Zwierzęta rolne

Dlaczego warto hodować zwierzęta gospodarskie i uprawiać własne rośliny

Dlaczego warto hodować zwierzęta gospodarskie i uprawiać własne rośliny. Ponieważ świat przyspiesza i coraz więcej czasu spędzamy w pracy niż w domu , zwierzęta hodowlane powoli znikają. Ludzie muszą cały czas jeść, a ceny żywności ogromnie rosną. Czy płacimy tylko za zdrową żywność? A może po prostu zwiększamy cenę żywności i obniżamy jej jakość ? Na Słowacji i w Czechach spotkaliśmy się już z wieloma przypadkami dotyczącymi mięsa i jaj . Wszystkie te sprawy miały zagraniczny mastermind . Nie daj się więc zwieść ładnemu zdjęciu na opakowaniu produktu, ale zacznij hodować i uprawiać własne jedzenie.Przyjrzyjmy się 7 powodom, dla których warto hodować zwierzęta gospodarskie i uprawiać własne rośliny.

 

1. Jaja – Dlaczego warto hodować zwierzęta

 

Jaja - Dlaczego warto hodować zwierzęta

Dzięki faktycznej hodowli zwierząt wiemy, czym je karmimy, a tym samym wiemy, co jemy. Jeśli masz własne kurczaki , które trzymamy w kojcu lub wolny zakres na podwórku . Masz pewność, że masz zdrowe jajka. Jaja od kur przydomowych mają zazwyczaj grubszą skorupkę i są zdrowsze, ponieważ możesz dać kurze wszystko, czego potrzebuje. Natomiast z drugiej strony , kury trzymane na dużych fermach są często zamknięte , albo trzymane w ciasnych warunkach albo nawet całkowicie pozbawione światła dziennego . Wynika to z wielu czynników . Wszystkie one kręcą się wokół biznesu . Wiele gospodarstw jest w stanie zwiększyć liczbę kur, które mogą zmieścić się w ich przestrzeni poprzez ograniczenie przestrzeni dostępnej dla kur , to pozwala im produkować kilka razy więcej jaj w tej samej przestrzeni i sprawia, że ich jaja są tańsze . Powiedz sobie ile razy kupujesz jajka które są do akcji nawet jeśli są mniejsze . Ale czy takie jajka są też zdrowsze ?

2. Mleko

 

Mleko

Żyjemy w środowisku, które jest idealne dla hodowli bydła mlecznego. Wiele terenów pagórkowatych nie nadaje się do uprawy roślin głównie z kilku powodów takich jak chłodniejszy klimat i trudniejszy dostęp. Ale możemy na takim terenie wypasać zwierzęta. Mleko owcze , kozie czy krowie każde ma swój specyficzny smak . Ci, którzy hodują własne zwierzęta na mleko, wiedzą, że mleko ze sklepu nawet nie zbliża się do ich. Mleka w sklepach nie można już nawet nazwać mlekiem wolałabym je nazwać kolorową wodą . Wszystko to odbija się na naszym zdrowiu przecież . Gdy mamy własne zwierzęta do wypasu . Wiemy, że jedzą dobrej jakości żywność bogatą w składniki odżywcze . Ponadto mleko może być wykorzystywane do produkcji innych produktów, takich jak ser , twaróg , twarożki , chleb kukurydziany , masło …. . Nie dajmy się zwieść ładnej, białej wodzie w butelce w sklepie.

3. Mięso – Dlaczego warto hodować zwierzęta

 

Mięso - Dlaczego warto hodować zwierzęta

Ponownie na temat mięsa włączamy jako główną zaletę to, że wiemy co jemy , wiemy czym karmiliśmy zwierzę i jak o nie dbaliśmy .Wszystko to ostatecznie przekłada się na nasze zdrowie. Domowe mięso jest pełne składników odżywczych i często jest smaczniejsze niż kupione mięso , na mięso można hodować prawie wszystkie zwierzęta hodowlane takie jak kurczaki , kaczki , indyki , świnie , króliki ale także krowy , kozy i owce . Każde zwierzę wymaga swojej specyficznej opieki, zarówno specjalnej karmy z witaminami, jak i specjalnych pomieszczeń. Aby porównać mięso w sklepie , trzeba było kupić mrożonego kurczaka . Przyniosłeś go do domu, rozpakowałeś i znalazłeś go pełnego lodu, więc zapłaciłeś nie tylko za wagę kurczaka, ale także za wagę wody, która była w nim zamrożona, a nie wiesz, jak zwierzę było trzymane, zarówno pod względem przestrzeni (wiele kurczaków jest trzymanych prawie bez ruchu, aby szybko przytyć), jak i składników odżywczych (czym zwierzęta są karmione, często zdarza się, że zwierzęta otrzymują różne chemiczne pasze, aby szybko przytyć). Pamiętajmy, że mamy tylko jedno zdrowie .

