Ciekawostki z królestwa zwierząt

Chomik dżungarski , Wszystko o chomiku dżungarskim

Chomik dzungarski to mały gryzoń, który żyje na stepach południowej i środkowej Syberii, ale występuje w północnych Chinach, Mongolii i Kazachstanie. Dorasta do długości 9 cm i żyje maksymalnie 2 do 4 lat .Jest bardzo aktywny szczególnie w nocy .

 

chomik dżungla wszystko o nim

 

Długość życia: 12 miesięcy (w środowisku naturalnym) 2 do 4 lat (w niewoli)
Długość ciąży: 21 dni
Waga: 30 g (osoba dorosła)
Długość: 8 cm (osoba dorosła)

Chomik Jungle Cena

Cena tego chomika to około 3 e . Jak na swoją cenę jest to świetny zwierzak dla Twojego dziecka. Jest niedrogi , dzieci go lubią i mogą go łatwo obsługiwać i pielęgnować .

  • Cena chomika – 3e
  • Cena klatki z wyposażeniem – do 20 e
  • Cena żywności – 1 kg za 4,5e (starcza na kilka miesięcy )
  • Cena ści ółki – max 2e (starcza na kilka miesięcy )
  • Cena chomika ogółem 30 e

Biały chomik dżungarski

 

skrecok-dzungarsky-bialy

Chomik Jungle może być klasycznie szary, a następnie czysto biały . Biały chomik dżungarski nie jest tak powszechny, ale nie ma różnicy poza kolorem sierści. Więc to zależy od tego, który z nich bardziej Ci się podoba.

Karma dla chomików dżungarskich

 

pokarm dla chomików dżungli

 

Karma dla chomików może być kupiona w każdym sklepie zoologicznym . Gdzie kupić preparat dla chomików ( składa się on głównie ze zbóż + granulatu , czyli witamin dla chomików ) .W tych opakowaniach karmy ze sklepu , Chomik Dżungarski jest dość wybredny . A z czasem zobaczysz, że kiedy go karmisz, wybiera tylko swoje ulubione smakołyki. Nie odgrywa to jednak dużej roli, ponieważ chomik nie je dużo, a 1 kg pokarmu dla chomika kosztuje 4 e. Food for the hamster.

Poza tym chomika dżungarskiego można karmić jak myszkę. Więc na pewno nie pogardzi twardą bułką , marchewką czy innym warzywem .

Klatka dla chomika dżungarskiego

 

klatka dla chomika dżungarskiego

 

Chomik dżungarski nie potrzebuje dużej klatki. Wystarczy 20 cm na 30 cm . Jeśli dostaniesz większy będzie po prostu szczęśliwy . Chomik lubi pnącza, kryjówki, a przede wszystkim nie zapomnij o kółku do biegania – to jego ulubione . Można kupić klatki z całym zestawem ( klatka zawiera domek , miskę na jedzenie , miskę na wodę , koło , niektóre także różne tunele ) Tylko nie trzymaj chomika w kartonie , bardzo szybko ucieknie . 

 

Ale można też kupić czystą klatkę i dokupić poszczególne elementy. Dodatkowo domek dla chomika można wykonać od podstaw.

 

chomik dżungla

 

Osobiście wolę trzymać mojego chomika w szklanym akwarium . Akwarium jest cięższe do przenoszenia, ale chomik jest w nim bezpieczny i nie ucieknie. Zdarzyło mi się że kupiłem klatkę z całym zestawem w którym było plastikowe koło . Ten chomik zniszczył ją w 3 miesiące . W akwarium ma żelazko i ono utrzymuje go na stałe . Trzeba go tylko od czasu do czasu przesmarować, bo w nocy skrzypi.

dżungla koło chomika

Podstielka

 

ściółka dla chomików

Na ściółkę można użyć trocin lub słomy , osobiście wolę trociny bo wtedy chomik lepiej czyści klatkę .Trociny lepiej piją wilgoć . Niektórzy mówią że trociny są gorsze , bo chomik się w nich dusi , ja uważam że to nie prawda . Chomik urządza swoją norę w domu według siebie . W razie czego środkiem są wióry. Latem można też używać mchu i trawy, ale z czasem gnije i trzeba ją częściej zmieniać i czyścić klatkę . Otóż jeśli dasz mu garść świeżej trawy to chomik będzie po prostu szczęśliwy przynajmniej z garści .

Jak często czyścić klatkę chomika ?

 

Klatka chomika musi być regularnie czyszczona , zazwyczaj wystarczy raz na dwa tygodnie. Częściej lub rzadziej w zależności od potrzeb.

 

Chomik dżungarski jest stworzeniem nocnym.

 

  stworzenie nocne chomiki chomiki dżungarskie

Chomik jest bardzo aktywny szczególnie w nocy. Nie polecam mieć go w pokoju, w którym się śpi, chociaż z czasem można się przyzwyczaić. Ale szczególnie pierwsze noce będą pracowite – kiedy masz swój pokój, a potem będzie szelest i gwizd na kole . Cóż to i tak zwierzak, z którego można się cieszyć: 10 najlepszych ras psów nadających się do mieszkania

Zachowanie chomika Jungle

Chomik dżungarski jest łatwy do wytresowania. I naucz się imienia. Są bardzo figlarne i uwielbiają być noszone na rękach. Ale to gryzonie, więc czasem próbują tego, w co mogą się wgryźć. Kiedy masz go na rękach i on cię gryzie , w większości przypadków nawet tego nie czujesz, bo on po prostu delikatnie spróbuje i puści. To idealne zwierzątko dla dzieci.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button