Zwierzęta rolne

Największy kurczak świata 5 największych ras

Największy kurczak świata. 5 największych ras kurczaków na świecie. Kiedy myślisz o dużych zwierzętach, kurczaki prawdopodobnie nie są pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy. Jak większość ludzi, być może jesteś przyzwyczajony do niezwykłych, przeciętnej wielkości ptaków, które żyją na farmach na całym świecie. Jednak niektóre rasy kurczaków mogą urosnąć do zastraszających rozmiarów.

 

Niezależnie od tego, czy uważasz kurczaki za zwierzęta gospodarskie, czy zwierzęta domowe, te pięć największych ras kurczaków na świecie z pewnością zrobi na tobie wrażenie. Poznajmy je i dowiedzmy się, jaki jest ich rząd wielkości. Największy kurczak świata.

 

5.Orpington

 

Orpington

Średnia waga: 4,5 kg
Średnia wysokość: do 40 cm
Pochodzenie: Anglia

Po tym jak w XIX wieku w Anglii zaczęła ustępować „kurza gorączka”, ludzie zaczęli tracić zainteresowanie kurczakami, które były hodowane dla wyglądu i nowości. Wzrosło zapotrzebowanie na bardziej praktyczną rasę kurcząt o cechach użytkowych, a William Cook zaspokoił je, tworząc pierwszą rasę kurcząt Orpington. Ta rasa zyskała popularność w ekspresowym tempie i pozostają popularne do dziś.Ich spokojny temperament zwiększył ich pożądanie jako warstwy i zwierząt gospodarskich.5 największych ras kurcząt na świecie. Największy kurczak świata.

Wiedziałeś?

Podczas gdy pióra Orpingtona są zaletą w zimnych temperaturach, kurczak ten jest wrażliwy na ciepło i może zginąć w gorącym klimacie, jeśli nie jest chroniony przez dużą ilość cienia.

4. Root – Największy kurczak świata

 

Root - Największy kurczak świata

Średnia waga: 5 kg
Średnia wysokość: 50 cm
Pochodzenie: Zjednoczone Królestwo

Podobnie jak inne duże odmiany, kury Rook są na ogół potulne, jeśli pozostawia się je w spokoju lub obchodzi się z nimi ostrożnie. Jednak sprowokowane mogą wykazywać większą agresję niż inne rasy kurcząt. Chociaż nie produkują tyle jaj rocznie, co inne rasy, są dobrymi i spokojnymi nioskami.

Kury rasy Cornish szybko przybierają na wadze . Mają tendencję do samodzielnego poszukiwania pożywienia, więc potrzebują więcej miejsca niż inne rasy kurcząt. Kury te mają również szeroką gamę kolorów i występują jako rasy pokazowe.

 

Wiedziałeś?
Choć są wełniste, nie mają szczególnie grubych piór. Dlatego w czasie mroźnych zimowych miesięcy potrzebują pomocy człowieka, aby utrzymać je w cieple i zdrowiu.

 

3.Kot – Największy kurczak świata

 

Kot - Największy kurczak świata

Średnia waga: 5 kg
Średnia wysokość: do 65 cm
Pochodzenie: Wietnam i Chiny

Kot od dawna był ceniony za swoje rozmiary i był krzyżowany z innymi rasami, aby stworzyć inne ciężary, takie jak kurczak Brahman. Te masywne ptaki z pewnością trzymają się mocno, zarówno pod względem wielkości, jak i bujności piór. Mogą pochwalić się odpornym usposobieniem, które łączy siłę z grubymi piórami, dzięki czemu są bardzo odporne na zimno i trudne warunki atmosferyczne.

Po wprowadzeniu ich do Anglii i Ameryki w 1845 roku, te urocze ptaki wywołały „kurzą gorączkę”, a popyt na kurczaki rozprzestrzenił się jak błyskawica.

Wiedziałeś?

Pierwotnie kakadu nie miały puszystych, wspaniałych piór, dzięki którym dziś są tak atrakcyjne. Kiedyś były hodowane bardziej pod kątem użyteczności, a ich wygląd był pociągły i szorstki w odbiorze.

2.Brahman

 

Brahman

Średnia waga: 5,5-7 kg
Średnia wysokość: do 65 cm
Pochodzenie: Chiny

Brahman , nazywany „królową kurcząt” ze względu na swoją wielkość i popularność w całej historii, był pierwotnie znany jako rasa Shanghai. Uważa się, że kurczaki te są pierwotnie rasą chińską, skrzyżowaną z odmianami malajskimi i kachińskimi, aby uzyskać ich imponujące rozmiary i grube pióra.

Wiedziałeś?

W 1852 roku królowa Anglii Wiktoria otrzymała w prezencie od hodowcy George’a Burnhama dziewięć szarych kurczaków Shanghai.

1. Jersey Giant – Największy kurczak świata

 

Jersey Giant - Największy kurczak świata

Średnia waga: 6 – 7 kg
Średnia wysokość: do 67 cm
Pochodzenie: New JerseyGigant z Jersey to największy kurczak na świecie. Wiele osób uważa, że Brahman jest na pierwszym miejscu – chociaż niektóre doskonałe Brahmy mogą czasem dorastać do tych samych rozmiarów, Jersey Giant jest średnio nieco większy.

Pierwsi hodowcy, John i Thomas Black, wyhodowali pierwsze Jersey Giants, mając na celu dostarczenie klientom dużej rasy, która mogłaby konkurować z pospolitym indykiem. Ponieważ Jersey Giant był pierwotnie hodowany dla wielkości, a nie wyglądu, ich pióra miały tendencję do różnicy w kolorze i wzorach.

W czasie, gdy Jersey Giant został przyjęty do American Poultry Association, był konsekwentnie hodowany, aby wyhodować czarne pióra . Biały i inne typy są również akceptowane jako standardowe odmiany , podczas gdy czarny pozostaje największy. Rasy kur znoszących jaja Top 13 najlepszych

Wiedziałeś?

Kurczaki są bardzo figlarne i łagodne w stosunku do dzieci. Mają tak przyjemny temperament, że niektórzy wolą trzymać je jako zwierzęta domowe.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button