Króliki

Jak długo żyją króliki?

Jak długo żyją króliki? Króliki są bardzo popularnymi zwierzętami domowymi, a ich żywotność na przestrzeni lat uległa wydłużeniu. Wiemy, że wiele rzeczy może wpłynąć na długość życia zwierzęcia domowego, a króliki nie są wyjątkiem.Czytaj dalej, aby dowiedzieć się Jak długo żyją króliki.

 

Historia udomowionych królików

 

Udomowione króliki domowe nie są takie same jak dzikie króliki, które można spotkać na wolności. Oryctolagus cuniculus to łacińska nazwa gatunku królika domowego, natomiast dzikie króliki to Lepus sylvaticus. Jak długo żyją króliki. Oznacza to, że króliki domowe i dzikie są różnymi gatunkami, mimo że są daleko spokrewnione i należą do tej samej rodziny.

 

Historia udomowionych królików

 

Przez lata króliki były wykorzystywane do produkcji żywności i futra, ale od XIX wieku opiekowano się nimi także jako ukochanymi zwierzętami domowymi. Pod koniec XX wieku króliki zaczęły być coraz bardziej powszechnymi zwierzętami domowymi na całym świecie i od tego czasu zyskują coraz większą popularność.

Rasy i długość życia królików – Jak długo żyją króliki

 

Podczas gdy średnia długość życia królika wynosi około 8 do 14 lat, niektóre rasy królików są znane z tego, że żyją dłużej niż inne. Podobnie jak psy, karłowate rasy królików żyją zwykle dłużej niż rasy olbrzymie. Króliki karłowate, króliki mini i inne małe króliczki zazwyczaj dożywają dwucyfrowej liczby, podczas gdy duże rasy, takie jak francuskie i flamandzkie olbrzymy, nie.

 

Rasy i długość życia królików - Jak długo żyją króliki

Żywienie i długość życia królików

 

Na to jak długo żyje królik będzie miała wpływ jego dieta . Króliki, jak każde inne zwierzę, mają określone wymagania żywieniowe. Wiemy, że to czym karmimy naszych pupili ma duży wpływ na ich długość życia. Jeśli w diecie nie znajdą się odpowiednie witaminy, minerały, zawartość włókna i inne składniki, nie będzie ona wystarczająco zdrowa, a długość życia królika ulegnie skróceniu. Dieta dla królika domowego powinna składać się ze specjalnych diet granulowanych, siana i warzyw. Niektóre smakołyki np. owoce powinny być podawane z umiarem. Niektórzy ludzie dają królikom tylko karmę ze sklepu zoologicznego, ale może ona być uboga w witaminy i minerały, których królik potrzebuje. Jak długo żyją króliki. Co może jeść królik, a czego należy unikać?

 

Żywienie i długość życia królików

Zdrowie i długość życia zająca – Jak długo żyją króliki

 

Oprócz pokarmu, którym karmisz swoje króliki, wiele innych rzeczy odgrywa rolę w zdrowiu Twojego królika. Króliki mogą chorować na przykład od pasożytów. Te problemy zdrowotne, jeśli nie są leczone, mogą skrócić życie królika. Regularne wizyty kontrolne u weterynarza pomogą również wychwycić wszelkie problemy, z jakimi może borykać się Twój królik, zanim będzie za późno.

 

Zdrowie i długość życia zająca - Jak długo żyją króliki

 

Kastracja lub kastracja królika może pomóc przedłużyć jego życie. Samice królików są podatne na raka piersi i macicy, a samce mogą mieć raka jąder. Jeśli poddasz swojego królika kastracji lub kastracji, drastycznie zmniejszysz prawdopodobieństwo wystąpienia raka, a tym samym zwiększysz prawdopodobieństwo długiego życia.

Tryb życia i życie zająca

 

Tak Króliki potrzebują dużo przestrzeni i stymulacji umysłowej, ale niestety wiele osób uważa, że są szczęśliwe trzymane w klatce przez całe życie.I Króliki , chociaż mogą żyć w domu lub na zewnątrz, potrzebują dużych obszarów, zabawek, rzeczy do żucia i obiektów do skubania. Króliki, które nie otrzymują odpowiedniej przestrzeni, zwykle nie są tak zdrowe jak te, które mają wystarczająco dużo miejsca i dlatego mogą nie dożyć wieku, w którym powinny.

 

Tryb życia i życie zająca

Ważne jest również, aby zapewnić królikowi spokojny dom. Wyjątkowo duże ilości stresu mogą spowodować śmierć Twojego królika. Mając kota lub psa złapać królika, może spowodować szok i jego śmierć.

Najstarszy zając w rekordzie – Jak długo żyją króliki

 

Po swoich 16. urodzinach 9 lutego 2019 roku królik Hazel został uznany przez Guinness World Records za najstarszego królika. Hazel, miniaturowy szary królik, który utrzymywał rekord jako najstarszy królik. Który kiedykolwiek żył, zmarł w wieku 16 lat i mieszkał w Wielkiej Brytanii. Przed Hazel rekord ustanowił inny zając, który dożył 14 lat. Większość królików nie dożywa dwucyfrowej liczby, więc mieć takiego królika to spore osiągnięcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button