Zwierzęta rolne

Największe rasy królików : 10 największych królików

Największe rasy królików na świecie . Podczas gdy wiele osób zna króliki jako małe rasy ogrodowe, które ważą około trzech kilogramów lub mniej. Jednak takie króliki wyglądałyby malutko, gdyby znalazły się obok tych imponujących ras królików!

Dziś przyjrzymy się 10 największym rasom królików na świecie i uszeregujemy je w kolejności tego, ile ważą. Poznamy też kilka zabawnych faktów na temat pochodzenia i cech charakterystycznych każdej z uroczych ras!

10. Królik Srebrny Lis – Największe rasy królików

 

Królik Srebrny Lis - Największe rasy królików

Wielkość: 5,5 kg
Pochodzenie: USA
Cecha charakterystyczna: Wyjątkowe i bogate ubarwienie
Powszechny kolor: czarny i szary

Pochodząca z Ohio, ta piękna rasa powstała prawdopodobnie w wyniku selektywnej hodowli pomiędzy Królikiem Argentyńskim a niemieckim Giant Snipe . Srebrne lisy są nazwane po ich płaszczach, które tradycyjnie noszą czarny i szary kolor bardzo podobny do prawdziwych srebrnych lisów! Ta rasa jest również znana z tego, że jest bardzo potulna i łatwa w obsłudze, co czyni ją dobrym wyborem dla zwierzęcia rodzinnego.

Wiedziałeś?
Unikalne futro tej rasy dosłownie wstaje, gdy jest zmierzwione i pozostaje na swoim miejscu, dopóki nie zostanie ponownie wepchnięte!

9.Giant Papillon

 

Giant Papillon

Wielkość: 5,5 kg
Pochodzenie: Francja
Cecha wyróżniająca: zabawne podejście
Powszechny kolor: biały z czarnymi plamami

Gigantyczny Papillon – rasa królika, o której mówi się, że jest porównywalna z niemieckim Giant Snipe , podobno pochodzi z regionu Lotaryngii we Francji pod koniec XIX wieku. Króliki te mają smukłe, ale umięśnione budowy i długie, proste grzbiety. Wyróżniają się jasną i zabawną naturą.

Wiedziałeś?
Jeśli chodzi o to, gdzie powinny znajdować się czarne plamy na sierści Giant Papillona, standard rasy jest bardzo konkretny, a ci, którzy go nie mierzą, nazywani są „szarakami”.

8.Niemiecki jerzyk olbrzymi – Największe rasy królików

 

Niemiecki jerzyk olbrzymi - Największe rasy królików

Wielkość: 5,5 kg
Pochodzenie: Francja / USA
Cecha wyróżniająca: wysklepiony grzbiet
Wspólny kolor: biały z czarnymi znakami

German Giant Pointer jest podobny do Giant Papillona w specyfice oznaczeń, które odpowiadają opisowi rasy. Wiele osób uważa te dwa króliki za subtelne odmiany tej samej rasy, ale inni decydują się sklasyfikować Giant Papillon i German Giant Starling jako zupełnie odrębne rasy. Niemiecki Straszak Olbrzym ma podobną budowę, ale bardziej wyraźny łukowaty grzbiet niż jego francuski odpowiednik.Największe rasy królików.

Wiedziałeś?
Podczas gdy Giant Papillon jest oficjalnie uznany za rasę przez American Rabbit Breeders Association i British Rabbit Council, ta ostatnia nie uznaje German Giant Starling za legalną rasę.

7.Brytyjski gigant – Największe rasy królików

 

Brytyjski gigant - Największe rasy królików

Wielkość: 6 kg
Pochodzenie: Belgia / Wielka Brytania
Cecha wyróżniająca: Szeroka budowa ciała
Wspólny kolor: biały, czarny, niebieski, szary, zróżnicowany

Ten wspaniały królik został wyhodowany z Belgijskiego Olbrzyma, którego kolor był ściśle ograniczony przez standard rasy. Brytyjski gigant został wyhodowany dla zmienności koloru i wielkości, kończąc nieco mniejszy niż jego belgijscy przodkowie. Jednak ta rasa królików jest nadal największa w Wielkiej Brytanii i znana jest z tego, że dobrze sobie radzi w rodzinnych gospodarstwach domowych z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi !!!Największe rasy królików. Największe rasy królików.

Wiedziałeś?
Brytyjski gigant kosztuje zwykle w Wielkiej Brytanii około 60 funtów brytyjskich (66 euro )!

6. Altex

 

Altex

Wielkość: 6 kg
Pochodzenie: USA
Wyróżniająca cecha: Szybki przyrost masy ciała
Wspólny kolor: Każdy kolor, często biały

Altex został specjalnie wyhodowany jako zwierzęta gospodarskie dla komercyjnego przemysłu mięsnego . Jeśli chodzi o cechy królika Altex, to istnieje duża liczba odmian, a jego głównym atutem jest szybszy przyrost masy ciała dzięki krzyżowaniu. Zdolność do szybkiego przybierania na wadze sprawia, że królik ten idealnie nadaje się jako zwierzę hodowlane.

