Ciekawostki z królestwa zwierząt

Największy ptak świata : 10 największych ptaków na świecie

Największy ptak świata : 10 największych ptaków na świecie . Zobacz największe ptaki na świecie . Największym ptakiem na świecie jest struś Emu. Wielkie ptaki. Największy ptak na świecie : 10 największych ptaków na świecie . Większość największych ptaków na świecie nie jest w stanie latać z powodu ich gęstych kości i ciężkiej budowy ciała . Największy ptak na świecie . Zobacz z nami największe ptaki na świecie .Wszystko o największych ptakach na świecie .

 

10. Pelikan kędzierzawy

 

Pelikan Kukułka Największy ptak na świecie

 

Pelikan kędzierzawy (Pelecanus crispus) jest największym członkiem rodziny pelikanów i prawdopodobnie największym ptakiem słodkowodnym . Waży aż 11,5 kg i ma 183 cm długości. Ma rozpiętość skrzydeł podobną do wielkości dużego albatrosa i jest jednym z zaledwie 4 gatunków ptaków, które mają zweryfikowaną rozpiętość skrzydeł większą niż 350 cm . Pelikan kędzierzawy występuje w jeziorach, rzekach i ujściach rzek w południowo-wschodniej Europie, Rosji, Indiach i Chinach. Podczas 20. populacje zmniejszyły się dramatycznie , prawdopodobnie w wyniku utraty siedlisk spowodowanej osuszaniem terenów podmokłych. Największy ptak na świecie.

 

9. Albatros królewski

 

Albatros królewski Największy ptak na świecie

 

Albatros królewski waży średnio 11,9 kg i osiąga długość do 135 cm. Ma najdłuższą rozpiętość skrzydeł spośród wszystkich żyjących ptaków, wynoszącą od 2,5 do 3,5 m, a niezweryfikowane doniesienia określają największe rozpiętości skrzydeł na 4,22 do 5,3 m. Albatros królewski spędza większość swojego życia latając i może pozostać w powietrzu bez klapania przez wiele godzin. Albatrosy mają jedną z najdłuższych rozpiętości skrzydeł spośród wszystkich ptaków. Niektóre Albatrosy Królewskie w ciągu jednego roku trzykrotnie okrążyły Ocean Południowy. Największy ptak na świecie.

 

8. Zrzuć największy

 

Zrzuć Największy Największy ptak na świecie

 

Największa kropla waży średnio 10,6 kg i ma 115 cm długości. Żyją na otwartych łąkach w południowej i środkowej Europie oraz w Azji, przy czym 60% populacji zamieszkuje Hiszpanię i Portugalię. Drop największy  to największy afrykański ptak latający i pretendent do miana najcięższego żyjącego ptaka latającego o średniej wadze 11,4 kg i długości 150 cm.

 

7. Wielki Łabędź

 

Łabędź wielki Największy ptak na świecie

 

Łabędź wielki jest najcięższym ptakiem spośród wszystkich ptaków wodnych o średniej wadze 11,87 kg. Przeciętnie mają one 100-130 cm długości. Łabędzie trąbiące ważą nieco mniej – 11,6 kg, ale są dłuższe – 138 – 165 cm.Rozpiętość skrzydeł: 2 – 2,4 m

 

6. Dziki indyk

 

Dziki indyk Największy ptak na świecie

 

Dziki indyk jest największym gatunkiem ptaka, który jest zdolny do lotu. Ważą średnio 13,5 kg i mają średnio 124 cm długości. Pomimo swojej wielkości, są ciche, zwinne lotniki, które pozostają blisko ziemi i latają nie więcej niż 400 metrów na raz.Dzikie indyki są tym samym gatunkiem, co udomowiony indyk.Pochodzą z Ameryki Północnej, ale dostali swoją nazwę od indyka domowego, który został błędnie zidentyfikowany jako niespokrewniony gatunek importowany do Europy przez tureckich handlarzy. Indyki domowe nie są w stanie latać, ponieważ są zbyt grube. Ponieważ nie używają mięśni piersiowych, mięso z piersi jest białe, w przeciwieństwie do dzikiego indyka, który jest ciemny i smakuje bardziej jak dziczyzna.

 

5. Nandu pampas – Największy ptak na świecie

 

Nandu pampas największe ptaki świata

 

Nandu pampas to bezlotny ptak pochodzący z Ameryki Południowej. . Większe ptaki . Nandu pampa ma średnią wagę 23 kg i średnią długość 134 cm. Niewielka populacja większych odmian zadomowiła się w Niemczech. Jeden samiec i pięć samic uciekło z gospodarstwa w sierpniu 2000 roku. Przetrwały zimę i zaczęły się rozmnażać. Szacuje się, że obecnie występuje tu ok. 250 ptaków, które są uznawane za rodzime, a więc chronione przed polowaniami.

 

4. Pingwin olbrzymi ( pingwiny cesarskie ) – Największy ptak na świecie

 

  Pingwin olbrzymi ( pingwiny cesarskie ) największe ptaki na świecie

 

Pingwiny cesarskie są endemiczne dla Antarktydy i są najwyższe i najcięższe ze wszystkich żyjących pingwinów, ważą średnio 31,5 kg i mierzą 114 cm wysokości. W sezonie lęgowym samce pingwinów mogą stracić do 15 kg wagi, ponieważ nic nie jedzą, jednocześnie chroniąc swoje jaja przed ekstremalnym zimnem przez ponad 2 miesiące. Jak wszystkie pingwiny, pingwiny cesarskie nie latają, ale przystosowały się do trudnych warunków swojego środowiska. Pióra zapewniają im do 90% izolacji i są w stanie termoregulować podstawową temperaturę ciała bez zmiany metabolizmu.

Jak często należy myć włosy?

 

3) Emu brązowe – największy ptak na świecie

 

Emu brązowy

 

Emu brązowe jest trzecim co do wielkości żyjącym ptakiem na świecie. Emu brązowe w wieku dorosłym może osiągnąć wysokość do 190 cm. Ważą one średnio 33 kg. Samice są zazwyczaj nieco większe od samców i mają znacznie szersze kości tylne.Pomimo tego, że nie potrafią latać, potrafią niesamowicie szybko biegać. Emu są jedynymi ptakami posiadającymi mięśnie brzuchate, które znajdują się w tylnej części dolnej części nóg.

 

2. Koza wielkoskrzydła czarna

 

Koza wielkoskrzydła czarna

 

Kozioróg wielki ma średnią wagę 45 kg i długość około 155 cm. Kasuary południowe żyją w północno-wschodniej Australii, Indonezji i Nowej Gwinei.

Najdroższe zwierzęta domowe 10 zwierząt egzotycznych

 

1. Struś dwupalczasty – Największy ptak na świecie

 

Struś dwupalczasty Największy ptak na świecie

 

Dwupalczasty struś jest największym żyjącym ptakiem na świecie o średniej wadze 104 kg i średniej długości 210 cm. Składają największe jaja i dzierżą rekord najszybciej biegających ptaków na świecie , mogą biegać z prędkością 70 km / h. Ich oczy mają wielkość do 5 cm .Strusie pochodzą z Afryki, ale są hodowane na całym świecie, głównie dla ich piór, skóry używanej w wyrobach skórzanych i mięsa.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button