Ciekawostki z królestwa zwierząt

Jak pozbyć się gniazda os ?

Osy to irytujące letnie owady, ale mimo wszystko są to owady pożyteczne. Zabijają szkodniki takie jak mszyce i są głównym zapylaczem wszystkich rodzajów roślin. Typi jak pozbyć się gniazd os i wiele więcej poniżej.

 

osa owad

Doradzimy Ci najlepsze sposoby na pozbycie się uciążliwych zaskórników.

DOMOWE PORADY Jak pozbyć się gniazda os. 

Osy nie znoszą pewnych zapachów, wystarczy wybrać z poniższych porad lub preparatów chemicznych.Jak pozbyć się gniazda os korzystając z porad domowych . 

 

Jak pozbyć się os na strychu Jak pozbyć się gniazda os

Skórka z cytryny z goździkami:

 

Wystarczy postawić na stole miseczkę ze startą skórką z cytryny i pokruszonymi goździkami. Ewentualnie można spróbować użyć świecy zapachowej o aromacie cytryny. Osy nie polubią tego zapachu i będą nim odstraszone. 

Kwas octowy:

 

Jeśli jesteś w stanie znieść zapach octu, możesz pokryć parapety i drzwi kwasem octowym.

Połączenie czosnku + chili :

Nawet jeśli nie piją naszej krwi, nie lubią zapachu czosnku. Połączenie czosnek + chili jest dla nich bardzo nieprzyjemne .Zrób pastę z tych dwóch składników, natrzyj nią kawałki drewna i rozłóż na drzewach.

Preparaty chemiczne:

Spryskać BIOLIT UNI przeciwko owadom latającym i pełzającym.

Jak pozbyć się Jak pozbyć się gniazda os. 

 

TWORZENIE KONKURSU: Sztuczne gniazdo 

W sklepie można też kupić sztuczne gniazdo, które umieszczasz tam, gdzie występują osy. Paradoksalnie, gniazdo będzie działać jako odstraszacz dla os. Wystarczy ją nadmuchać, powiesić, a jej kształt będzie odstraszał osy i szerszenie. Imitowanie gniazda os jest na ogół dobrym rozwiązaniem, ponieważ osy myślą, że terytorium jest już zajęte przez inną rodzinę os. To dlatego wciąż  się oddalają.

STWORZYĆ DLA NICH PUŁAPKĘ:

 

  • przeciąć szyjkę dużej plastikowej butelki. Przekręcić górę (lejek) od szyjki w dół i włożyć do głównej części butelki. Stanie się on tunelem, przez który będą mogły wejść osy. Możesz owinąć tę część taśmą izolacyjną, aby nie było szczeliny na obwodzie.
  • przebić dwa otwory z każdej strony pułapki i przewlec przez nie sznurek do zawieszenia; zawiązać węzeł po obu stronach. Jeśli nie chcesz mieć wiszącej pułapki, możesz zostawić ją bez tego kroku i po prostu ustawić ją w poziomym miejscu.
  •  wlać do środka płynną przynętę, np. słodkie piwo, woda z syropem, mieszanka owocowa.

Zasada działania jest prosta. Owad wpełznie przez otwór w gardzieli, ale nie będzie mógł wylecieć z powrotem, bo nasiąknie przynętą i nie będzie mógł wylecieć.

Masz w domu gniazdo os i nie możesz się go pozbyć?

 

gniazdo os Jak pozbyć się gniazda os

 

Osy żyją w gniazdach, które są powszechnie zamieszkiwane przez 1 000 do 2 000 osobników. Jednorazowo zamieszkują gniazdo o wielkości 20-30 cm tylko przez rok. Ich pożywienie to głównie nektar, mszyce, muchy, przejrzałe owoce, ale także pokarm, na który natrafiają w domu.Jak pozbyć się gniazd os  

Kiedy jest najlepszy czas  na pozbycie się gniazda os ?

 

Osy to owady ciepłolubne, więc nie wylatują z gniazda, jeśli na zewnątrz jest mniej niż 15 stopni. Jeśli więc chcemy pozbyć się gniazda os, najlepiej zrobić to wcześnie rano, gdy jest jeszcze chłodno. W czasie zimy gniazdo os jest prawie puste. Do wiosny przetrwa tylko matka i może kilka robotnic, ewentualnie kilka trutni.

Zniszczyć gniazdo na dobre!

 

gniazdo os Jak pozbyć się gniazda os

 

 

Skutecznym sposobem na pozbycie się os czy szerszeni na dobre jest jednoznaczne zniszczenie ich ostoi. To wystarczy, żeby pogorszyć stan gniazda. Spalić, utopić lub po prostu „rozbić na kawałki”.

Jeśli gniazdo jest aktywne, idealnym rozwiązaniem jest najpierw ogłuszenie os za pomocą sprayu chemicznego (Biolit spray, Vandal) lub dymu, a następnie zniszczenie gniazda. Najskuteczniej jest zalać gniazdo w ziemi i jeśli to możliwe, zastosować również spray na osy.

 

Jeśli po zimie znajdziesz puste gniazdo os i triumfalnie się go pozbędziesz, to w niczym nie pomagasz. Osy co sezon szukają nowego domu i nie wracają do starego gniazda. Gdy tylko królowa wylatuje na wiosnę, szuka nowego miejsca.

 

Niektóre osy są po prostu urocze, a inne otwarcie cię zaatakują. Jeśli je zrozumiesz, unikniesz niepotrzebnych
niedogodności.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button