Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta na v 33 zwierzęta na literę v

Zwierzęta z literą v 33 zwierzęta z literą v. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę v? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę v. Najpiękniejsze Zwierzęta z literą v i trochę o nich.

 

Zwierzęta na

 

Zwierzęta na

1. vyza
2. rok
3. wydra
4. birdspotter
5. błystka
6. nakładka
7. góral
8. żmija
9) worek
10. wrona
11. wren
12. wombat
13. wieloryb spermowy
14. wróbel
15. wodnik
16. czapla
17. wilk
18. mistrzyni wody
19. vlha
20. whiskey
21. vladyka
22. wiewiórka
23. wiewiórka
24. kamizelka
25. wieloryb
26. wioślarze
27. velhad
28. Nieszpory
29. pszczelarz
30. vari
31. varan
32. szczepionka
33. opos

 

1. wilk

 

Wolf

 

Jak wszystkie ssaki lądowe będące łowcami stadnymi, wilk żywi się głównie dzikimi roślinożernymi zwierzętami kopytnymi, które można podzielić na duże 240-650 kg i średnie 23-130 kg, przy czym ich masa ciała jest zbliżona do masy ciała wszystkich członków watahy. Wilk specjalizuje się w polowaniu na bezbronne osobniki dużych ofiar, Zwierzęta na których 15 osobowa wataha jest w stanie zdjąć dorosłego łosia. Różnice w diecie wilków żyjących na różnych kontynentach wynikają z różnorodności gatunków kopytnych oraz dostępnych mniejszych i udomowionych ofiar. 10 ras psów, które wyglądają jak wilki.

 

 

W Ameryce Północnej w diecie wilka dominują dzikie duże ssaki kopytne (kopytne) i średnie. W Azji i Europie w ich diecie dominują dzikie średniej wielkości kopytne i gatunki rodzime.  56 W całej Eurazji wilk żywi się głównie łosiem, jeleniem, sarną i dzikiem. 57 W Ameryce Północnej łoś, łoś, karibu, jeleń biały i jeleń mułowy są ważnymi ofiarami na całym obszarze występowania. Wilk potrafi strawić pokarm w ciągu kilku godzin i może żerować kilka razy w ciągu jednego dnia, Zwierzęta na których szybko pochłania duże ilości mięsa. 

 

2. varan

 

varan

 

Na wolności waran z Komodo waży zwykle około 70 kg, ale osobniki hodowane w niewoli często ważą więcej. Według Księgi Rekordów Guinnessa przeciętny dorosły mężczyzna waży od 79 do 91 kg i mierzy 2,59 m, natomiast przeciętna dorosła kobieta waży od 68 do 73 kg i mierzy 2,29 m. Rekordowe wymiary osiągnął dziki osobnik, który mierzył 3,13 m i ważył 166 kg (łącznie z niestrawionym pokarmem). Przetłuszczające się włosy : 5 domowych sposobów.

 

Zwierzęta włączone w 3. velhad

 

Zwierzęta na 3.

 

Cechą charakterystyczną jest trójkątna głowa, która jest wyraźnie oddzielona od silnego ciała. Ubarwienie wieloryba królewskiego waha się od czerwonobrązowego, poprzez pomarańczowy i żółty, aż do ciemnobrązowego z pomarańczowo-czerwonym ogonem. Ciemna pręga ciągnie się od nosa do szyi. Na brzuchu wąż jest ciemnokremowy do żółtego. W niewoli dorasta do długości od 2,5 do 3 m. Największe węże świata : Top 10 największych węży

 

Zwierzęta na v 4. wieloryb spermowy

 

Zwierzęta na v 4. wieloryb spermowy

 

Wieloryb spermowy jest wyjątkowy ze względu na bardzo dużą głowę, zwłaszcza u samców, gdzie stanowi ona zazwyczaj jedną trzecią jego długości. Rzeczywiście, jedna z nazw technicznych gatunku, macrocephalus, pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „dużą głowę”. W przeciwieństwie do gładkiej skóry większości innych waleni, skóra na grzbiecie wieloryba spermy jest zwykle wyboista; została ona porównana do śliwki przez wolontariuszy obserwujących wieloryby.Spermy wielorybów są jednolicie szare w kolorze, który może pojawić się brązowy w świetle słonecznym („wielki biały wieloryb” z powieści Melville’a, Zwierzęta na tyle, na ile takie zwierzę istniało było albinosem, a białe wieloryby spermy rzeczywiście zostały zaobserwowane). Nieoczekiwanie mózg wieloryba spermowego jest największy i najcięższy wśród zwierząt (u dojrzałego samca waży średnio 7 kg). Jednak biorąc pod uwagę wielkość ciała, nie jest to duży mózg.

 

Zwierzęta na v 5. Wiewiórka

 

Zwierzęta w 5. wiewiórka

 

Wiewiórki są na ogół małymi zwierzętami, począwszy od wiewiórek afrykańskich i najmniejszych wiewiórek o długości całkowitej 10-14 cm i wadze zaledwie 12-26 g, aż do bhutańskiej olbrzymiej wiewiórki latającej o wadze do 1 kg. 27 m długości całkowitej i kilka gatunków świstaków, które mogą ważyć 8 kg lub więcej. Wiewiórki zazwyczaj mają smukłe ciało z bardzo długim bardzo krzaczastym ogonem i dużymi oczami. Na ogół ich futro jest miękkie i jedwabiste, choć u niektórych gatunków jest znacznie grubsze niż u innych. 

 

6. wydra

 

Wydra

 

Wydry mają długie, smukłe ciało i stosunkowo krótkie kończyny. Ich najbardziej uderzające cechy anatomiczne to silne pajęcze stopy, których używają do pływania, oraz zdolność do wstrzymywania oddechu pod wodą, Zwierzęta na których przypominają fokę. Większość z nich ma ostre pazury na łapach, a wszystkie oprócz wydry morskiej mają długi, umięśniony ogon. Długość dorosłych osobników 13 gatunków waha się od 0,6 do 1,8 m, a waga od 1 do 45 kg. Azjatycka wydra małogłowa jest najmniejszym gatunkiem wydry, a wydra olbrzymia i wydra morska są największe. Mają bardzo miękki, ocieplony podszerstek, który jest chroniony przez zewnętrzną warstwę długich włosów ochronnych. To zatrzymuje warstwę powietrza, która utrzymuje je suche, ciepłe i trochę wyporne pod wodą.

 

Zwierzęta na v 7. WCZEŚNIEJ

 

Zwierzęta w siódmej erze

 

Największa europejska sowa (długość ciała wynosi około 600 – 750 mm,  skrzydeł 470 mm, Zwierząt w ogonie 255 mm, rozpiętość skrzydeł wynosi 160 – 188 cm i waży 1330 – 2800 g ) z rozwiniętymi „uszami” i aż po pazury i przerośnięte nogi. Jest brązowawy z ciemnymi plamami, z bardziej widocznymi plamami i prążkowaniem na stronie brzusznej. Typowy jest lot wahadłowy.

 

 

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button