Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta z literą s – 54 zwierzęta z literą s

Zwierzęta na s 54 zwierzęta na literę s. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę s? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę s. Zwierzęta na s i coś o nich.

 

Zwierzęta na s

 

Zwierzęta na s

 

 

1.gopher
2.sikorka
3.zacisk
4.świstak
5.świnia
6.sup
7.sum
8.sum
9.sok
10.treemaker
11.strnádka
12.opryskiwacz
13.strakoš
14.straka
15.producent stepów
16.stehlik
17.sarna
18.sarna
19. sowa
20.sowa

 

21.osioł
22.sokół
23. sokolnik
24.sokół
25.sojkovec
26. sójka
27. sobota
28. przebiśnieg
29. śnieżka
30. przebiśnieg
31. hodowca świerków
32) słonka
33. słoń
34. słonecznik
35. slip
36. kura
37. ślepy człowiek
38. słowik
39, skunks
40. zworka
41. skalarik
42. skalar
43. skalar
44. paw
45) sitatunga
46. sika
47. serov
48. siedem spółgłosek
49. scink
50. sanzinium
51. salamandra
52. saki
53. sadza
54. saimiri

 

1. saki

 

saki

 

Małpy sakis lub saki to niektóre małpy Nowego Świata z rodzaju Pithecia. Są one blisko spokrewnione z saki brodatymi z rodzaju Chiropotes.

Zasięg występowania sake obejmuje północną i środkową część Ameryki Południowej, od południowej Kolumbii, przez Peru, północną Boliwię i środkową Brazylię.

Sakis to małpy niewielkich rozmiarów z długim krzaczastym ogonem. Ich krzaczasta, szorstka skóra jest czarna, szara lub czerwonobrązowa w zależności od gatunku. Twarze niektórych gatunków są nagie, ale ich głowa pokryta jest włosami. Ich ciało jest przystosowane do życia na drzewach, silne tylne nogi pozwalają im na wykonywanie długich skoków. Sroki osiągają długość od 30 do 50 cm, mają ogon tej samej długości i ważą do 2 kg.

 

2. salamandra

 

salamandra

 

Salamandry to grupa płazów charakteryzująca się wyglądem przypominającym jaszczurkę, smukłym ciałem, tępym pyskiem, krótkimi kończynami wystającymi pod kątem prostym do ciała oraz obecnością ogona zarówno u larw jak i osobników dorosłych. Wszystkie dziesięć żyjących rodzin salamandr umieszczono w porządku Urodela. Różnorodność salamander jest największa na półkuli północnej, a większość gatunków występuje w regionie holarktycznym, przy czym niektóre gatunki występują również w Neotropikach. Zwierzęta leśne : Top 10 zwierząt leśnych na Słowacji.

Salamandry rzadko mają więcej niż cztery palce na przednich łapach i pięć na tylnych, ale niektóre gatunki mają mniej palców, a inne nie mają tylnych łap. Ze względu na ich przepuszczalną skórę, zwykle są one kierowane do siedlisk w lub w pobliżu wody lub innych chłodnych, wilgotnych miejsc. Niektóre gatunki salamandr przez całe życie są całkowicie wodne, niektóre tylko sporadycznie docierają do wody, a inne w wieku dorosłym są całkowicie lądowe. Są one w stanie zregenerować utracone kończyny, a także inne uszkodzone części ciała. Naukowcy mają nadzieję na odwrócenie niezwykłych procesów regeneracyjnych w celu potencjalnego wykorzystania ich w medycynie, na przykład w leczeniu urazów mózgu i rdzenia kręgowego lub w zapobieganiu szkodliwym bliznom podczas rekonwalescencji po operacji serca.

 

3. skunks

 

skunks

 

Skunksy to ssaki z rodziny Mephitidae. Znane są z tego, że z gruczołów odbytu potrafią wydzielać płyn o silnym, nieprzyjemnym zapachu. Różne rodzaje skunksów różnią się wyglądem od czarno-białych do brązowych, kremowych lub czerwonawych w ubarwieniu, ale wszystkie mają ubarwienie ostrzegawcze.

Chociaż skunksy są spokrewnione z tchórzami i innymi członkami rodziny łasicowatych, ich najbliższymi krewnymi są borsuki cuchnące ze Starego Świata. Piwo na włosy.

 

Zwierzęta na str. 4. ślepy

 

Zwierzęta na s 4.

