Ciekawostki z królestwa zwierząt

Top 10 największych zwierząt na świecie

Największe zwierzęta na świecie .Zwierzęta występują w wielu kształtach i gatunkach , od mikroskopijnych do 30 metrowych wielorybów . Niezależnie od tego, czy mierzymy je pod względem wagi, wysokości czy długości, nie da się zaprzeczyć, że niektóre zwierzęta są prawdziwymi gigantami w porównaniu z innymi w swojej kategorii . Spójrz na Top 10 największych zwierząt

10. Goliat – największy chrząszcz na świecie

 

Goliat największy chrząszcz świata Największe zwierzęta świata

 

Najcięższym żyjącym owadem jest chrząszcz Goliat. Chrząszcze te ważą do 100 gramów i dorastają do 11,5 cm długości. Żyją w afrykańskich lasach tropikalnych.

 

9. Wieloryb chiński – największy płaz na świecie

 

Wieloryb chiński - największy płaz na świecie

Wieloryb chiński jest największym żyjącym płazem, waży około 30 kilogramów, choć może osiągnąć 60 kilogramów i dorastać do długości 1,8 metra. Ponieważ niewiele się zmieniły od czasów swoich przodków, są znane jako żywe skamieliny, ale mimo swojej fascynującej natury są zagrożone i rzadko występują na wolności.

 

 

8. Dwupalczasty struś – największy ptak na świecie

 

Struś dwuzębny największy ptak na świecie

 

Struś jest największym żyjącym ptakiem o wysokości 2,7 m i wadze 156 kg . Jego 5 cm oczy są największe ze wszystkich ptaków. Nie mają zębów i mogą przetrwać bez wody przez wiele dni.

 

7. Krokodyl – największy gad na świecie

 

Krokodyl morski największy gad na świecie

 

Największym żyjącym gadem jest krokodyl słonowodny , który dorasta do średniej długości 5,2 m . Niektóre osobniki mogą mieć ponad 6 m długości i ważyć do 453 kg . Znalezione w słonej wodzie w części Indii , Azji i Australii , żywią się wszystkim, co przychodzi pod ich zębów , w tym rekinów .

 

 

6. Rekin wielorybi – największa ryba świata

 

Rekin wielorybi największa ryba świata

 

Największą żyjącą rybą jest 12-metrowy rekin wielorybi. Ważące do 22 ton są oszałamiające , ale mimo swojej wagi żywią się głównie małym planktonem . Rekiny wielorybie występują w tropikalnych morzach na całym świecie , a nawet są polowane w niektórych obszarach .

 

Największe zwierzęta na świecie

 
5. Niedźwiedź brunatny – największy lądowy drapieżnik

 

Niedźwiedź brunatny największy mięsożerca lądowy

 

Największe zwierzęta świata .Pozycję największego żyjącego drapieżnika lądowego dzielą między sobą niedźwiedź brunatny i niedźwiedź polarny. Stojąc na tylnych łapach mogą osiągnąć do 3 metrów wysokości i ważyć ponad 900 kg.Niedźwiedzie brunatne można spotkać w lasach i górach Ameryki Północnej, Europy i Azji, natomiast niedźwiedzie polarne można spotkać aż na północy, za kołem podbiegunowym. 12 największych gatunków niedźwiedzi na świecie

 

 

4. Żyrafa – najwyższe zwierzę lądowe na świecie

 

Żyrafa najwyższym zwierzęciem lądowym na świecie

 

Żyrafa jest największym zwierzęciem lądowym na ziemi. Ma do 5,8 m wysokości, sama szyja ma 1,8 m długości. Żyrafa żywi się roślinnością wysoko nad ziemią. Młode rodzą się po 15-miesięcznym okresie ciąży i w momencie przyjścia na świat mają już 2 metry wzrostu.

 

3. Słoń afrykański Loxodonta – największe zwierzę lądowe na świecie

 

Słoń afrykański Loxodonta największe zwierzę lądowe na świecie

 

Największym żyjącym zwierzęciem lądowym jest słoń afrykański, który może ważyć do 7 ton i może mieć do 4,2 m wysokości. Istnieją co najmniej dwa gatunki, słoń sawannowy i słoń leśny, i są one obecnie wymienione na czerwonej liście gatunków zagrożonych IUCN.

 

 

2. Kałamarnica Hamiltona – największe oczy w królestwie zwierząt 

 

Kałamarnica Hamiltona największe oczy w królestwie zwierząt 

 

Wielkość kałamarnic jest często przesadzona w internecie , niektóre posty mówią że mogą osiągnąć do 18 nawet 27 metrów długości . Jednak największa udokumentowana kałamarnica miała 14 metrów długości. Kałamarnica ma największe oczy w królestwie zwierząt , ich średnica to niesamowite 25 centymetrów.Wciąż jest wiele, czego nie wiemy o tych gigantach.

 

 

1. Wieloryb błękitny – największe zwierzę na świecie 

 

Wieloryb błękitny największym zwierzęciem świata .

 

Niebieski wieloryb jest największym żyjącym zwierzęciem, ważącym do 180 ton i mierzącym 30 metrów długości. Ich język waży tyle co cały słoń, a serce tak duże jak samochód , mimo swoich rozmiarów żywią się planktonem w morzu.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button