Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta na literę A 23 zwierzęta na literę a

Zwierzęta na A 23 zwierzęta na literę a. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę A? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę a. Zwierzęta na i i coś o nich.

 

Zwierzęta na A

 

1. adax
2. agama
3) agapornis
4. agouti
5. akara
6. akuchi
7) albatros
8. albula
9. aleksander
10. aligator
11. alka
12. amazoński
13) karp trawiasty – Zwierzęta na A
14. anakonda
15. anhima
16. antenovec
17. antylopa
18. antylopa
19. antron
20. apodia
21. ara
22. arasari
23. argus

 

1. Adax 

 

Adax

 

Adax, znany również jako biała antylopa i antylopa śrubokręt, jest antylopą pochodzącą z pustyni saharyjskiej. Jest to jedyny członek rodziny Addax i został po raz pierwszy opisany naukowo przez Henri de Blainville w 1816 roku. Jak sugeruje jej alternatywna nazwa, antylopa blada ma długie, poskręcane rogi – zazwyczaj 55 do 80 cali (22 do 31 cm) u samic i 70 do 85 cali (28 do 33 cm) u samców. Samce mierzą od 105 do 115 cm (41 do 45 cali) w ramionach, samice od 95 do 110 cm (37 do 43 cali). Są dymorficzne płciowo, gdyż samice są mniejsze od samców. Zwierzęta na A. Kolor sierści zależy od pory roku – zimą jest szarobrązowy z białymi tylnymi nogami i stopami oraz długimi brązowymi włosami na głowie, szyi i ramionach; latem sierść jest prawie całkowicie biała lub piaskowo blada.

 

2. Agama

 

Agama

 

Agama (z sanskrytu Tongo, co oznacza „jaszczurka”) to rodzaj małych i średnich, długoogoniastych, owadożernych jaszczurek Starego Świata. Rodzaj Agama obejmuje co najmniej 37 gatunków występujących w Afryce, głównie w Afryce Subsaharyjskiej, gdzie w większości regionów występuje co najmniej jeden gatunek. Euroazjatyckie agamy są najczęściej przypisywane do rodzaju Laudakia. Poszczególne gatunki różnią się wielkością, która w wieku dojrzałym wynosi od około 12 do 30 cm.

Ich ubarwienie różni się również w zależności od gatunku, płci i nastroju, na przykład dominujący samiec w trybie wyświetlania jest znacznie jaśniejszy niż wtedy, gdy został schwytany, pobity przez innego samca lub w inny sposób spłoszony. Samice są zwykle mniej kolorowe niż samce tego gatunku. Prostownica do włosów : co wybrać.

 

3. Agapornis

 

Agapornis

 

Lovebird to wspólna nazwa dla rodzaju Agapornis, małej grupy papug w rodzinie papugowatych Starego Świata Psittaculidae. Spośród dziewięciu gatunków tego rodzaju wszystkie pochodzą z kontynentu afrykańskiego, przy czym gołąbek szarogłowy pochodzi z afrykańskiej wyspy Madagaskar.

Społeczna i czuła nazwa pochodzi od silnego monogamicznego łączenia się papug w pary i długiego okresu, który spędzają razem jako para. Żyją w małych stadach i żywią się owocami, warzywami, trawami i nasionami. Gołębie czarnoskrzydłe żywią się również owadami i figami, przy czym gołębie czarnoskrzydłe mają szczególne wymagania co do diety z udomowionych fig, co czyni hodowlę w niewoli problematyczną.

Niektóre gatunki są trzymane jako zwierzęta domowe, a kilka mutacji barwnych zostało wyhodowanych selektywnie w awiacji. Średnia długość życia wynosi od 20 do 30 lat. Zwierzęta we Wszechświecie 10 zwierząt, które znalazły się we Wszechświecie.

