość soli i mieszasz aż sól się rozpuści . Przygotowaną mieszankę wlewasz do butelki z rozpylaczem , i rozpylasz skuteczny środek wszędzie tam, gdzie udają się mrówki w Twoim domu lub mieszkaniu .

6. Biały ocet

 

Mrówki nie mogą znieść zapachu białego octu. Przygotuj roztwór w równych ilościach wody i białego octu. Dodaj kilka kropli olejku eterycznego i dobrze wymieszaj. Wylej tę mieszankę na miejsca, z których wychodzą mrówki. Powtarzaj to każdego dnia. Taka mieszanka nie zabija mrówek, ale zmusza je do unikania takich miejsc. Również rozpylać mieszaninę na parapetach, drzwiach i innych miejscach, gdzie widzisz mrówki chodzące wokół.

7. Cynamon

Czy zabiegi sprawiają, że moje włosy rosną grubsze?

Posyp cynamonem i goździkami miejsca, w których w Twoim domu występują mrówki. Jest to skuteczna metoda, dzięki której Twój dom będzie pachniał świeżością i ziemią. Cynamon jest uważany za skuteczną broń przeciwko mrówkom . Cynamon jest uważany za naturalny repelent , ponieważ mrówki nienawidzą jego silnego zapachu. Aby uzyskać jeszcze skuteczniejsze rezultaty, możesz dodać olejek eteryczny do proszku cynamonowego.

 

8. Mięta pieprzowa

 

Jak pozbyć się mrówek .Mięta pieprzowa to domowy środek odstraszający owady, który może pomóc w pozbyciu się mrówek. Mrówki nienawidzą zapachu mięty pieprzowej i prawdopodobnie będą unikać miejsc, które ją zawierają. Mięta pieprzowa ma silny zapach, którego nie tolerują mrówki, co zapobiega ich wchodzeniu do Twojego domu. Przygotuj mieszaninę 10 kropli olejku eterycznego z mięty pieprzowej i filiżanki wody i wlej ją wszędzie tam, gdzie znajdziesz mrówki. Powtarzaj to dwa razy dziennie. Zamiast płynnej mieszaniny, można nawet znaleźć solidne mięty pieprzowej i posypać go na obszarach, gdzie mrówki są .

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button