Zwierzęta rolne

Rasy kur znoszących jaja Top 13 najlepszych

Rasy kur znoszących jaja. Top 13 najlepszych ras kurczaków do znoszenia jaj . Kurczaki są zwykle hodowane na mięso lub na jajka, a każda ferma kurczaków powinna uwzględniać jej cel handlowy – produkcję jaj, hodowlę kurczaków dla przemysłu mięsnego lub hodowlę mieszaną. Dla najbardziej produktywnych kurczaków znoszących jajka, koniecznie sprawdź tę listę.

Porady dotyczące zwiększenia produkcji jaj

 

  • Hodowla rasy kurcząt przystosowanej do znoszenia jaj nie wystarczy, aby zapewnić wysoką produkcję jaj. Rozważ te wskazówki, jeśli chcesz mieć pewność, że uzyskasz najlepsze wyniki z kurnika lub fermy:
  • Pisklęta starsze niż 3 lata składają mniej jaj niż młodsze;
  • Kury muszą mieć w swojej diecie wystarczającą ilość białka, aby móc składać jaja. Zazwyczaj stosowana dawka to 20 gramów białka dziennie;
  • Upewnij się, że kury mają dużo światła dziennego – do 14 godzin dziennie dla najlepszej produkcji jaj;
  • Nie zaleca się wymuszania procesu owulacji sztucznym światłem w okresie zimowym. Kurczaki potrzebują tego okresu przestoju;
  • Rozważ posiadanie kur niosek, abyś miał kurczaki dostępne przez cały czas do znoszenia jaj, ponieważ nie wszystkie kury znoszące jaja są dobre w hodowli;
  • Kury powinny mieć dużo miejsca; kury z wolnego wybiegu to te, które znoszą najwięcej jaj i są też najsmaczniejsze.

13 najlepszych ras kurczaków do znoszenia jaj :

 

13. Hamburger (kurczak z Hamburga)

 

13 najlepszych ras kurczaków do znoszenia jaj : 13. Hamburger (kurczak z Hamburga)

Rasa ta została wyhodowana w Anglii poprzez skrzyżowanie lokalnych ras . Nazwa nie ma nic wspólnego z miastem Hamburg w Niemczech. Rasa ta produkuje średnio 150-170 jaj rocznie o wadze 50-55 gramów.

12. Kura Bresciana – Rasy kur znoszących jaja

 

Kura Bresciana - Rasy kur znoszących jaja

Jest to jedna z najstarszych ras francuskich kurcząt, która powstała w wyniku selekcji lokalnych populacji kurcząt. Prezentuje trzy odmiany barwne: czarną, białą i szarą, przy czym odmiana biała jest najbardziej rozpowszechniona. Kura produkuje 160-180 jaj rocznie, jajo waży 65-70 gramów i ma białą skorupkę. Kura Bresciana to nie tylko wydajna rasa kurcząt; ma również bardzo smaczne mięso.

11. Araukana

 

Araukana

Rasa ta pochodzi z Ameryki Południowej i została nazwana na cześć Indian Araukanów w Chile. Rasa Araucana wyewoluowała jako hybryda pomiędzy kilkoma kurami i dzikim ptactwem, po którym odziedziczyły charakter dający im miano kur, które znoszą najzdrowsze jaja. Kolor skorupki jajka ma niebiesko-zielony odcień; stąd czasem nazywa się je „pisankami”.

 

Ich roczna produkcja wynosi 170-180 jaj o wadze 53-60 gramów. Wskaźnik produkcji jaj może nie jest znaczący, ale ze względu na niską zawartość cholesterolu w jajach, są one zwykle sprzedawane po wyższej cenie.

10. Orpington

 

Orpington

Pochodzi z Kent w Anglii, jest idealna do hodowli podwórkowej, ponieważ jest bardzo oswojona i chętna do socjalizacji. Kury mają tendencję do bycia płodnymi w miesiącach letnich i dlatego znoszą tylko około 180 jaj rocznie.

9. Barneveldka

 

Barneveldka

Ta rasa kurcząt jest ciekawą krzyżówką lokalnych kurczaków holenderskich z różnymi ptakami „szanghajskimi” importowanymi z Azji. Został pierwotnie wyhodowany w Holandii i jest znany ze swoich błyszczących piór. Pisklęta składają do 200 jaj rocznie, mają jasny cętkowany brązowy kolor i są małej lub średniej wielkości.

8. Plymutka – Rasy kur znoszących jaja

 

Plymutka - Rasy kur znoszących jaja

Ta rasa kurcząt jest doskonała dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w hodowli kurcząt, ponieważ łatwo przystosowują się do stylu życia na wolnym wybiegu. Kury te są zazwyczaj bardzo oswojone i znoszą około 200 jaj rocznie, są małej lub średniej wielkości i mają brązowy kolor skorupy. Przy odpowiedniej opiece mogą złożyć nawet 280 jaj rocznie. Pisklęta Plymouth są szare z białymi paskami.