 

4. Aguti – Zwierzęta na A

 

Aguti - Zwierzęta na A

 

Agouti lub common agouti to dowolny z kilku gatunków gryzoni z rodzaju Dasyprocta. Pochodzą z Ameryki Środkowej, północnej i środkowej części Ameryki Południowej oraz południowej części Małych Antyli. Niektóre gatunki zostały wprowadzone w innych miejscach Indii Zachodnich. są spokrewnione ze świnkami morskimi i wyglądają dość podobnie, ale są większe i mają dłuższe nogi. Gatunki różnią się znacznie ubarwieniem, które jest brązowe, czerwonawe, matowo-pomarańczowe, szare lub czarne, ale zwykle z jaśniejszym podwoziem. Ich ciało pokryte jest szorstkim futrem, które podnosi się w momencie alarmu. Ich waga wynosi 2,4 – 6 kg, a długość 40,5 – 76 cm, ogon jest krótki i bezwłosy.

 

5. Akara

 

Akara

 

Gatunek ten jest bardzo spokojny w porównaniu z większością innych pielęgnic i nie wyrywa roślin. Lubią lekko miękką i kwaśną wodę, ale generalnie są tolerancyjne na różne warunki. Akary flagowe idealnie nadają się do społeczności z innymi spokojnymi rybami amazońskimi, takimi jak tetra i apistos. Akary flagowe są powszechnie trzymane w akwariach, choć w przeszłości były bardziej popularne; obecnie popularność zyskały inne karłowate pielęgnicowate, takie jak apistos i baran.

 

6. Akuchi – Zwierzęta na A

 

Akuchi - Zwierzęta na A

 

Myoprocta acouchy – gatunek gryzonia z rodzaju acouchi w rodzinie Dasyproctidae z Ameryki Południowej. Występuje w gujańskim subregionie biomu amazońskiego, obejmującym Gujanę, Surinam, Gujanę Francuską i Brazylię, na wschód od Rio Branco i głównie na północ od Amazonki, z nielicznymi rekordami z południowej Amazonii. 

 

7. Albatros – Zwierzęta na A

 

Albatros - Zwierzęta na A

 

Nie występują w północnym Atlantyku, choć szczątki kopalne wskazują, że kiedyś były tam obecne, a sporadycznie spotyka się je jako włóczęgów. Albatrosy należą do największych ptaków latających, a gatunki z rodzaju Diomedea (albatrosy duże) mają najdłuższą rozpiętość skrzydeł ze wszystkich żyjących ptaków, osiągając nawet 3,7 m. Albatrosy są zwykle klasyfikowane do czterech rodzajów, ale liczba gatunków jest sporna.

 

8. Albula – Zwierzęta na A

 

Albula - Zwierzęta na A

 

Albula to rodzaj ryb należących do rodziny Albulidae.

Kiedyś sądzono, że kosztownica to jeden gatunek o ogólnoświatowym rozmieszczeniu, ale od tego czasu zidentyfikowano 9 różnych gatunków. Najstarsze skamieniałości należące do tego rodzaju pochodzą z późnej kredy Alabamy i Uzbekistanu.

 

9. Aleksander Papuga 

 

Aleksander Papuga .

 

Jego nazwa pochodzi od Aleksandra Wielkiego, który przetransportował wiele ptaków z Pendżabu do różnych krajów i regionów europejskich i śródziemnomorskich, gdzie były cenione przez rodziny królewskie, szlachtę i watażków. Zwierzęta w Australii 10 wyjątkowych zwierząt z Australii.

 

10. Aligator – Zwierzęta na A

 

Aligator - Zwierzęta na A

 

Aligator to krokodyl z rodzaju Alligator w rodzinie Alligatoridae. Dwa żyjące gatunki to aligator amerykański (A. mississippiensis) i aligator chiński (A. sinensis). Ponadto ze szczątków kopalnych znanych jest kilka wymarłych gatunków aligatorów. Aligatory po raz pierwszy pojawiły się w epoce oligocenu około 37 milionów lat temu. Zwierzęta na A.

Nazwa „aligator” jest prawdopodobnie anglicyzowaną formą el lagarto, hiszpańskiego słowa oznaczającego „jaszczurkę”, którą wcześni hiszpańscy odkrywcy i osadnicy na Florydzie nazywali aligatorem. Później nazwa ta była zapisywana również w języku angielskim jako allagarta i alagarto.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button