Zwierzęta rolne

Rzadkie rasy kur – 10 najrzadszych ras

Rzadkie rasy kur, różni hodowcy drobiu preferują różne rasy z różnych powodów. Dlaczego więc chciałbyś trzymać rzadkie rasy kur, skoro wybierasz bardziej pospolite typy ze względu na ich smaczne mięso i zdolność do znoszenia jaj?

Kury ras rzadkich są jedyne w swoim rodzaju. Hodowcy wybierają te eleganckie kury nie tylko ze względu na ich urodę, ale także ze względu na ich przewagę konkurencyjną na konkursach i pokazach kurczaków na całym świecie.

 

Jak hodować rzadkie rasy kur

Może być kuszące, aby dodać kilka kur Rare Breed do swojego podwórkowego stada. Jednak przy hodowli kur ras ozdobnych należy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników.

Specyficzne cechy kilku z tych ras wymagają unikalnych przystosowań. W związku z tym, te piękne kury mogą wymagać oddzielnych pomieszczeń, które są najlepiej dostosowane do ich specyficznych cech.

 

Temperatura i środowisko powinny być również analizowane przy rozważaniu, czy trzymać te piękne rasy kur. Ponieważ niektóre z tych egzotycznych ptaków są praktykowane w cieplejszym klimacie, mogą przetrwać w niskich temperaturach. Ponadto niektóre kury egzotyczne nie są w stanie przetrwać w cieplejszym środowisku.

Na przykład kury rasy Serama są małe, co wymaga stosowania mniejszych pomieszczeń. Podobnie Frizzle, Polish i Silkies wymagają ochrony przed deszczem lub wodą, ponieważ nie tolerują wilgotnych warunków.

 

Rzadkie rasy kur

 

Rzadkie rasy kur

 

Zanim więc przyniesiesz do domu rasy kur jako zwierzęta domowe, uzbrój się w wiedzę o tym, jak utrzymać kury szczęśliwe i zdrowe. Stworzyliśmy listę dziesięciu gatunków ozdobnych, które możesz włączyć do swojego kurnika.

 

1. Silkie (Silkie)

 

Silkie (Silkie)

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego ta rasa kur nazywa się Jedwabnik? To dlatego, że ten niezwykły ptak jest cały pokryty miękkimi i jedwabistymi piórami. Ponadto Silkie ma pięć palców u każdej stopy, niebieskie płatki uszu, czarną skórę, dziób i kości, które dodają mu wyjątkowości! Z kolei Silkie Hen ma opierzone nogi i stopy oraz wystający grzebień na czubku głowy.

 

2. Holenderski (polski kurczak)

 

Holenderski (polski kurczak)

Holenderka słynie z ogromnego kucyka, który całkowicie zakrywa jej głowę. Jest to jedna z najbardziej niesamowitych ras kur ozdobnych dostępnych na rynku. Dokładne pochodzenie tej kury nie jest znane, uważa się jedynie, że jest to rasa europejska. Największy kurczak świata 5 największych ras

3. Kręcona kura (Frizzle)

 

Kręcona kura (Frizzle)

Frizzle jest chyba najbardziej znana ze swoich pokazowych ras. Rocznie składają średnio 120 jaj, ale mają wprawę w znoszeniu. Niemniej jednak, ich unikalne upierzenie sprawia, że są one łatwo rozpoznawalne przez wybranych hodowców, a nawet ogół społeczeństwa.

4. Kurczak Sebright (kurczak Sebright) Rzadkie rasy kur.

 

Kurczak Sebright (kurczak Sebright) Rzadkie rasy kur.

Sebrytki to jedna z naturalnych ras kurcząt bantam, która wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Rasa ta jest jedną z najstarszych brytyjskich ras kurcząt bantam.

5. Rosyjski Orloff Rzadkie rasy kur

 

Rosyjski Orloff Rzadkie rasy kur

Orloj rosyjski to zagrożona kura o barwnej historii i charakterystycznym wyglądzie. Jest też określany po prostu jako Orloff lub Rosjanin. Obecnie jednak powszechnie przyjmuje się, że przodkowie Orloffów byli Persami, a nie Rosjanami. Rzadkie rasy kur. Jednak fascynująca historia tego ptaka pomogła mu zachować rosyjski przydomek.

6. Feniks Onagadori (Onagadori) Rzadkie rasy kur

 

Feniks Onagadori (Onagadori) Rzadkie rasy kur

Kury feniksowe to ptaki, które wykluwają się raz lub dwa razy w roku. Wylęganie to proces, w którym kury zrzucają pióra i odnawiają je. Proces ten odbywa się częściej, gdy dni stają się krótsze. W czasie roztopów kury przestają produkować jaja i uzupełniają zapasy składników odżywczych. Kury Feniks są wynikiem krzyżówki drobiu japońskiego.

7. Araukana (Araucana)

 

Araukana (Araucana)

Araukany to niesamowite kury, które robią wrażenie w kurniku i poza nim. Są to atrakcyjne kury o wyjątkowych niebieskich jajach. Kury te zostały wyhodowane tak, aby się wyróżniały, począwszy od ich charakterystycznych piór po żywą osobowość. Arakauany są doskonałymi nioskami, ptakami mięsnymi i odważnymi stróżami wolnego wybiegu. Są doskonałym dodatkiem do każdego stada.

 

 

8. Kurczak jokohama (Yokohama chicken) Rzadkie rasy kur

 

Kurczak jokohama (Yokohama chicken) Rzadkie rasy kur

 

Kura jokohama to typ kury efektownej, która jest hodowana głównie w celach wystawowych, a nie do produkcji jaj czy mięsa. Rzadkie rasy kur. Ptaki te zostały stworzone dla ich efektownych i pięknych piór ogonowych.

 

9. Appenzeller Spitzhaube (Appenzeller Spitzhaube)

 

9. Appenzeller Spitzhaube (Appenzeller Spitzhaube)

Tchórz zwyczajny Appencelli to mała europejska rasa hodowana do produkcji jaj. Rasa ta, często określana po prostu jako Spitzhaubens, produkuje jaja o białej skorupie i białej skórze.

 

10. Ayam Cemani Rzadkie rasy kur

 

10. Ayam Cemani Rzadkie rasy kur

Kura cemanowska to rasa kury hodowana głównie jako rasa bojowa i nośna. Charakteryzuje się mutacją genetyczną zwaną fibromelanozą, w której pióra, skóra i narządy wewnętrzne są czarne. Jajka mają standardowy kremowy kolor.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button