4. Nawóz – Dlaczego warto hodować zwierzęta

 

Nawóz - Dlaczego warto hodować zwierzęta

Hodując zwierzęta gospodarskie mamy oprócz jaj , mleka i mięsa dodatkową korzyść w postaci nawozu . Dalej możemy wykorzystać obornik do dostarczenia składników odżywczych do gleby, którą przygotowujemy do celów rolniczych uprawy roślin .Nawóz z domowych roślin rolniczych jest pełen składników odżywczych i doskonale wzbogaci glebę , nie trzeba płacić za drogie nawozy chemiczne, które często są pełne nieznanych i toksycznych substancji.

5. Owoce

 

Owoce

Sadząc drzewa owocowe zyskujemy nie tylko ładne i spokojne otoczenie, ale także smaczne zdrowe owoce, które są bogate w składniki odżywcze i witaminy. Nie dajcie się zwieść ładnemu, ogromnemu czerwonemu jabłku na półce. Co z tego że jest pełen chemii w postaci nawozów chemicznych i wszelkiego rodzaju oprysków .Naturalnych zdrowych owoców z ogrodu nie zastąpi jakiś JUST ładny owoc ze sklepu . Drzewa owocowe mogą dać nam wiele smacznych i zdrowych owoców, takich jak śliwki, gruszki, jabłka, wiśnie, które mogą być przetwarzane do dalszego wykorzystania, albo na wysokiej jakości zdrowy bimber lub do kiszenia.

6. Warzywa

 

bio Warzywa

Jeśli jadłeś domowe warzywa, natychmiast rozpoznasz różnicę w stosunku do kupionych. Prostym przykładem są ziemniaki . Domowe ziemniaki mają zupełnie inny smak , kolor , grubość skórki i trwałość . Ponownie, gdy używasz nawozu domowej roboty, wiesz, co włożyłeś do gleby i wiesz, że będziesz uprawiać zdrowe warzywa . I można to zrobić bez użycia chemicznych nawozów często szkodliwych dla nas. Jak pozbyć się myszy w domu i mieszkaniu – porady

7. Pszczoły – Dlaczego warto hodować zwierzęta

 

Pszczoły - Dlaczego warto hodować zwierzęta

Nic nie może się równać z wysokiej jakości miodem górskim . Pszczelarze widzą różnicę między miodem kupionym a domowym . W sklepach często można spotkać miód, który pochodzi tylko z jednego rodzaju roślin. Z drugiej strony jeśli masz swoje pszczoły w pobliżu lasu , pszczoły robią miód z wielu różnych rodzajów roślin . Miód górski jest ciemniejszy i znacznie zdrowszy, ponieważ jest mieszanką wielu roślin . Należy zadać pytanie czy miód, który jest pozyskiwany od pszczół znajdujących się w pobliżu dużych pól uprawnych jest faktycznie zdrowy ? Czy pyłek z opylonej rośliny jest tak samo zdrowy jak naturalny pyłek z kwiatów z łąk górskich ?

Porady i refleksje :

 

  • Dzięki szklarniom możemy również uprawiać rośliny egzotyczne ( np. pomidory, paprykę )
  • Rośliny i zwierzęta uzupełniają się wzajemnie – zwierzę daje składniki odżywcze roślinie w postaci obornika, a z kolei roślina daje składniki odżywcze zwierzęciu w postaci pokarmu lub części rośliny, których nie zjadamy
  • Nasi przodkowie byli bardzo mądrzy, potrafili wykorzystać środowisko i czerpać z niego zdrową żywność
  •  Nie dajmy się zwieść cenie i wyglądowi produktów w sklepach, ale patrzmy też na ich jakość
  • Czy uważasz, że na Słowacji i w Czechach mamy takie same warunki jak w reszcie Europy ? Moja osobista opinia jest taka, że jako Słowacy schodzimy na dno i stajemy się niewolnikami systemu.
  • Zostaw nam swoją opinię w komentarzach pod artykułem

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button