Zwierzęta rolne

Dlaczego warto hodować zwierzęta gospodarskie i uprawiać własne rośliny

Dlaczego warto hodować zwierzęta gospodarskie i uprawiać własne rośliny. Ponieważ świat przyspiesza i coraz więcej czasu spędzamy w pracy niż w domu , zwierzęta hodowlane powoli znikają. Ludzie muszą cały czas jeść, a ceny żywności ogromnie rosną. Czy płacimy tylko za zdrową żywność? A może po prostu zwiększamy cenę żywności i obniżamy jej jakość ? Na Słowacji i w Czechach spotkaliśmy się już z wieloma przypadkami dotyczącymi mięsa i jaj . Wszystkie te sprawy miały zagraniczny mastermind . Nie daj się więc zwieść ładnemu zdjęciu na opakowaniu produktu, ale zacznij hodować i uprawiać własne jedzenie.Przyjrzyjmy się 7 powodom, dla których warto hodować zwierzęta gospodarskie i uprawiać własne rośliny.

 

1. Jaja – Dlaczego warto hodować zwierzęta

 

Jaja - Dlaczego warto hodować zwierzęta

Dzięki faktycznej hodowli zwierząt wiemy, czym je karmimy, a tym samym wiemy, co jemy. Jeśli masz własne kurczaki , które trzymamy w kojcu lub wolny zakres na podwórku . Masz pewność, że masz zdrowe jajka. Jaja od kur przydomowych mają zazwyczaj grubszą skorupkę i są zdrowsze, ponieważ możesz dać kurze wszystko, czego potrzebuje. Natomiast z drugiej strony , kury trzymane na dużych fermach są często zamknięte , albo trzymane w ciasnych warunkach albo nawet całkowicie pozbawione światła dziennego . Wynika to z wielu czynników . Wszystkie one kręcą się wokół biznesu . Wiele gospodarstw jest w stanie zwiększyć liczbę kur, które mogą zmieścić się w ich przestrzeni poprzez ograniczenie przestrzeni dostępnej dla kur , to pozwala im produkować kilka razy więcej jaj w tej samej przestrzeni i sprawia, że ich jaja są tańsze . Powiedz sobie ile razy kupujesz jajka które są do akcji nawet jeśli są mniejsze . Ale czy takie jajka są też zdrowsze ?

2. Mleko

 

Mleko

Żyjemy w środowisku, które jest idealne dla hodowli bydła mlecznego. Wiele terenów pagórkowatych nie nadaje się do uprawy roślin głównie z kilku powodów takich jak chłodniejszy klimat i trudniejszy dostęp. Ale możemy na takim terenie wypasać zwierzęta. Mleko owcze , kozie czy krowie każde ma swój specyficzny smak . Ci, którzy hodują własne zwierzęta na mleko, wiedzą, że mleko ze sklepu nawet nie zbliża się do ich. Mleka w sklepach nie można już nawet nazwać mlekiem wolałabym je nazwać kolorową wodą . Wszystko to odbija się na naszym zdrowiu przecież . Gdy mamy własne zwierzęta do wypasu . Wiemy, że jedzą dobrej jakości żywność bogatą w składniki odżywcze . Ponadto mleko może być wykorzystywane do produkcji innych produktów, takich jak ser , twaróg , twarożki , chleb kukurydziany , masło …. . Nie dajmy się zwieść ładnej, białej wodzie w butelce w sklepie.

3. Mięso – Dlaczego warto hodować zwierzęta

 

Mięso - Dlaczego warto hodować zwierzęta

Ponownie na temat mięsa włączamy jako główną zaletę to, że wiemy co jemy , wiemy czym karmiliśmy zwierzę i jak o nie dbaliśmy .Wszystko to ostatecznie przekłada się na nasze zdrowie. Domowe mięso jest pełne składników odżywczych i często jest smaczniejsze niż kupione mięso , na mięso można hodować prawie wszystkie zwierzęta hodowlane takie jak kurczaki , kaczki , indyki , świnie , króliki ale także krowy , kozy i owce . Każde zwierzę wymaga swojej specyficznej opieki, zarówno specjalnej karmy z witaminami, jak i specjalnych pomieszczeń. Aby porównać mięso w sklepie , trzeba było kupić mrożonego kurczaka . Przyniosłeś go do domu, rozpakowałeś i znalazłeś go pełnego lodu, więc zapłaciłeś nie tylko za wagę kurczaka, ale także za wagę wody, która była w nim zamrożona, a nie wiesz, jak zwierzę było trzymane, zarówno pod względem przestrzeni (wiele kurczaków jest trzymanych prawie bez ruchu, aby szybko przytyć), jak i składników odżywczych (czym zwierzęta są karmione, często zdarza się, że zwierzęta otrzymują różne chemiczne pasze, aby szybko przytyć). Pamiętajmy, że mamy tylko jedno zdrowie .

