Ciekawostki z królestwa zwierząt

Najdroższe zwierzęta domowe 10 zwierząt egzotycznych

Najdroższe zwierzęta domowe .Posiadanie zwierzaka to całkiem przyjemne doświadczenie, które daje poczucie radości i przywiązania. Najczęściej wybieranymi zwierzętami domowymi są psy, koty oraz różnego rodzaju ptaki. Chociaż są to niektóre z typowych wyborów, wielu z nas woli inne rodzaje zwierząt domowych. Z różnymi wyborami przychodzą też różne ceny. Stworzyliśmy listę dziesięciu najsłynniejszych zwierząt znanych pod względem ceny. Zwierzęta egzotyczne

10. Ara Hiacynt

ara Najdroższe zwierzęta domowe


Ara hiacyntowa to największa papuga na świecie i zarazem najdroższa. Papugi te mają niezwykle potężny dziób, który wykorzystują do miażdżenia twardych nasion i owoców. Średnia cena tej papugi w Ameryce Południowej wynosi 13 000 euro. 

9. Młode białe lwy – Najdroższe zwierzęta domowe

9. Młode lwy białe Najdroższe zwierzęta domowe


Białe lwy są jednym z najrzadszych gatunków na świecie. Uważa się, że ich biały kolor jest wynikiem wyjątkowej mutacji genów. Ponieważ jest to rzadka rasa, oznacza to, że ma wysoką wartość wśród miłośników zwierząt domowych i wysoką cenę na rynku zoologicznym, biała kostka lwa będzie kosztować około 130 000 euro. Białe lwy po raz pierwszy zwróciły uwagę opinii publicznej w latach 70.

Zwierzęta Azji – 10 rzadkich zwierząt z Azji

8. Python Lavender Albino Ball – Zwierzęta egzotyczne

8. Lavender Albino Ball Python Najdroższe zwierzęta domowe


Lavender Albino Ball Python jest znany z tego, że stał się jednym z najdroższych zwierząt domowych ze względu na swoje niezwykłe żółte plamy z tłem w kolorze lawendy. Lavender Albino Ball Python kosztuje 35 000 euro. Lavender Albino Ball Python musi jeść raz w tygodniu. Zawsze jednak potrzebują miski z czystą wodą. Oprócz picia lubią się też kąpać. 

7. Tuńczyk błękitnopłetwy

7. Tuńczyk błękitnopłetwy Najdroższe zwierzęta domowe


Tuńczyk jest jednym z tych zwierząt, które są na skraju wyginięcia . Tuńczyk zawsze był popyt na całym świecie ze względu na jego smak , ale jego rzadkość wzrosła . Jeśli chodzi o zasoby, na rynku japońskim tuńczyk błękitnopłetwy został sprzedany za alarmującą cenę 1,6 miliona , podczas gdy cena tuńczyka za kilogram wynosi 7 tysięcy euro.

6. Kot Savannah

6. Koty Savannah Najdroższe zwierzęta domowe


Koty Savannah są jedną z najpiękniejszych ras kotów i znane są z wyjątkowo dobrych cech społecznych, psychicznych i lojalności.Wartość tej rasy zależy od jej zdolności i inteligencji.

5. Szympansy

5. Szympansy Najdroższe zwierzęta domowe


Egzotyczne zwierzęta domowe .Szympansy są popularne wśród miłośników zwierząt domowych ze względu na ich bliskie podobieństwo do ludzi; tradycja trzymania szympansów jako zwierząt domowych sięga wieków, a szympansy należą do najbardziej inteligentnych zwierząt. Mogą one żyć nawet do 60 lat. Szympans będzie kosztował cię 55 000 euro , oprócz tego potrzebujesz pozwolenia i licencji na egzotyczne zwierzęta.

6 przepisów na domowe odżywki do włosów dla każdego rodzaju włosów

4. Barany – Najdroższe zwierzęta domowe

4 Ramka Najdroższe zwierzęta domowe Zwierzęta egzotyczne
Zaskoczony? Tak, my również byliśmy zdumieni, gdy dowiedzieliśmy się, że barany należą do najdroższych zwierząt domowych. W 2009 roku baran bez skazy został sprzedany za alarmującą kwotę 300 000 euro, czyli nawet więcej niż młode białego lwa; baran jest uważany za zwierzę elitarne.Egzotyczne zwierzęta domowe.

3. Koń arabski – najdroższe zwierzęta domowe

3. Koń arabski Zwierzęta egzotyczne


Konie arabskie są uważane za jedną z najpiękniejszych i najdroższych ras koni wszech czasów. Koń ten ma historyczne korzenie sięgające Bliskiego Wschodu i jest jedną z najstarszych ras. Konie arabskie są znane i cenione za mocną budowę kości, szybkość i wytrzymałość, dlatego są wykorzystywane do oporządzania koni innych ras. Koń arabski będzie kosztował około 100 000 euro .

2. Tygrysy białe bengalskie – Najdroższe zwierzęta domowe

2. Białe tygrysy bengalskie Zwierzęta egzotyczne


Egzotyczne zwierzęta domowe .Udomowienie dzikich zwierząt, zwłaszcza zagrożonych, takich jak białe tygrysy, może nie być legalne, ale te tygrysy mimo to trafiły na szczyt listy jako najdroższe zwierzęta domowe. Nie dość, że są to drogie zwierzęta domowe, to jeszcze należą do najdroższych zwierząt na całym świecie. Podobnie jak Biały Lew, natomiast Białe Tygrysy Bengalskie są niezwykle rzadką i piękną rasą rozpoznawaną ze względu na kremowobiałe futro i piękne niebieskie oczy. Ich przetrzymywanie jest jednak nielegalne, ale jak podają źródła, mogą one kosztować 100 tys. euro lub więcej.

1. Mastif tybetański – Najdroższe zwierzęta domowe

1. Mastif tybetański Zwierzęta egzotyczne
Mastif tybetański, pies o zaciętym lwim wyrazie, to najcenniejsze zwierzę domowe. Jest to jeden z największych psów na świecie. Mastify tybetańskie to pierwotnie psy stróżujące, szkolone do ochrony budynków gospodarczych, pałaców i klasztorów. Lokalne plemiona tybetańskie używały go do ochrony swoich owiec przed wilkami, lampartami, niedźwiedziami i tygrysami.Mastify tybetańskie to rzadka rasa psów. W marcu 2011 roku w Chinach sprzedano mastifa tybetańskiego za rekordową cenę 1,3 mln euro.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button