Zwierzęta rolne

Jak pozbyć się myszy w domu i mieszkaniu – porady i wskazówki

Jesień i zima to główne pory roku, w których myszy tłoczą się w domach, głównie z powodu ciepła i łatwego przyjmowania pokarmu. Oprócz rujnowania żywności w spiżarni i kuchni, mogą one być prawdziwą katastrofą dla twojego domu. Myszy mogą przegryzać kable elektryczne, co może prowadzić do pożaru. Ponadto myszy są nosicielami wielu chorób i bakterii. Jak pozbyć się myszy w domu.Prostym pomocnikiem jest również kot  .

 

kable myszy

 

Jak wyglądają odchody myszy?

 

mysia kupa, aby pozbyć się myszy w domu

Odchody myszy przypominają ciemne ziarna ryżu. Tułów szczura jest nieco szerszy i dłuższy.

Skąd mam wiedzieć, że mam mysz w domu?

Jednym z głównych faktów jest to, że można znaleźć odchody myszy, następnie można znaleźć przeżute jedzenie, bałagan na polach, przeżute części mebli. W ciągu dnia można usłyszeć szelest za meblami.

 

Jak sprawdzić, czy mam mysz w domu, aby pozbyć się myszy w domu?

 

Czy jeśli widzę jedną mysz, oznacza to, że jest ich więcej? Jak pozbyć się myszy

Niestety na Boga, jeśli zobaczysz lub stwierdzisz, że masz mysz w domu, najprawdopodobniej masz ich więcej w domu. Zimą wszystkie myszy szukają tego samego – pożywienia, wody i schronienia. Jeśli jedna mysz znalazła drogę do twojego domu, z pewnością inne też to zrobią, a ponadto szybko się rozmnażają. Dlaczego należy pozbyć się myszy w domu .

Jakiego domowego środka mogę użyć, aby pozbyć się myszy?

Widziałem wiele domowych pomysłów na odstraszanie myszy (miętowe zapachy, wkłady do pralek, waciki nasączone olejem i przyprawami), ale za żadną z tych metod nie stoi nauka ani dowody na to, że naprawdę działają. Co więcej, myszy tak bardzo przyzwyczaiły się do życia z ludźmi, że niewiele rzeczy jest w stanie je odstraszyć.

 

Ok, więc jak pozbyć się myszy? – Jak pozbyć się myszy

Oto, co należy zrobić, aby wyeliminować te paskudne małe stworzenia – tak szybko i bezboleśnie, jak to możliwe. Jak pozbyć się myszy w domu indywidualne wskazówki .

 

1) Gdzie ustawić pułapkę na myszy – Jak pozbyć się myszy?

 

Jak ustawić pułapkę na myszy, aby pozbyć się myszy w domu?

 

Przed zastawieniem pułapki należy dowiedzieć się, gdzie w domu mieszka mysz, gdzie się porusza. Na przykład mysz biegająca pod blatem kuchennym. Ustaw pułapkę dokładnie w tym miejscu. Również, ale odłóż to na bok, dopóki nie zrani kogoś innego. Należy szczególnie uważać na małe dzieci i zwierzęta domowe. Pułapkę należy ustawić tak, aby znajdowała się w niedostępnym dla nich miejscu.

Prostownica do włosów : Co wybrać

2. Jakie rodzaje pułapek na myszy są najlepsze?

 

Istnieje niezliczona ilość pułapek na myszy. Ale prawdopodobnie o żadnej nie można powiedzieć, że jest najlepszą pułapką na myszy. Nie trzeba wybierać zbyt wiele. Myszy są gryzoniami i interesuje je tylko jedzenie. Bez względu na to, jakiej pułapki używasz, zawsze dobrze zabezpieczaj jedzenie, ponieważ może się okazać, że pułapka się nie uruchomi, a mysz zniknie wraz ze smakołykami. Jak pozbyć się myszy w domu za pomocą pułapek na myszy.

Pierwszym rodzajem pułapki jest klasyczna drewniana pułapka naciągowa. Jest bardzo wydajny i prosty. Są już dostępne w wersji plastikowej. W przypadku tej pułapki należy zachować ostrożność, dopóki nie dojdzie do wypadku, a także gdzie ją umieścić, aby nie była niebezpieczna dla zwierząt domowych i innych członków rodziny.

