Zwierzęta rolne

Jak pozbyć się kreta – 15 najlepszych porad

Jak pozbyć się kreta. Krety to duży problem dla Twojego ogrodu , który lepiej rozwiązać jak najszybciej . Krety mogą zniszczyć Twój piękny ogród w ciągu kilku dni . Mamy dla Ciebie najlepsze wskazówki, jak pozbyć się kretów .

 

krety w ogrodzie.Krety są pozytywne dla ogrodu, ponieważ żywią się owadami, które mogą zniszczyć twoje rośliny .Krety w ogrodzie. Z drugiej strony, istnieje więcej powodów, aby pozbyć się kretów tak szybko, jak to możliwe . Oprócz tego, że kret niszczy wszystko na swojej drodze drążąc tunele ( korzenie roślin ) to jeszcze sprawi, że Twój trawnik będzie bardzo nierówny .Jak pozbyć się kreta . 

 

Jak pozbyć się kreta - 15 najlepszych porad

Jak pozbyć się kreta .  Jeśli jesteś die-hard ogrodnik widok 10-15 krety w swoim ogrodzie może dać ci atak serca . Jeśli masz zamiar pozbyć się kreta powinieneś wiedzieć o tym :

 

Jak pozbyć się kreta - 15 najlepszych porad

 

Co to są krety?

 

Jak pozbyć się kretów . Kret w ogrodzie.  Moles są ssaki, które żyją głównie w ziemi , gdzie kopać tunele i karmić owady . Mają 15 do 20 cm długości i mają szare do czarnego aksamitne futro , smukłe bezwłose pyski i małe oczy i uszy . Mają pazury na swoich dużych przednich łapach , które kopią jak motyka . Żyją w większości samotnie , z wyjątkiem okresu lęgowego na wiosnę . Więc jeśli masz kreta w swoim ogrodzie , to prawdopodobnie jest tylko jeden. 

 

Co to są krety

Zanim , dowiesz się, jak pozbyć się kretów , musisz dowiedzieć się, jak żyją . Krety stale budują nowe tunele, które służą jako pułapki na owady. Kiedy owad jest w ich tunelach , natychmiast go słyszą ( krety mają bardzo dobry słuch ) .Następnie wypychają śluz z tuneli na powierzchnię . Największą aktywność wykazują w ciepłych, wilgotnych miesiącach. Preferują gleby wilgotne, piaszczysto-gliniaste na suchych, ciężkich glebach gliniastych.

 

Zamieszanie z nornicami 

Mole dziury są często mylone przez ludzi dla nornic . Voles to gryzonie, które również kopią tunele pod ziemią. Jednak nie zobaczysz krety w swoim ogrodzie po voles.Oni mają tendencję do wypychania brudu na boki tunelu . Żywią się korzeniami roślin więc są jeszcze bardziej szkodliwe dla Twojego ogrodu . Jak pozbyć się kretów . 

 

Do walki z kretami można użyć barier siatkowych ( siatka druciana z małymi oczkami ), pułapek i przynęt z trucizną ( wlewasz je do ich otworów ) Unikaj trucizn zawierających strychninę, ponieważ mogą one zabić kota na przykład .

 

Jak pozbyć się kreta

 

Po odkryciu, że kret jest bardziej szkodnikiem niż przydatnym pomocnikiem w ogrodzie . Konieczne jest pozbycie się go. Zalecamy unikanie repelentów, trucizn i fumigantów (szkodliwych substancji stosowanych przeciwko szkodnikom), ponieważ mogą one zatruć również Państwa zwierzęta domowe i małe dzieci. Jednakże , jeśli nie ma takiego ryzyka dla Ciebie , jest to z pewnością jeden ze sposobów na pozbycie się kretów .

 

Jak pozbyć się kreta

 

Być może słyszałeś o domowych poradach, takich jak umieszczenie mydła w tunelach kreta lub użycie oleju rycynowego, żaden z nich nie działa .Ludzie używają również bomb dymnych, które czasami mogą być skuteczne .

 

Jak pozbyć się kreta

 

Najpewniejszym sposobem na pozbycie się kretów jest stosowanie pułapek . Kret w ogrodzie. Każda pułapka ma instrukcję obsługi i należy się do niej stosować. Istnieją zarówno pułapki naziemne, jak i podziemne. Ważne jest, aby umieścić pułapkę prawidłowo i zgodnie z aktywnością kreta poruszać nią codziennie, aby zwiększyć szanse na wyeliminowanie kreta .w

 

pasca na krtka ako sa zbaviť krtka

 

 

Kret można również pozbyć się metodą staruszków . Poczekajcie jak kret wyciągnie glinę z tunelu i go wykopie . Podejdź do tunelu cicho , bo kret reaguje na drgania . Gdy wypycha glinę na powierzchnię , to potykaj się z kretem motyką . Być może uda ci się go wykopać.

 

Jak pozbyć się znamienia. Najlepszym okresem na pozbycie się kretów jest wiosna i jesień . To właśnie wtedy są one najbardziej aktywne . W większości przypadków masz problem tylko z jednym lub najwyżej dwoma molami.

Jak zapobiec pojawieniu się kretów w ogrodzie – jak pozbyć się kreta

 

Jeśli masz duży ogród i nie przeszkadza ci kilka kretów wokół trawnika , Kret w ogrodzie.  można zastosować metodę barierową . Chodzi o obronę części trawnika , ogrodu skalnego lub ogrodu warzywnego . Kret w ogrodzie. Metoda barierowa to ogrodzenie podziemne zakopane na głębokości co najmniej 30 cm . Barierą może być metalowa siatka z małymi oczkami , plastik lub tkanina .Jeśli kret uderza w przeszkodę to zwykle próbuje ją obejść. 

 

Jak zapobiec pojawieniu się kretów w ogrodzie - jak pozbyć się kreta

 

 

Ponieważ krety preferują wilgotną glebę ( bo w niej żyje więcej owadów ) możesz spróbować poprawić drenaż swojej działki . Jeśli problem kreta nie jest poważny , można poczekać i kret odsunie się sam .Kret w ogrodzie.  W przeciwnym razie lepiej jest podjąć kroki w celu pozbycia się znamienia. Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów

 

Odstraszacze kretów .Jest to urządzenie działające na energię słoneczną i emitujące drgania do ziemi co 30 sekund . Te wibracje odstraszają kreta i zazwyczaj odchodzi on . Jak pozbyć się kreta.

 

Jak zapobiec pojawieniu się kretów w ogrodzie - jak pozbyć się kreta

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button