Króliki

Top 10 ras królików trzymanych jako zwierzęta domowe

Top 10 ras królików trzymanych jako zwierzęta domowe. Króliki są coraz bardziej popularnym zwierzęciem domowym. Dzieci bardzo je lubią , można je wytresować i są nieszkodliwe . Jak wybrać odpowiedniego królika dla dziecka ? Króliki nie zajmują tyle miejsca, ale są bardzo przytulne i w nocy, w przeciwieństwie do chomików czy świnek morskich, są spokojne i śpią. Oto lista 10 najlepszych ras królików trzymanych jako zwierzęta domowe.

 

Króliki ras krótkowłosych :

 

 

 

Królik karłowaty krótkowłosy satynowy 

 

Królik karłowaty krótkowłosy satynowy 

 

Krótka sierść o szczególnym, nadzwyczajnym połysku. W naszym kraju mało rozpowszechnione rasy .

 

Królik karłowaty krótkowłosy 

 

Królik karłowaty krótkowłosy 

 

Królik karłowaty to rodzaj królika domowego, który został wyhodowany w Wielkiej Brytanii. Wszystkie rasy królików karłowatych mają mniejszą posturę i lżejszą wagę niż inne króliki domowe. W większości przypadków króliki karłowate są bardziej przytulne niż pospolite rasy.

 

Królik karłowaty kolorowy

 

Króliki krótkowłose mają krótkie stojące uszy, im krótsze tym lepiej, jeśli królik bierze udział w wystawach, zwykle około 5 – 6 cm. Ważą one od 1000 – 1500g.

Dwarf rex

 

Dwarf rex

Bardzo krótko zbudowana sierść o wyglądzie aksamitu.

Top 10 ras królików trzymanych jako zwierzęta domowe

 

Rasy królików długowłosych :

 

Lew – „lwie młode” – Top 10 ras królików

 

Lew - "lwie młode" - Top 10 ras królików

 

 

Umaszczenie: Królik ten należy do królików karłowatych . Na całym ciele ma zupełnie normalne włosy, jedynie na głowie, szyi i częściowo również na grzbiecie i klatce piersiowej ma dłuższe i bardziej kudłate włosy. Osobliwość: Lwy nie są uznaną rasą. Obecnie w Belgii żyje duży królik brodaty belgijski, który ma ten sam rodzaj sierści i obecnie jest zagrożony wyginięciem.

Karłowaty japoński królik niebieski

 

Karłowaty japoński królik niebieski

 

Królik ten przypomina rasę królików japońskich w rozmieszczeniu swoich kolorów, które charakteryzują się czarnymi, żółtymi do czerwonych rozstawionymi bliznami rozmieszczonymi na ciele. Kolory są jasne, stąd niebieskie i kremowe obszary.

Królik karłowaty angorski – Top 10 ras królików

 

Królik karłowaty angorski - Top 10 ras królików

 

Króliki te są obecnie hodowane w coraz większej liczbie kolorów. Części ciała z krótszymi włosami – głowa, uszy (z wyjątkiem szczeciny na czubkach uszu), łapy i ogon – są zwykle ciemniejsze w kolorze niż reszta ciała. Cechy szczególne: prawdziwe angory można rozpoznać po szczecinach na uszach – nie są one zbyt charakterystyczne.

Królik karłowaty lwia grzywa

 

Królik karłowaty lwia grzywa

 

Królik ten należy do królików karłowatych. Na całym ciele ma zupełnie normalne włosy, ale na głowie ma dłuższe, więc wygląda jak lwia grzywa. Uszy mogą być wyprostowane lub mogą być w formie małych baranków. Co może jeść królik, a czego należy unikać?

Królik karłowaty kaszmirski – Top 10 ras królików

 

Królik karłowaty kaszmirski - Top 10 ras królików

 

Jest to rasa wywodząca się od barana karłowatego i królika angorskiego. Króliki te mają takie same cechy jak baran karłowaty. Jedyną różnicą jest sierść, która jest półdługa i niezwykle miękka jak na królika kaszmirowego.

Królik karłowaty z genem teddy – Top 10 ras królików

 

Królik karłowaty z genem teddy - Top 10 ras królików

 

Równie długi włos na całym ciele, łącznie z głową i uszami. Najlepiej ponad 5 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button