Ciekawostki z królestwa zwierząt

10 najsłynniejszych ptaków w historii

Ponieważ ptaki są bardzo widoczne i powszechne , ludzie mają z nimi relacje od zarania dziejów człowieka. Historia pokazuje, że ptaki odgrywały ważną rolę w życiu człowieka. Z czasem pomogły człowiekowi na kilka sposobów. Na podstawie swoich konkretnych działań otrzymali wiele sławy i stali się częścią historii. W tym artykule wymieniono 10 najbardziej znanych historycznych ptaków. Wśród wielu innych szczególne miejsce zajmują gołębie.

Gołębie od dawna odgrywały ważną rolę w wojnie. Ze względu na ich zdolność do naprowadzania, szybkość i wysokość, były często używane jako wojskowi posłańcy. Przed pojawieniem się radia, gołębie były często używane na polu bitwy jako środek mobilnej siły do komunikacji ze stacjonarnymi sztabami. V 6. W wiekach przed Chrystusem Cyrus, król Persji, używał gołębi pocztowych do komunikacji z różnymi częściami swojego imperium. Niektóre z tych gołębi były dość znane wśród piechurów, dla których pracowały. Jeden gołąb, nazwany „The Mocker”, przeleciał 52 misje zanim został ranny. Inny o imieniu „Cher Ami” został ranny w ostatnim tygodniu I wojny światowej. Mimo że straciła nogę i jedno oko, jej dziedzictwo przeszło, ratując dużą grupę pobliskich amerykańskich piechurów. Oto lista 10 najbardziej znanych historycznych ptaków.

10. Papuga Alex

10. African Grey Parrot Alex


Papuga szara afrykańska Alex, która posiada umiejętność liczenia; rozróżniania kategorii obejmujących przedmioty, kolory, kształty i materiały; rozumie pojęcie taki sam i różny.

9. Londyńskie kruki w wieży

9. London Tower Ravens


Kruki z Tower of London, o których wciąż mówi się, że utrzymują ogólne bezpieczeństwo królestwa. Co najmniej sześć kruków jest nadal trzymanych w wieży, zgodnie z przekonaniem, że jeśli ich zabraknie, królestwo upadnie.

8. Cudowny Mike

8. Cudowny Mike


Headless Mike, znany również jako Miracle Mike, był kurczakiem z Wyandotte, który żył przez 18 miesięcy po tym, jak odcięto mu głowę. Uważany przez wielu za hoax, właściciel ptaka zabrał go na Uniwersytet Utah w Salt Lake City, aby poznać fakty z tej historii. Miracle Mike był jednym z najzabawniejszych zwierząt w historii.

7. Blady mężczyzna

7. Blady mężczyzna


Blady Samiec to słynny jastrząb czerwonodzioby, którego rezydentem jest od lat 90. 20s. wiek w pobliżu Central Parku w Nowym Jorku. Imię to otrzymał ze względu na niezwykle jasne ubarwienie głowy. Jest to jeden z pierwszych znanych jastrzębi czerwonookich, który gniazduje na budynkach, a nie na drzewach. Co zjeść na lunch w ciągu tygodnia

6. Challenger

6. Challenger


Challenger to nie dający się uwolnić orzeł łysy pod opieką nonprofit American Eagle Foundation. Jest to pierwszy w historii orzeł łysy, który został wyszkolony do latania na dużych imprezach sportowych podczas hymnu narodowego.

5) G.I. Joe

5) G.I. Joe


American Soldier Joe był gołębiem znanym ze swojej służby w United States Army Pigeon Corps. 18. Październik 1943 roku, alianci zaplanowali bombardowanie miejscowości Calvi Vecchia we Włoszech. Wysłał wiadomość, że siły brytyjskie zajęły wioskę, zapobiegając atakowi i ratując życie ponad tysiąca osób, miejscowych Włochów i brytyjskich wojsk okupacyjnych.

4. Martha

4. Martha
Martha była ostatnim znanym żyjącym gołębiem, który zmarł w zoo w Cincinnati w 1914 roku. Nazwano go „Martha” na cześć Marthy Washington.

3) Gertie

3. kaczka Gertie


Gertie, kaczka krzyżówka, która zagnieździła się na niektórych pomostach pod mostem Milwaukee w 1945 roku.

2. Commando

2. Commando


Commando był gołębiem używanym w służbie brytyjskich sił zbrojnych podczas II wojny światowej do przenoszenia istotnych informacji wywiadowczych. Pigeon wykonał ponad dziewięćdziesiąt misji w czasie wojny i został odznaczony Medalem Dickina (zwierzęcym odpowiednikiem Krzyża Wiktorii) w 1942 roku za trzy szczególnie ważne misje. Medal sprzedał się później na aukcji za 9 200 funtów.

1. Cher Ami

1. Cher Ami
Cher Ami (drogi przyjaciel) – brytyjski gołąb hodowlany, który jesienią 1918 roku dostarczył dwanaście wiadomości armii amerykańskiej podczas I wojny światowej. Pomogła uratować zaginiony Batalion 77. Dywizji w bitwie pod Argonne.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button