Zwierzęta rolne

Krowy hodują 10 najpopularniejszych ras

Krowy hodują 10 najpopularniejszych ras bydła. Przy ponad 70 uznanych rasach bydła, rozpoznanie każdej z nich może być trudne. Jednak tylko niewielka liczba ras bydła (mniej niż 20) stanowi większość genetyki wykorzystywanej w komercyjnej produkcji wołowiny.  

Bydło Aberdeen-English – Krowy hodują

  Bydło Aberdeen-English - Krowy hodują

  Bydło Aberdeen-Angus jest najbardziej rozpowszechnioną rasą bydła z ponad 330 000 zarejestrowanych zwierząt. Jednym z powodów, dla których rasa ta jest tak popularna, są jej cechy tuszy, które są reklamowane jako zapewniające dobrą i smaczną wołowinę. Ponadto bydło rasy Angus nie wymaga dużych nakładów na utrzymanie w okresie wycielenia, jest dobrym i bardzo wydajnym żywieniowcem.  

Bydło Charolais

  Bydło Charolais

  Żadna inna rasa nie wpłynęła tak bardzo na przemysł wołowy Bydło Charolais. Bydło Charolais rozpowszechniło się w branży bydlęcej w czasie, gdy producenci poszukiwali bydła o większych ramach i cięższego niż tradycyjne rasy brytyjskie. Bydło Charolais jest koloru białego lub kremowo-białego, a sierść jest zwykle krótka w lecie, ale grubieje i wydłuża się w chłodne dni.  

Krowy Hereford – Krowy hodują

  Krowy Hereford - Krowy hodują

  Rasa Hereford pochodząca z Anglii stała się bardzo popularna ze względu na wczesną dojrzałość i zdolność do opasu. Ciemnoczerwone do czerwono-żółtych z białą twarzą. Krowy hodują Herefordy są znane ze swojej długowieczności, łagodności, łatwego cielenia, dobrej zdolności do dojenia i dobrych matek.  

Bydło simentalskie

  Bydło simentalskie

  Rasa simentalska jest jedną z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych ras bydła na świecie. Mają dużą ramę ciała, ale wymagają niewielkiej pomocy w okresie wycielenia i mają doskonały potencjał przyrostu masy ciała. Krowa , bydło i byki – wszystko o krowach  

Krowy rasy Red Angus

  Krowy rasy Red Angus

  Red Angus nie jest tak popularny jak Black Angus, ale oferuje te same cenne cechy tuszy w postaci większej masy i smaku. Red Angus jest również potulną rasą bydła i ma dobre cechy macierzyńskie. Są one bardziej odporne na wysokie temperatury niż czarny Angus.  

Texas Longhorn Cattle – Krowy hodują

  Texas Longhorn Cattle - Krowy hodują

  Bydło Texas longhorn jest produktem końcowym „przetrwania najsilniejszych”. Ta rasa bydła znana jest ze swoich charakterystycznych rogów, które osiągają długość ponad 1,8 m od czubka do czubka u byków i 2,1 m od czubka do czubka u wołów i wyjątkowych krów. Krowy Texas Longhorn znane są ze swojego zróżnicowanego umaszczenia i mogą mieć dowolny kolor lub mieszankę kolorów, ale najbardziej dominują ciemnoczerwone i białe.

Gelbvieh

  Gelbvieh  Rasa Gelbvieh ma czerwony kolor, z wyraźną pigmentacją skóry i rogów. Zwolennicy rasy twierdzą, że charakteryzuje się ona doskonałą płodnością, łatwością wycieleń, zdolnościami macierzyńskimi i tempem wzrostu cieląt.  

Rasy krów Bydło holsztyńskie – Krowy hodują

  Rasy krów Bydło holsztyńskie - Krowy hodują

Podczas gdy bydło czarno-białe jest najbardziej popularną rasą dla mleka, rasy holsztyńskie, które nie są wykorzystywane do hodowli lub produkcji mleka, są hodowane dla ich wartości jako bydła. Wołowina z gotowych buhajów holsztyńskich ma wiele pożądanych cech i zapewnia spójny produkt. Podobieństwo genetyczne w znacznym stopniu przyczynia się do spójności jakości wołowiny dostarczanej przez woły holsztyńskie.

Bydło Limousin

  Bydło Limousin

  Rasa złocisto-czerwona pochodzi z południowej części środkowej Francji z regionów Limousin i Marche. Wspaniałe cechy tuszy tej rasy przyciągnęły pełną uwagę całego przemysłu mięsnego. Krowy hodują.

Rasy krów Szkockie bydło górskie – Krowy hodują

  Rasy krów Szkockie bydło górskie - Krowy hodują  Dzięki długim rogom i podwójnej sierści bydło szkockie nie wymaga schronienia, suplementów paszowych ani drogiego ziarna, aby osiągnąć i utrzymać dobrą wytrzymałość i kondycję. Mroźna pogoda i śnieg mają na nie niewielki wpływ. Hodowane były aż na Alasce i w krajach skandynawskich. Rasy krów Dobrze przystosowane do bardziej południowych klimatów. Długie rzęsy i przednie policzki chronią ich oczy przed latającymi owadami, dlatego oczodół i rak oka są u nich rzadkością. Szkockie bydło Highland to mięso smaczne, z małą ilością zewnętrznego tłuszczu odpadowego.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button