Ciekawostki z królestwa zwierząt

Jak rozpoznać, że mam karaluchy – 10 sygnałów

Skąd mam wiedzieć, że mam karaluchy. OBJAWY KARALUCHÓW. Zapobiegaj małym problemom z karaluchami, które mogą przerodzić się w infestację, obserwując te znaki.

 

Karaluchy to pełzające owady, które mogą przynieść ze sobą poważne zagrożenia dla zdrowia, takie jak alergie i ataki astmy. Owady te mogą również roznosić wiele rodzajów bakterii, a także pasożytnicze robaki. Faktem jest, że te szkodniki mogą sprawić, że będziesz chory, więc im szybciej dowiesz się, że są one w twoim domu lub biurze, tym szybciej możesz zająć się problemem.

 

Skąd mam wiedzieć, że mam karaluchy?

 

Skąd mam wiedzieć, że mam karaluchy?

 

5 sposobów, aby powiedzieć, czy masz karaluchy. Jeśli zauważysz któryś z poniższych objawów karaluchów, natychmiast podejmij działania, aby zapobiec przekształceniu się małej infestacji w znacznie większą.

 

1. Twoi sąsiedzi mają karaluchy.

 

Twoi sąsiedzi mają karaluchy.

 

Jeśli ludzie obok wspomnieli, że mają problem z karaluchami, są szanse, że twój dom jest następny w kolejce, więc będziesz chciał podjąć kroki, aby zmniejszyć ryzyko własnej infestacji. Karaluchy przyciągają takie rzeczy jak otwarte pojemniki na żywność pozostawione w koszu i okruchy, które twoje dzieci upuszczają na podłogę. Dobrym początkiem jest natychmiastowe sprzątanie bałaganu, używanie zamkniętych pojemników i nie umieszczanie pojemników zewnętrznych w pobliżu domu.

 

2. Widzisz odchody.

 

Widzisz odchody.

 

Podczas gdy pospolity karaczan niemiecki pozostawia po sobie drobne, pieprzne plamki (mniej więcej wielkości fusów z kawy), odchody niektórych większych gatunków karaczanów mogą być wielkości ziarnka ryżu, a inne gatunki pozostawiają po sobie jedynie niewielką brązową plamkę. Karaluchy są niesławne z pozostawiania swoich odchodów wszędzie, ale zwróć szczególną uwagę na miejsca takie jak narożniki podłóg, szczyty szafek oraz obszary pod lodówkami i kuchenkami. (Przy sprzątaniu odchodów zawsze należy nosić rękawiczki).
Jak pozbyć się much – sprawdzona broń na muchy

 

3. Obierasz skorupki od jaj. – Skąd mam wiedzieć, że mam karaluchy?

 

Szpiegujesz na skorupkach jaj. - Jak mogę wiedzieć, że mam karaluchy

 

Każda długa, pusta, jasnobrązowa skrzynka na jaja, którą pozostawia karaluch, zawiera zwykle 20 do 50 jaj; gdy jaja się wylęgną, skrzynka po prostu pozostaje na miejscu. Jeśli znajdziesz jaja w pobliżu nieszczelnych rur, wokół dna lodówki lub w szafkach z żywnością, powinieneś podjąć natychmiastowe kroki, aby kontrolować infestację karaluchów, zanim wymknie się spod kontroli. Czasami można znaleźć skrzynkę, która nadal zawiera jaja – należy je usunąć spłukując w toalecie – ale matka karaczana niemieckiego w rzeczywistości nosi skrzynkę ze sobą, dopóki nie wyklują się z niej jaja.

 

4. Pachniesz piżmem.

 

Pachniesz piżmem.

 

Podczas gdy pojedynczy karaluch nie jest w stanie pozostawić po sobie nieprzyjemnego zapachu, który jest na tyle silny, by zostać zauważonym, kilka z nich zintensyfikuje zapach wokół Twojego domu lub firmy. Jeśli pozwoli się, by infestacja rosła, zapach będzie jeszcze silniejszy. Choć zapach ten kojarzy się przede wszystkim z żywymi karaluchami, to martwe karaluchy również wydzielają zapach spowodowany ich rozkładem.

 

5. Widzisz karalucha. – Skąd mam wiedzieć, że mam karaluchy?

 

Widzisz karalucha. - Skąd mam wiedzieć, że mam karaluchy?

 

Karaluchy, niestety, nie są samotnikami. Jeśli widzisz jedną, są szanse, że jest ich o wiele więcej, których nie widzisz. Karaluchy to stworzenia nocne, więc najprawdopodobniej zobaczysz je późno w nocy, zwłaszcza jeśli wejdziesz do kuchni i włączysz światło. Jeśli widzisz je w ciągu dnia, to zwykle dlatego, że nadmierna populacja karaluchów wypchnęła je na zewnątrz, więc jest prawdopodobne, że masz dość dużą infestację karaluchów. Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

Jak wyglądają karaluchy?

Karaluch niemiecki

 

 • Szerokie, płaskie, owalne ciało.
 • Wygląd jasnobrązowy lub brązowy z 2 ciemnymi równoległymi liniami ciągnącymi się od głowy do skrzydeł.
  6 długich kolczastych nóg. Skąd mam wiedzieć, że mam karaluchy.
 • Dorosłe karaczany mają długość od ½ do ⅝ cala.
 • Dorosłe osobniki mają rozwinięte skrzydła, ale nie latają.
 • Młode karaluchy (zwane nimfami) będą wyglądały jak mniejsze wersje dorosłych karaluchów niemieckich, ale bez skrzydeł.

karaluch amerykański

 

 • Dorosłe karaczany mają od 1 do 1,5 cm długości i mają w pełni rozwinięte skrzydła (nieliczne potrafią latać).
 • Cienkie, owalne ciało z antenkami, które są mniej więcej tak długie jak ich ciało.
 • Wygląd czerwonobrązowy.
 • 6 długich kolczastych nóg.
 • Nimfy wyglądają jak mniejsze wersje swoich dorosłych odpowiedników, ale bez skrzydeł.

karaluch orientalny

 

 • Są one czasami określane jako „chrząszcze wodne”, ponieważ preferują ciemne, wilgotne miejsca.
 • Dorosłe karaluchy mogą mieć od 1 do 1,25 cm długości.
 • Szeroki owalny korpus. Skąd mam wiedzieć, że mam karaluchy.
 • Bardzo ciemny brąz do prawie czarnego, błyszczący wygląd.
 • 6 długich kolczastych nóg.
 • Dorosłe karaluchy mają krótkie skrzydła, ale nie potrafią latać.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button