Zwierzęta rolne

Jak pozbyć się myszy w domu i mieszkaniu – porady

Jak pozbyć się myszy w domu i mieszkaniu. Jesień i zima to główne pory roku, kiedy myszy tłum w domach , głównie z powodu ciepła i łatwego spożycia żywności.Oprócz rujnowania żywności w spiżarni i kuchni , mogą być jawną katastrofą dla twojego domu . Myszy mogą przeżuwać sznury elektryczne , co może prowadzić do pożaru . Ponadto myszy są nosicielami wielu chorób i bakterii. Jak pozbyć się myszy w domu.Prostym pomocnikiem jest również kot.

 

Jak pozbyć się myszy w domu i mieszkaniu - porady i wskazówki

 

Jak wyglądają odchody myszy ?

 

Jak wyglądają odchody myszy

Odchody myszy przypominają ciemne ziarna ryżu. Odchody szczurów są nieco szersze i dłuższe.

Skąd mam wiedzieć, że mam mysz w domu ?

 

Jednym z głównych faktów jest to, że znajdziesz odchody myszy, następnie możesz znaleźć przeżute jedzenie, bałagan w polach, przeżute części mebli . W ciągu dnia słychać szelest za meblami.

 

Skąd mam wiedzieć, że mam mysz w domu

 

Czy jeśli widzę jedną mysz, to znaczy, że jest ich więcej? Jak pozbyć się myszy

Niestety dla Boga tak , jeśli widzisz lub znaleźć , że masz mysz w domu , najprawdopodobniej masz więcej z nich w domu . Wszystkie myszy szukają w zimie tego samego – jedzenia , wody i schronienia . Jeśli jedna mysz znalazła się w twoim domu, z pewnością inne też się znajdą, a dodatkowo szybko się rozmnażają. Dlaczego konieczne jest pozbycie się myszy w domu .

 

Jaki domowy środek mogę zastosować, aby pozbyć się myszy?

Widziałem wiele domowych pomysłów na odstraszanie myszy ( zapachy mięty , wkłady do pralki , waciki zanurzone w oleju i przyprawach ), ale nie ma nauki ani dowodów za żadną z tych metod, że naprawdę działają . Ponadto myszy tak bardzo przyzwyczaiły się do życia z ludźmi, że niewiele jest w stanie je odstraszyć .

 

No dobrze, więc jak pozbyć się myszy? – Jak pozbyć się myszy

Oto, co musisz zrobić, aby wyeliminować te pesky little critters – tak szybko i bezboleśnie, jak to możliwe. Jak pozbyć się myszy w domu indywidualne porady.

 

1. Gdzie ustawić pułapkę na myszy – Jak pozbyć się myszy

 

Gdzie ustawić pułapkę na myszy - Jak pozbyć się myszy

 

Zanim ustawisz pułapkę , powinieneś dowiedzieć się, gdzie mysz mieszka w twoim domu , gdzie się porusza . Na przykład mysz biegająca pod kuchennym blatem . Ustawić pułapkę dokładnie w miejscu, w którym się znajduje . Ale też odkładać do momentu, kiedy nie zaszkodzi komuś innemu . Należy szczególnie uważać na małe dzieci i zwierzęta domowe. Pułapka powinna być ustawiona tak długo, aż znajdzie się w miejscu dla nich niedostępnym.

 

2. Jakie rodzaje pułapek na myszy są najlepsze ?

 

Istnieją niezliczone pułapki na myszy . Ale chyba o żadnej nie można powiedzieć, że jest najlepszą pułapką na myszy . Nie musisz wybierać wiele. Myszy są gryzonie i są zainteresowane tylko w żywności . Niezależnie od tego, jakiej pułapki używasz, zawsze trzymaj jedzenie dobrze zabezpieczone, ponieważ może się okazać, że pułapka nie będzie wyzwalać i mysz odejdzie z goodies.How to get rid of mice in house with mouse traps .

Pierwszym typem pułapki jest klasyczna drewniana pułapka naciągowa . Jest bardzo skuteczny i prosty .Są już w projekcie plastycznym . Z tą pułapką trzeba uważać aż do wypadku, a także gdzie się ją stawia aż do momentu, gdy nie jest niebezpieczna dla zwierząt domowych jak również innych członków rodziny.

 

Jakie rodzaje pułapek na myszy są najlepsze ?

