Zwierzęta rolne

Najlepsze rasy kaczek do hodowli na mięso

Najlepsze rasy kaczek. Główne rasy do produkcji mięsa to Muscovy Mallard , Aylesbury Duck, Pekin Duck i Rouen Duck . Różne krzyżówki tych czterech ras nadają się również na mięso. Najlepsze rasy kaczek na mięso :

Grzybek wielki – Najlepsze rasy kaczek

 

Grzybek wielki - Najlepsze rasy kaczek

Pochodzący z Brazylii grzyb Great Musk zadomowił się w Europie około 1560 roku. W krajach europejskich znany jest pod różnymi nazwami. Technicznie rzecz biorąc, piżmówka należy do rodziny gęsi, ponieważ pasie się i je trawę tak samo jak gęsi. Muscovy różni się od innych ras w następujący sposób:

  • Zadomowią się i będą siedzieć i inkubować jaja innych ras jak i swoje.
  • Lata i lubi siedzieć na drzewach.
  • Jeśli nie jest już połączony z członkami swojej rasy, nie będzie łączył się z członkami innych ras. Tam, gdzie krzyżowanie jest udane, potomstwo krzyżówki jest niepłodne i nazywane jest „mułem”.
  • W przeciwieństwie do innych ras nie posiada rudzkich piór na ogonie.
  • Raczej „syczą” niż „kwiczą”.
  • Piżmaki są słabymi producentami jaj i składają je w pazurkach; oznacza to, że mogą złożyć około 20 jaj i zrobić przerwę przed ponownym złożeniem.
  • Ich jaja wylęgają się w 35 dni, podczas gdy jaja innych ras w zaledwie 28 dni.
  • Ich mięso ma niższą zawartość tłuszczu niż innych kaczek.

Właściwości fizyczne

Głowa – w porównaniu do reszty ciała, głowa jest dość duża. Twarz jest pozbawiona piegów. Na twarzy i w górnej części fryzury znajdują się czerwone karunksy.
Korpus – lekko wysklepiony u góry, ma tendencję do prostokątnego kształtu. Piżmowiec większy chodzi raczej powoli, z poziomym powozem. U kaczek niosek brzuch ma tendencję do zwisania.
Nogi – stopy i nogi są pomarańczowe. Stopy są raczej krótkie i mocne.
Kolor – Spośród kilku odmian (np. biała, czarna, czarna z białymi skrzydłami) do produkcji mięsa najbardziej nadaje się biała. Musk white daje białe mięso, preferowane przez handel i stanowi około 90% typu barwnego używanego w produkcji komercyjnej.

Kaczka z Aylesbury

 

Kaczka z Aylesbury

Hodowcy często twierdzą, że nie ma czystej rasy kaczek Aylesbury w lewo w Australii i że to, co jest powszechnie nazywane kaczką Aylesbury , jest w rzeczywistości kaczka Peking.Z pewnością jeden z Najlepszych ras kaczek na mięso. Jak pozbyć się myszy w domu i mieszkaniu – porady

Właściwości fizyczne

Głowa – duża, prosta i długa. Biała lub cielista tarcza ma 15-20 cm długości i jest prawie zrównana z wierzchołkiem czaszki.
Korpus – pierś powinna być bardzo wydatna, a korpus długi, szeroki i głęboki. Ogon jest tylko lekko zakrzywiony. Kość stępkowa powinna być praktycznie równoległa do podłoża, a karetka pozioma. Rasa ta porusza się w wolnym chodzie. Najlepsze rasy kaczek do hodowli na mięso.
Nogi – dobrze ustawione równoważą ciało. Są one krótkie, mocne i jaskrawo pomarańczowe.
Kolor – Czyste białe upierzenie powinno być jasne i błyszczące.

Kaczka po pekińsku – Najlepsze rasy kaczek

 

Kaczka po pekińsku - Najlepsze rasy kaczek

Chociaż kaczki Pekin są hodowane na mięso, są lepszymi producentami jaj niż kaczki Muscovy i Aylesbury . Rasa ta wywodzi się z Chin i jest najpopularniejszą rasą w USA i Wielkiej Brytanii, gdzie nastąpiło duże udoskonalenie genetyczne. Krzyżówki kaczki Pekin i Aylesbury są również najpopularniejszymi komercyjnymi kaczkami mięsnymi hodowanymi w Australii. Podobnie jak kaczki Aylesbury , kaczki Pekin rzadko mają młode. Są rasą nerwową i należy się z nimi obchodzić ostrożnie, aby nie wpływać na produkcję jaj i tempo przyrostu.

 

Właściwości fizyczne

Głowa – duża, szeroka i okrągła. Oczy są częściowo zacienione przez brwi i są ciemnoniebieskie. Szyja jest długa i gruba, dobrze prowadzona w zgrabnym łuku z lekkim przełykiem w gardle.
Ciało – szerokie i średniej długości, jest krótsze od kaczki Aylesbury . Zad powinien być niesiony tuż przy ziemi. Ogon powinien być dobrze rozłożony i noszony wysoko. Klatka piersiowa jest wyrazista, a wózek wyprostowany, nachylony z tyłu.
Kończyny – powinny być mocne i dobrze osadzone z tyłu, aby umożliwić pionowy ruch ciała. Nogi i stopy są jaskrawo pomarańczowe.
Kolor – upierzenie powinno mieć jednolity głęboki kremowy lub bufiasty kolor. Jasnożółte kolory oznaczają zazwyczaj żółte mięso, które nie jest lubiane przez konsumentów.

Kaczka Rooen – Najlepsze rasy kaczek

 

Kaczka Rooen - Najlepsze rasy kaczek

Rouen, pochodzący z Francji, jest najmniej popularny ze wszystkich ras stołowych, ponieważ najwolniej dojrzewa i ma ciemny miąższ. Jego najbardziej rzucającą się w oczy cechą jest piękne ubarwienie i oznakowanie, będące pokłosiem krzyżówki, z której się wywodzi. Samica różni się kolorem od samca.Z pewnością można ją zaliczyć do najlepszych ras kaczek na mięso.

Właściwości fizyczne

 

Głowa – głowa jest masywna. Fryzura jest długa, szeroka, płaska i jasna, zielonkawo-żółta, z czarną fasolką na czubku. Szyjka jest lekko zakrzywiona.
Ciało – Ciało jest kwadratowe, długie i szerokie, z bardzo głęboką klatką piersiową. Wózek jest poziomy, a stępka równoległa do podłoża i tuż nad nim.
Nogi – Ceglaste nogi są średniej długości i są dobrze osadzone, aby zrównoważyć ciało.
Kolor – Głowa i górna część szyi kaczki są głęboko pomarańczowo-zielone z białym pierścieniem oddzielającym kolory szyi i piersi. Pierś jest w kolorze bogatego burgunda. Efekt ołówka tworzą szare pióra na podogoniu i bokach; grzbiet i ogon są głęboko zielono-czarne. Głowa i szyja kaczki jest bogato brązowa; reszta upierzenia jest podobnego koloru z czarnym lub zielonkawym piórem.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button