Zwierzęta rolne

Owce na mięso i wełnę – 10 najlepszych ras owiec

Owce na mięso i wełnę – 10 najlepszych ras owiec. 10 najpopularniejszych ras owiec hodowanych na mięso i wełnę .Rasy owiec cieszą się dużym zainteresowaniem w miejscach, gdzie ludzie mają ogrody lub gospodarstwa. Są to zwierzęta wielozadaniowe hodowane dla skór, mięsa, nabiału i wełny. Wszystkie rasy owiec mogą być wykorzystywane do podwójnych celów; czyli mięsa i wełny. Jednak niektóre rasy w szczególności wyróżniają się w jednym aspekcie. Na przykład, mogą istnieć rasy, które smakują wspaniale; niektóre typy mogą z kolei być lepsze dla mleka.

10 najpopularniejszych ras owiec 

1. Merino – Owce na mięso i wełnę

 

Merino - Owce na mięso i wełnę

Rasa owiec, która jest popularna ze względu na wysokiej jakości wełnę. Produkuje najwyższej jakości delikatną wełnę owczą, na którą jest duży popyt na całym świecie. Z ręcznie przędzonej wełny powstają ubrania, szaliki i inne ciepłe dodatki. Nie można go jednak stosować do codziennego noszenia. Trzeba się z nią obchodzić z wyczuciem, więc tylko doświadczeni tkacze kupują zwykle tę wysokiej jakości wełnę. Jeśli utrzymasz go jako inwentarz, możesz sporo zarobić.

2: Leicester Longwool

 

Leicester Longwool

Native do Wielkiej Brytanii, są one średnie do dużych curly rasy owiec . Jest również ceniona przez tkaczy za swój płaszcz. W wielu częściach świata uważany jest za „rzadki” – jednak hodowcy starają się tworzyć z niego nowsze rasy, gdyż są one cenne dla człowieka. Dziś jest ich około 2 tysięcy.

3. Lincoln – Owce na mięso i wełnę

 

Lincoln - Owce na mięso i wełnę

Ta rasa owiec jest wciąż popularna na całym świecie i waży od 110 do 150 kg. Owce na mięso i wełnę. Jest popularna ze względu na piękną i delikatną wełnę, na którą jest zapotrzebowanie na całym świecie.

4. Dorset Horn

 

Dorset Horn

Należy do kategorii owiec, które mają smaczne mięso. Jest popularny wśród hodowców owiec domowych. Owce mają niesamowitą zdolność do produkcji mleka i mięsa – mają nawet szybszą zdolność do reprodukcji. Jest to jedna z najpopularniejszych białych owiec na świecie i ma ogromną obecność na całym świecie. Sheep utrzymuje silniejszą pozycję pod względem obecności na całym świecie.

5. Dorper – Owce na mięso i wełnę

 

Dorper - Owce na mięso i wełnę

Ta rasa owiec należy do suchych warunków klimatycznych, ale potrafi dostosować się do różnych zmian sezonowych. Jest bardzo popularny w zachodnich regionach. Owce na mięso i wełnę. Ma dobrą wełnę, która waha się od średniej do dużej . Ma smaczne mięso. Wełna jest nawet wykorzystywana przez tkaczy do produkcji ubrań i innych rzeczy.

6. Hampshire

 

Hampshire

Rasa owiec znana jest z doskonałej i smacznej baraniny . Rasa ta ma średnio długą wełnę, ciemny kształt i jest bez rogów. Są rasą średniej wielkości i szybko rosnącą.

7. Suffolk – Owce na mięso i wełnę

 

Suffolk - Owce na mięso i wełnę

Osoby zainteresowane najlepszym rodzajem mięsnej rasy owiec z pewnością muszą spróbować Suffolk. Ma średniej długości wełnę z czarnymi nogami i twarzą. Jest to jedna z największych ras owiec, oferująca smaczną baraninę.

8. Barbados Black Belly

 

Barbados Black Belly

Rasa ta ma dobrą wełnę . Mięso jest smaczne i pozbawione typowego dla innych ras owiec zapachu, co jest dobre dla osób, które nie mogą znieść silnego zapachu baraniny. Jedna z najlepszych ras owiec hodowanych na mięso. Jak pozbyć się kreta – 15 najlepszych porad

 

9. Jacob

 

Jacob

Jacob to brytyjska rasa owiec domowych. Łączy w sobie dwie cechy nietypowe dla owiec: jest srebrzysta – ciemno umaszczona z obszarami białej wełny – i często jest wielorasowa lub wieloroga. Najczęściej ma cztery rogi.

10. Owca wschodniofryzyjska – Owce na mięso i wełnę

 

Owca wschodniofryzyjska - Owce na mięso i wełnę

Jest to najbardziej produktywna i powszechna rasa owiec, znana z wysokiej jakości mleka na świecie.Jest to rasa półwieczorna, bardzo wczesna. Przy dobrym żywieniu jagnięta (koźlęta) można przyjąć już w 7-8 miesiącu życia. Posiada płodność na poziomie około 200 % (standard rasy 170-210 %). Owce na mięso i wełnę.

Żywa waga maciorek wynosi 65-85 kg (w naszym przypadku 60-75 kg), tryków 80-100 kg, a produkcja wełny u maciorek wynosi 3,5-5,0 kg, u tryków 5,0-6,0 kg. Odmiany wełny naszych owiec to B/C – C/D, o wydajności 60 – 70 %, długość wełny naturalnej 100 – 120 mm, wełna odmian grubszych ma wyraźny skręt. Średni dzienny przyrost (ADG) do odsadzenia 260-300 gramów. Rasa wschodniofryzyjska jest najczęściej klasyfikowana jako rasa mleczna, o doskonałej płodności i bardzo dobrej wydajności wełny (wydajność trójkątna). Produkcja mleka po jagnięcinie u naszej rasy wynosi 200-300 kg. Długość okresu doju wynosi do 260 dni. W niektórych gospodarstwach za granicą produkcja mleka w jednej laktacji przekraczała 700 kg, a niekiedy ponad 1 000 kg, przy zawartości tłuszczu 6-7 %. Rekordowa produkcja mleka to 1 498 kg .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button