Drugi rodzaj to pułapka stosowana do łapania żywych myszy . Zasada jest taka, że zaciskasz jedzenie w środku na haku i zabezpieczasz drzwiczki. Kiedy mysz będzie chciała wziąć jedzenie, poluzuje haczyk i drzwiczki zamkną się, zatrzymując mysz w środku. 

Jakie rodzaje pułapek na myszy są najlepsze

Trzeci typ to metalowa pułapka na myszy .Wkładasz nakrętki przez otwór na dole pułapki i zamykasz ją . Taką pułapkę stawiasz w miejscu gdzie porusza się mysz . Pułapka działa w ten sposób, że mysz wchodzi przez otwór na górze pułapki, ale nie wychodzi z powrotem.

Pułapka działa w ten sposób, że mysz wchodzi przez otwór na górze pułapki, ale nie wychodzi z powrotem.

Inną skuteczną pułapką jest klej do myszy . Sprzedawany jest albo już na plastikowej podkładce, którą wystarczy rozłożyć, albo jako klej do myszy w tubce. Jak to zrobić? Jeśli kupisz klej dla myszy w tubie, weźmiesz kawałek tektury i rozmażesz jedną stronę z klejem, ale nie zapomnij umieścić smacznego smakołyku w środku. Kiedy mysz przejdzie przez klej, pozostanie przyklejona do niego. Klej jest wystarczająco mocny nawet w mniejszych ilościach . Dodatkowo im bardziej mysz próbuje się uwolnić tym bardziej się zacina .

 

Czego użyć jako przynęty w pułapce na myszy ?

 

Czego użyć jako przynęty w pułapce na myszy ?

Można użyć dowolnego jedzenia w myszoskoczku ale to co lubią najbardziej to : orzechy , kiełbasa , kawałki boczku , towar . Ale można również użyć karma dla psów i kotów , kawałek kiełbasy i owoców.

 

3. Jak uszczelnić otwór, do którego wchodzą myszy ? – Jak pozbyć się myszy

 

Kiedy pozbędziesz się myszy w domu , powinieneś upewnić się, że nie znajdą już drogi do domu. Mysz może przecisnąć się przez bardzo mały otwór i to samo dotyczy szczurów . Jeśli dziura nie wydaje Ci się duża , uszczelnij ją i tak, bo gryzonie mogą ją powiększyć . Użyj wełny stalowej, aby uszczelnić dom.

 

Jak uszczelnić otwór, do którego wchodzą myszy ? - Jak pozbyć się myszy

Gdzie w domu może chodzić mysz ?

Należy zwrócić uwagę na miejsca, w których rura wchodzi do domu oraz wzdłuż fundamentu piwnicy. Również szukać izolacji i otworów wentylacyjnych , mysz może również uruchomić przez otwarte drzwi lub okno.

 

4. Sprawdź garaż. – Jak pozbyć się myszy

Jeśli mysz dostanie się do garażu , to może skończyć się źle dla twojego samochodu , mysz może dostać się pod maską, gdzie może zrobić problemy z przewodów elektrycznych.

 

5. Wycięcie krzewów z elewacji domu

 

Krzewy i gałęzie, które ciągną się przez elewację domu, są jak autostrady dla myszy i owadów, aby dostać się do domu. Dobrym pomysłem jest również przechowywanie drewna na zimę w odległości co najmniej 20 metrów od domu, ponieważ myszy lubią gnieździć się w stosach. A gdzież lepsze miejsce niż pod stosem drewna. Jak pozbyć się kreta – 15 najlepszych porad

 

6. Zamknąć żywność w szczelnych pojemnikach.

 

Umieszczenie zbóż i innych surowców w szczelnych pojemnikach to właściwy krok do utrzymania myszy z dala od domu. Mysz nie będzie tam gdzie nie będzie miała dostępu do jedzenia . Kolejną rzeczą, o której ludzie nie myślą jest jedzenie dla zwierząt . Jeśli zostawisz jedzenie dla zwierząt domowych w misce przez cały dzień , jest to kolejne źródło żywności dla gryzoni . Jak pozbyć się myszy .

 

 

Zamknąć żywność w szczelnych pojemnikach.

 

7. Kiedy wezwać specjalistę – i o co pytać

 

Każdy ma inną granicę tego, co jest gotów znieść lub wziąć na siebie. Jednak jeśli dojdziesz do punktu, że potrzebujesz profesjonalisty, zapytaj swoich przyjaciół i sąsiadów, czy mają jakieś rekomendacje dla dobrego eksterminatora. Nie zapomnij zapytać o cenę . Jak pozbyć się myszy.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button