Króliki

Jak trzymać królika – Kiedy możemy złapać małe króliki w ręce

Jak trzymać królika. Kiedy możemy złapać w ręce małe zające. Króliki są z natury towarzyskie i ciekawskie, więc nawiązanie z nimi dobrych relacji może być satysfakcjonujące dla was obu. Socjalizuj swojego królika od najmłodszych lat, aby dobrze czuł się w kontakcie z człowiekiem.

 

Jak trzymać królika – Kiedy możemy złapać małe króliki w ręce

 

Jak trzymać królika - Kiedy możemy złapać małe króliki w ręce

 

Bardzo ważne jest właściwe traktowanie królików, ponieważ bez odpowiedniego postępowania możliwe jest, że będą postrzegane jako zagrożenie.

Rozpocząć na czas

 

Rozpocząć na czas

 

Przyzwyczaj swoje króliki do ludzkiego dotyku poprzez wczesną socjalizację. Króliki, które nie były regularnie obsługiwane od najmłodszych lat, lub które doświadczyły szorstkiego traktowania w jakimkolwiek wieku, mogą uznać kontakt z człowiekiem za stresujący.

 

Kiedy możemy złapać w ręce małe zające

 

Kiedy możemy złapać w ręce małe zające

 

Młodych zajęcy nie należy łapać w ręce, gdy są w gnieździe – ślepe i pozbawione sierści. Gdybyś to zrobił, samica mogłaby je odrzucić lub nawet zabić. Kiedy więc możemy złapać w swoje ręce małe króliki? Króliki możemy łapać ręcznie, gdy widzą i mają futerko, czyli gdy już samodzielnie biegają po schronisku.

 

 

 

Jak trzymać królika Bądź delikatny

 

Jak trzymać królika Bądź delikatny

 

Poruszaj się powoli wokół królików i mów cicho, aby ich nie spłoszyć. Są one bardziej skłonne do relaksu w cichym i spokojnym otoczeniu, w którym są obsługiwane.

 

Jest mniej prawdopodobne, że przestraszysz króliki, gdy jesteś blisko ziemi, a także jest to bezpieczniejsze, ponieważ pomaga zapobiec przypadkowemu zrzuceniu ich z wysokości. Jak trzymać zająca. Zalecamy, aby wszystkie interakcje odbywały się w miarę możliwości na poziomie gruntu.

 

Zakrycie ich oczu ręcznikiem lub w zgięciu ręki może pomóc im poczuć się bardziej zrelaksowanymi podczas trzymania, ale należy upewnić się, że ich nozdrza nie są zablokowane. Co może jeść królik, a czego należy unikać?

 

Jak utrzymać królika Bądź bezpieczny

 

Jak utrzymać królika Bądź bezpieczny

 

Bezpieczeństwo jest najważniejsze przy obchodzeniu się z królikami, ponieważ ich delikatne kręgosłupy mogą zostać poważnie lub nawet śmiertelnie uszkodzone, jeśli poczują się niepewnie i będą się szarpać podczas trzymania. Pamiętaj:

 

  • Trzymaj króliki delikatnie, ale mocno – zawsze podtrzymuj jedną ręką ich grzbiet i tylne nogi. Pomóż im poczuć się bezpiecznie, trzymając je wszystkimi czterema nogami blisko swojego ciała. Jak trzymać królika.
  • Nigdy nie podnoś królików za uszy – byłoby to dla nich niezwykle stresujące i istnieje duże prawdopodobieństwo, że się skaleczą.
  • Minimalizacja skrępowania – zmniejszenie stresu i zminimalizowanie ryzyka urazu poprzez zastosowanie minimalnej ilości niezbędnego skrępowania. Zależy to od temperamentu, stanu zdrowia i poziomu aktywności Twojego zwierzęcia.
  • Nadzoruj dzieci przez cały czas – tylko dorośli lub odpowiedzialne starsze dzieci powinny zajmować się królikami.
  • Nie umieszczaj królików na śliskich powierzchniach – położenie ręcznika na ziemi może pomóc królikom poczuć się bezpieczniej. Kiedy możemy złapać małe króliki w nasze ręce.

 

Jeśli niepokoi Cię zachowanie Twojego królika, poproś lekarza weterynarii o wykluczenie jakiejkolwiek formy choroby lub urazu, które mogą być przyczyną problemów. Ich reakcja na obsługę może również zależeć od ich wcześniejszych doświadczeń z obsługą, więc będziesz potrzebował cierpliwości, aby pomóc im rozwinąć zaufanie do ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button