4. Nawóz – Dlaczego warto hodować zwierzęta

 

Nawóz - Dlaczego warto hodować zwierzęta

Hodując zwierzęta gospodarskie mamy oprócz jaj , mleka i mięsa dodatkową korzyść w postaci nawozu . Dalej możemy wykorzystać obornik do dostarczenia składników odżywczych do gleby, którą przygotowujemy do celów rolniczych uprawy roślin .Nawóz z domowych roślin rolniczych jest pełen składników odżywczych i doskonale wzbogaci glebę , nie trzeba płacić za drogie nawozy chemiczne, które często są pełne nieznanych i toksycznych substancji.

5. Owoce

 

Owoce

Sadząc drzewa owocowe zyskujemy nie tylko ładne i spokojne otoczenie, ale także smaczne zdrowe owoce, które są bogate w składniki odżywcze i witaminy. Nie dajcie się zwieść ładnemu, ogromnemu czerwonemu jabłku na półce. Co z tego że jest pełen chemii w postaci nawozów chemicznych i wszelkiego rodzaju oprysków .Naturalnych zdrowych owoców z ogrodu nie zastąpi jakiś JUST ładny owoc ze sklepu . Drzewa owocowe mogą dać nam wiele smacznych i zdrowych owoców, takich jak śliwki, gruszki, jabłka, wiśnie, które mogą być przetwarzane do dalszego wykorzystania, albo na wysokiej jakości zdrowy bimber lub do kiszenia.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

6. Warzywa

 

bio Warzywa

Jeśli jadłeś domowe warzywa, natychmiast rozpoznasz różnicę w stosunku do kupionych. Prostym przykładem są ziemniaki . Domowe ziemniaki mają zupełnie inny smak , kolor , grubość skórki i trwałość . Ponownie, gdy używasz nawozu domowej roboty, wiesz, co włożyłeś do gleby i wiesz, że będziesz uprawiać zdrowe warzywa . I można to zrobić bez użycia chemicznych nawozów często szkodliwych dla nas. Jak pozbyć się myszy w domu i mieszkaniu – porady

7. Pszczoły – Dlaczego warto hodować zwierzęta

 

Pszczoły - Dlaczego warto hodować zwierzęta

Nic nie może się równać z wysokiej jakości miodem górskim . Pszczelarze widzą różnicę między miodem kupionym a domowym . W sklepach często można spotkać miód, który pochodzi tylko z jednego rodzaju roślin. Z drugiej strony jeśli masz swoje pszczoły w pobliżu lasu , pszczoły robią miód z wielu różnych rodzajów roślin . Miód górski jest ciemniejszy i znacznie zdrowszy, ponieważ jest mieszanką wielu roślin . Należy zadać pytanie czy miód, który jest pozyskiwany od pszczół znajdujących się w pobliżu dużych pól uprawnych jest faktycznie zdrowy ? Czy pyłek z opylonej rośliny jest tak samo zdrowy jak naturalny pyłek z kwiatów z łąk górskich ?

Porady i refleksje :

 

  • Dzięki szklarniom możemy również uprawiać rośliny egzotyczne ( np. pomidory, paprykę )
  • Rośliny i zwierzęta uzupełniają się wzajemnie – zwierzę daje składniki odżywcze roślinie w postaci obornika, a z kolei roślina daje składniki odżywcze zwierzęciu w postaci pokarmu lub części rośliny, których nie zjadamy
  • Nasi przodkowie byli bardzo mądrzy, potrafili wykorzystać środowisko i czerpać z niego zdrową żywność
  •  Nie dajmy się zwieść cenie i wyglądowi produktów w sklepach, ale patrzmy też na ich jakość
  • Czy uważasz, że na Słowacji i w Czechach mamy takie same warunki jak w reszcie Europy ? Moja osobista opinia jest taka, że jako Słowacy schodzimy na dno i stajemy się niewolnikami systemu.
  • Zostaw nam swoją opinię w komentarzach pod artykułem

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button