7. Maran – Rasy kur znoszących jaja

 

Maran

Jest to rasa kurcząt pochodząca z Francji, która posiada bardzo bogate i kolorowe upierzenie. Jego roczna produkcja wynosi 180-220 jaj i może być hodowany zarówno dla mięsa, jak i jaj. Przeciętne jajko waży 60 gramów, a skorupa jest brązowa.13 najlepszych ras kurcząt do znoszenia jaj .

6. Leghorn – Rasy kur znoszących jaja

 

Leghorn - Rasy kur znoszących jaja

Rasa ta pochodzi z portu Livorno we Włoszech z bardzo starej włoskiej populacji. Istnieje 12 odmian barwnych, ale najwięcej jaj znoszą kury białe. Kury Leghorn mają średnią roczną produkcję około 200 jaj, ale mogą osiągnąć nawet 280 jaj. Jaja ważą 55-67 gramów i mają białą skorupkę.

5. Złota kometa – Rasy kur znoszących jaja

 

Złota kometa - Rasy kur znoszących jaja

Ta rasa jest w rzeczywistości szeroko rozpowszechnionym mieszańcem, znanym ze zdolności do produkcji 250 do 300 jaj rocznie. Golden Comet to bardzo spokojne i oswojone kury, idealne na otwarte przestrzenie i łatwe w utrzymaniu z innymi zwierzętami gospodarskimi, takimi jak kaczki . Jaja mają brązową skorupkę.

4. Sasexka najlepszych ras kurczaków do znoszenia jaj

 

Sasexka najlepszych ras kurczaków do znoszenia jaj

Kurczaki tej rasy są hodowane w podwójnym celu, co oznacza, że kurczaki są hodowane dla jaj lub dla mięsa. Rasa ta ma osiem różnych kolorów, ale najczęściej spotykane są kury białe z czarnymi szyjami i piórami ogona. Kury Sussex są bardzo spokojne i oswojone, nadają się do hodowli przydomowej. Kury są w stanie wyprodukować do 250 jaj rocznie.

3. Rhode Island Red Najlepsze rasy kurcząt do znoszenia jaj

 

Rhode Island Red Najlepsze rasy kurcząt do znoszenia jaj

Rasa ta wywodzi się z USA, gdzie hodowana jest w podwójnym celu, zarówno dla jaj jak i mięsa. Kurczaki te są najbardziej popularne na małych fermach kurzych, ponieważ łatwo przystosowują się do warunków ogrodowych, wykazują dużą odporność na choroby i zazwyczaj mają dość twardy temperament. Kura rasy Rhode Island Red może znieść do 260 jaj rocznie.

2.  Lohmann Klassik Brown najlepsze rasy kurcząt do znoszenia jaj

 

Lohmann Klassik Brown najlepsze rasy kurcząt do znoszenia jaj

Jest to najbardziej rozpowszechniona na świecie rasa kurcząt znoszących jaja i występuje w niemal wszystkich częściach świata. Rasa Lohmann charakteryzuje się niewielkim wzrostem i masą ciała, która nie przekracza 2 kilogramów. Kura tej rasy produkuje do 313 jaj rocznie przy niskim zużyciu paszy, wynoszącym zaledwie 110 gramów dziennie.

1. Australorp (Australorp) najlepsze rasy kurcząt do znoszenia jaj

 

Australorp (Australorp) najlepsze rasy kurcząt do znoszenia jaj

Pochodząca z Australii rasa powstała w latach 20. ubiegłego wieku, mając głębokie korzenie w rasie Orpington. Nazwa tej rasy została nadana przez nazwę rasy Orpington „Austral Orpington „. Jest to rasa kur specjalizująca się w produkcji jaj, która jest uważana za prawdziwego championa, ponieważ jedna kura tej rasy zniosła 364 jaja w ciągu 365 dni. Rasa Australorp występuje w trzech kolorach: żółtym, białym i czarnym. Jak trzymać królika – Kiedy możemy złapać małe króliki w ręce

 

Kury Australorp są bardzo aktywne, mają szybki wzrost i zaczynają znosić jaja od 5 miesiąca. Nadają się do trzymania w chronionym pomieszczeniu, ale dają wyższą produkcję jaj, jeśli mogą swobodnie chodzić na otwartej przestrzeni. Kury te nie są dobre w lataniu, co pozwala na ich hodowlę na otwartym terenie, który nie wymaga wysokich ogrodzeń. Kury tej rasy są dość wytrzymałe i mogą łatwo przetrwać mroźne zimy bez wpływu na wskaźniki znoszenia jaj.13 Best Chicken Breeds for Egg Laying.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button