 

Zwykle dorasta do długości 30 cm, a maksymalnie do 50 cm. Ubarwienie jest niepozornie brązowe, z jednym, dwoma, a nawet trzema ciemnymi pasami i niebiesko-czarnym brzuchem u samic, samce mają raczej łupkowo-szary brzuch, często z żółtawym wzorem. Jednak ubarwienie i wzór ślepia może być bardzo zmienny, niektóre osobniki mają odcień żółci, inne wręcz przeciwnie, przechodzą do odcienia miedzi. Zwierzęta na p. Niektóre samce mają na bokach niebiańskie plamy. Porusza się za pomocą skrzeczenia jak węże, ale nie jest tak zwinny. Szkielet ma obezwładniające resztki nóg. Jego ciało pokryte jest gładkimi łuskami, a skóra zrzuca się wraz z jego wzrostem. W przeciwieństwie do węży ma małe oczy z ruchomymi powiekami i widoczne uszy.

 

W razie zagrożenia może oderwać część ogona, który jeszcze przez jakiś czas może się poruszać (autotomia). Ogon ślepca częściowo odrośnie w ciągu kilku tygodni, ale pozostanie mniejszy. Posiada zęby zakrzywione do tyłu, dzięki czemu są przystosowane do łapania dżdżownic i ślimaków. Może zastąpić zęby. Węże na Słowacji – kompletny przewodnik.

 

Zwierzęta na str. 5. słoń

 

Zwierzęta na s 5. słoń

 

Słonie to największe istniejące zwierzęta lądowe. Obecnie znane są trzy żyjące gatunki: słoń afrykański, słoń leśny i słoń azjatycki. Stanowią one nieformalną grupę w obrębie rodziny słoniowatych (Elephantidae). Rodzina Elephantidae jest jedyną żyjącą rodziną ośmiornic; do wymarłych członków należą mastodonty. Zwierzęta na p. Rodzina Elephantidae obejmuje również kilka wymarłych grup, w tym mamuty i słonie o prostych kłach. Słoń – 9 najpiękniejszych gatunków słoni na świecie.

 

Słonie afrykańskie mają większe uszy i wklęsły grzbiet, natomiast słonie azjatyckie mają mniejsze uszy i wypukły lub prosty grzbiet. Cechy wyróżniające wszystkie słonie to długa trąba zwana trąbą, kły, duże płaty uszu, potężne nogi oraz twarda, ale wrażliwa skóra. Zwierzęta na p. Tułów służy do oddychania, doprowadzania pokarmu i wody do ust oraz chwytania przedmiotów. Kły, pochodzące od siekaczy, służą zarówno jako broń, jak i narzędzia do przenoszenia przedmiotów i kopania. Duże płaty uszu pomagają w utrzymaniu stałej temperatury ciała, a także w komunikacji. Ich wielki ciężar dźwigają kolumnowe nogi.

 

Zwierzęta na str. 6. Sat

 

Zwierzęta na s 6. sob.

 

Jeleń szlachetny (Rangifer tarandus), znany również jako karibu w Ameryce Północnej, to gatunek jelenia o rozmieszczeniu okołobiegunowym, pochodzący z arktycznych, subarktycznych, tundrowych, borealnych i górskich regionów północnej Europy, Syberii i Ameryki Północnej. Jest to jedyny przedstawiciel rodzaju Rangifer. Zwierzęta na p. Wielkość stada jest bardzo zróżnicowana na różnych obszarach geograficznych. Jak obniżyć ciśnienie krwi 17 skutecznych sposobów.

 

R. tarandus różni się wielkością i ubarwieniem od najmniejszego podgatunku, renifera svalbardzkiego, do największego, renifera z lasów borealnych. Północnoamerykański zasięg karibu rozciąga się od Alaski przez Jukon, Terytoria Północno-Zachodnie i Nunavut do lasów borealnych i na południe przez Kanadyjskie Góry Skaliste. Zwierzęta na p. Karibu kawaleryjskie, karibu jeżozwierzowe i karibu groszkowe żyją w tundrze, natomiast płochliwe karibu borealne preferują lasy borealne. Karibu i karibu jal tworzą duże stada i podejmują długie sezonowe migracje z miejsc urodzenia na letnie i zimowe żerowiska w tundrze i tajdze. Migracje stad karibu należą do najdłuższych spośród wszystkich ssaków. Beczułka karibu występuje również w Kitaa na Grenlandii, ale większe stada występują na Alasce, Terytoriach Północno-Zachodnich i Nunavut.

 

Zwierzęta na z  7. sęp

 

Zwierzęta na s 7. sup.

 

Sęp płowy ma 93-122 cm długości i rozpiętość skrzydeł 2,3-2,8 m. U rasy nominalnej samce i samice ważą zwykle odpowiednio od 6,2 do 10,5 kg i od 6,5 do 10,5 kg, natomiast u podgatunku indyjskiego sępy ważą średnio 7,1 kg. The Crookedest Animals on p. 

 

Lęg jest nagi, a jego wygląd jest typowy dla sępa ze Starego Świata z bardzo białą głową, bardzo szerokimi skrzydłami i krótkimi piórami ogona. Zwierzęta na p. Ma biały ogon i żółty dziób na szyi. Pulchne ciało i skrzydła kontrastują z ciemnymi piórami lotnymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button