 

drewniana pułapka na myszy

Drugi typ to pułapka używana do łapania żywych myszy. Zasada działania polega na tym, że żywność mocuje się wewnątrz na haczyku i zabezpiecza drzwiczki. Kiedy  mysz będzie chciała wziąć jedzenie, poluzuj haczyk, a drzwi zamkną się, zatrzymując mysz w środku. 

jak złapać żywe myszy

Trzeci typ to metalowa pułapka na myszy. Przez otwór w dnie pułapki wkłada się nakrętki i zamyka ją. Taką pułapkę umieszcza się w miejscu, w którym porusza się mysz. Pułapka działa tak, że mysz wchodzi przez otwór na górze pułapki, ale nie wychodzi.

metalowa pułapka na myszy

Inną skuteczną pułapką jest Mouse Glue . Sprzedawany jest albo na plastikowym podkładzie, który wystarczy rozłożyć, albo jako klej do myszy w tubce. Jak to zrobić? Jeśli kupisz klej dla myszy w tubce, weź kawałek kartonu i posmaruj jedną stronę klejem, ale nie zapomnij umieścić w środku smacznego przysmaku. Gdy mysz przesunie się nad klejem, pozostaje do niego przyklejona. Klej jest wystarczająco mocny nawet w mniejszych ilościach. Co więcej, im bardziej mysz próbuje się uwolnić, tym bardziej się zacina.

 

klej do myszy, aby pozbyć się myszy w domu

 

Czego użyć jako przynęty na pułapkę na myszy?

W pułapce na myszy można użyć dowolnego pokarmu, ale najbardziej lubią one orzechy, kiełbasę, kawałki bekonu i inne produkty. Ale można również użyć krokietów dla psów i kotów, kawałka kiełbasy i owoców.

3. Jak uszczelnić otwór, przez który przechodzą myszy? – Jak pozbyć się myszy

Kiedy pozbędziesz się myszy w domu, powinieneś upewnić się, że nie znajdą one już drogi do domu. Mysz może przecisnąć się przez bardzo mały otwór, to samo dotyczy szczurów. Jeśli dziura nie wydaje Ci się duża, uszczelnij ją, ponieważ gryzonie mogą ją powiększyć. Użyj wełny stalowej, aby uszczelnić dom.

 

wełna stalowa przeciw myszom

Gdzie mysz może wejść do domu?

Należy zwrócić uwagę na miejsca, w których rura wchodzi do domu i wzdłuż fundamentu piwnicy. Sprawdź również izolację i otwory wentylacyjne, mysz może również przejść przez otwarte drzwi lub okno.

 

4. Sprawdź garaż. – Jak pozbyć się myszy

Jeśli mysz dostanie się do garażu, może się to źle skończyć dla samochodu, mysz może dostać się pod maskę, gdzie może spowodować problemy z przewodami elektrycznymi.

 

5. Przycinanie krzewów z fasady domu

 

Krzewy i gałęzie, które rozciągają się na fasadzie domu, są jak autostrady dla myszy i owadów, które mogą dostać się do domu. Dobrym pomysłem jest również przechowywanie drewna opałowego w odległości co najmniej 20 stóp od domu na zimę, ponieważ myszy lubią gnieździć się w stosach. A gdzie jest lepsze miejsce niż pod stosem drewna.

 

6. Zamknąć żywność w szczelnych pojemnikach.

Umieszczanie zbóż i innych surowców w hermetycznych pojemnikach jest właściwym krokiem do trzymania myszy z dala od domu. Mysz nie będzie przebywać w miejscu, w którym nie będzie miała dostępu do pożywienia. Inną rzeczą, o której ludzie nie myślą, jest pożywienie dla zwierząt. Pozostawienie jedzenia w misce zwierzęcia przez cały dzień stanowi kolejne źródło pożywienia dla gryzoni. Jak pozbyć się myszy .

jak pozbyć się kreta 

 

żywność w pojemniku

 

7. Kiedy zadzwonić do specjalisty – i o co zapytać?

Każdy ma inną granicę tego, co jest w stanie znieść lub wziąć na siebie. Jeśli jednak dojdziesz do punktu, w którym potrzebujesz profesjonalisty, zapytaj znajomych i sąsiadów, czy mają jakieś rekomendacje dotyczące dobrego eksterminatora. Nie zapomnij zapytać o cenę. Jak pozbyć się myszy.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button