Zwierzęta rolne

Krowy mleczne – 10 najlepszych ras

Krowy mleczne – 10 najlepszych ras. Przygotowaliśmy dla Was Top 10 ras bydła mlecznego. Najlepsze rasy krów mlecznych.

 

Znamy ponad 800 ras bydła mlecznego. Niektóre rasy są hodowane dla mięsa, a inne dla ich mleczności. Ale aby uzyskać najlepsze liczby zarówno dla wagi i kilogramów mleka, które krowy dadzą ci, musisz zapewnić bydłu idealne pastwisko, dużo wody i inne rzeczy związane z hodowlą . 

1. Bydło holsztyńskie – Krowy mleczne

 

Bydło holsztyńskie - Krowy mleczne

Krowy mleczne tej rasy mogą wyprodukować nawet niewiarygodne 10 000 kg mleka w ciągu 365 dni. Są one najlepszą rasą hodowaną na mleko i dość dobrze znaną w naszym kraju.

2. Norweski czerwony – Norweski czerwony Norweski czerwony

 

Norweski czerwony - Norweski czerwony Norweski czerwony

Norweska czerwona to znana rasa, która jest hodowana przede wszystkim do produkcji mleka i może wyprodukować nawet 10 000 kg mleka w ciągu 365 dni. Krowy mleczne.

 

3. Kostroma

 

Kostroma

Wiadomo, że rasa szkieletowa żyje do 25 lat. Ponadto jest to doskonała rasa nastawiona na mleko, która w ciągu 365 dni może wyprodukować nawet 10 000 kg mleka.

4. Brown Swiss – Braunvieh – Krowy mleczne

 

Brown Swiss - Braunvieh - Krowy mleczne

 

Mleko tej rasy jest znane na całym świecie z produkcji serów. Rasa ta produkuje do 9 000 kg mleka w ciągu 365 dni.7

 

5. Szwedzka czerwień i biel (Svensk Röd och Vit Boskap, szwedzka czerwona kropka)

 

Szwedzka czerwień i biel (Svensk Röd och Vit Boskap, szwedzka czerwona kropka)

 

Rasa jest znana z doskonałego zdrowego i długiego życia . Rasa ta może wyprodukować do 8 000 kg mleka w ciągu 365 dni.  Jak pozbyć się myszy w domu i mieszkaniu – porady

6. Bydło Ayrshire

 

Bydło Ayrshire

 

Bydło Ayrshire znane jest również jako bydło Dunlop i jest zdrową i serdeczną rasą krów . Jest łatwa w hodowli i może wyprodukować do 7800 kg mleka w ciągu 365 dni.

7. Angeln – Krowy mleczne

 Angeln - Krowy mleczne

 

Rasa ta znana jest z tego, że jej mleko zawiera więcej tłuszczu. Dlatego jest preferowany przez rolników, którzy przetwarzają mleko bezpośrednio na inne produkty mleczne. W ciągu 365 dni może wyprodukować 7 500 kg mleka. Krowy mleczne.

8. Guernsey

 

Guernsey

 

Rasa Guernsey może wyprodukować do 7300 kg mleka w ciągu 365 dni, co czyni ją najwyższym producentem mleka A2, co oznacza – Jakiś czas temu, ponad osiem tysięcy lat, u niektórych ras bydła wystąpiła mutacja genów, które produkowały mleko z beta-kazeiną A2. W przeciwieństwie do A1, mleko z tym białkiem jest łatwiejsze do strawienia, wzmacnia układ krążenia i może być spożywane przez osoby z nietolerancją mleka. Krowy mleczne.

9.  Shorthorn

 

Shorthorn

 

Rasa ta może wyprodukować nawet 7 000 kg mleka w ciągu 365 dni.

10. Pie Rouge des Plaines – Krowy mleczne

 

Pie Rouge des Plaines - Krowy mleczne

 

Rasa ta może wyprodukować do 6 900 kg mleka w ciągu 365 dni. Przy jego 700 kg warto hodować go także na mięso.To było 10 najlepszych ras bydła mlecznego.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button