Wiedziałeś?
Nazwa „Altex” pochodzi od odpowiednich inicjałów stanowych, które dotyczą Alabama A&M University i Texas A&M University, gdzie rasa została wyhodowana.

5. Króliki szynszylowe

 

Króliki szynszylowe

Wielkość: 7 kg
Pochodzenie: Francja
Cecha wyróżniająca: trwała, bujna sierść
Powszechny kolor: srebrzysto-szary

Chociaż ta rasa jest powszechnie nazywana szynszylą, nie ma prawdziwego pokrewieństwa z szynszylami i nie może się z nimi rozmnażać. Nazwana została na cześć szynszyli, ponieważ istnieje duże podobieństwo między ich sierścią, która jest srebrzysto-szara i niezwykle bujna i delikatna. Istnieje kilka różnych odmian królika szynszyli, standardowy jest w rzeczywistości jednym z najmniejszych pod względem długości ciała.Największe rasy królików na świecie.

Wiedziałeś?
Ta rasa królików została po raz pierwszy wyhodowana we Francji w 1919 roku poprzez krzyżowanie Beverena z królikiem himalajskim.

4. Królik olbrzymi węgierski – Największe rasy królików

 

Królik olbrzymi węgierski - Największe rasy królików

 

Wielkość: 7 kg
Pochodzenie: Węgry
Cecha wyróżniająca: Gruba sierść
Powszechny kolor: szary, trochę brązowy

Rasa ta powstała w wyniku selektywnej hodowli dzikich królików i bliskich krewnych o pożądanych cechach. Istniejące osobniki tej rasy nie są tak dobre dla zwierząt gospodarskich, jak nowocześniejsze, wyewoluowane rasy, gdyż ich hodowla pod kątem żywieniowym jest stosunkowo gorsza. W związku z tym, aby utrzymać rasę, konieczne są celowe działania ochronne.

Wiedziałeś?
Ten królik był kiedyś hodowany tylko w kolorze przypominającym wilka o nazwie Agoutis , ale rasa rozszerzyła się o więcej kolorów.

 

3 Największe rasy królików

 

3. Biały z Bouscat – Największe rasy królików

 

Biały z Bouscat - Największe rasy królików

 

Wielkość: 7 kg
Pochodzenie: Francja
Cecha charakterystyczna: duże, mocne uszy
Powszechny kolor: biały

Rzadki i piękny Blanc de Bouscat został pierwotnie wyhodowany przez francuską parę, która chciała wyhodować wytrzymałego królika o mroźnej białej sierści i czerwonych oczach. Z tą rasą, która od tego czasu stała się znaną i popularną rasą zwierząt domowych we Francji, z pewnością im się to udało. Jednym z królików użytych do stworzenia tej rasy był jedwabiście miękki francuski królik Angora, który przyczynił się do bardzo luksusowej sierści Blanc de Bouscat.

Wiedziałeś?
Ta wspaniała rasa królików ma kilka długich, jedwabistych włosów ochronnych, które nadają jej mroźny lub mieniący się wygląd.

2. Gigant kontynentalny, znany również jako gigant niemiecki

 

Gigant kontynentalny, znany również jako gigant niemiecki

 

Wielkość: 7,5 kg
Pochodzenie:Niemcy
Wyróżniająca cecha: Łatwość szkolenia
Powszechny kolor: biały, bordowy, czarny

Te duże króliki są właściwie nazwane po miejscu ich hodowli: króliki hodowane w ich oryginalnej ojczyźnie, Niemczech, są nazywane niemieckimi olbrzymami, podczas gdy te hodowane w innych krajach są nazywane olbrzymami kontynentalnymi. Króliki te znane są ze swojej łagodnej natury i mówi się, że wywodzą się z rasy olbrzymów belgijskich. Olbrzymy kontynentalne znane są również z solidnej budowy i dużej twardości kości.

Wiedziałeś?
Średnia wielkość giganta kontynentalnego jest około pięć razy większa od średniej wielkości wschodniego Cottontaila! Rasy kur znoszących jaja Top 13 najlepszych

 

Największy zając

 

1.Belgijski olbrzym (królik flamandzki)

 

Największy zając 1.Belgijski olbrzym (królik flamandzki)

 

Wielkość: 12 kg 
Pochodzenie: Belgia
Cecha wyróżniająca: doskonały wzrok
Wspólny kolor: różny

Olbrzym belgijski jest największą wagowo rasą królików na świecie. Niektórzy uważają, że rasa ta powstała poprzez skrzyżowanie królików belgijskich z olbrzymimi królikami argentyńskimi przywiezionymi zza oceanu przez XVI-wiecznych żeglarzy. W każdym razie, rezultatem był gigantyczny królik, który zyskał przydomek „King of the Rabbits” na cześć swojego imponującego rozmiaru i osobowości! Co ciekawe, z linii krwi dzikich królików zachowały się takie cechy jak długie uszy i dobry wzrok.

Wiedziałeś?
Połączenie łagodnej natury i zdolności do szkolenia sprawia, że Belgijski Olbrzym jest dobrym zwierzakiem dla rodzin.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button