Ciekawostki z królestwa zwierząt

Największe pająki świata – Top 10 największych pająków

Sprawdź 10 największych pająków na świecie. Największy pająk na świecie. W lasach deszczowych żyją największe pająki na świecie, ale uwaga można je spotkać również na pustyni, a nawet w supermarkecie przy owocach i warzywach. Oto 10 największych pająków na świecie.

 

Podstawowe informacje:

 

  • Najważniejsze informacje: największe pająki na świecie.
  • Większość największych pająków świata należy do rodziny tarantowatych.
  • Największe pająki mogą jeść małe ptaki, jaszczurki, żaby, gryzonie i ryby.
  • Pająki olbrzymie nie są agresywne, ale mogą ugryźć w obronie własnej.
  • Pielęgnacja pająków nie jest zbyt wymagająca. Ale zdarzają się wyjątki.
  • Samce pająków mają specjalne narośla zwane setkami, których mogą używać do wytwarzania dźwięku i przez które komunikują się seksualnie. Te dźwięki mogą być nawet słyszane przez ludzi.

 

Największy pająk świata

 

1. Theraphosa blondi (Goliath birdeater) 30 cm

 

Theraphosa blondi Największe pająki świata Największy pająk świata

Ptasznik Goliat (Theraphosa blondi) jest największym pająkiem na świecie. Waży około 175 g. To gatunek tarantuli. Jest jadowity, a jego ukąszenie jest porównywalne do ukąszenia osy. Największy pająk na świecie. Jednak jego kolczaste włosy stanowią większe zagrożenie , ponieważ mogą one zerwać się w skórze i oczach i spowodować swędzenie i podrażnienie przez wiele dni .

Największy pająk świata nawet żywi się ptakami. Jednak prawdopodobnie boi się Ciebie bardziej niż Ty jej , ponieważ ludzie żyjący w jej środowisku będą ją łapać i gotować (smakuje jak krewetka).

 

Gdzie mieszka: W norach w lasach deszczowych i na bagnach Ameryki Północnej i Południowej. Jeśli chcesz, możesz trzymać go jako zwierzę domowe .

2. Heteropoda maxima 30 cm

 

Heteropoda maxima Największe pająki świata Największy pająk świata

 

Największe pająki na świecie .Podczas gdy największym pająkiem jest birdeater goliath, gigantyczny myśliwy (Heteropoda maxima) ma tendencję do dłuższych nóg i większego wyglądu. Największy pająk na świecie. Pająki można rozpoznać po ich krabowym chodzie. Pająki są jadowite , ich ukąszenie wymaga hospitalizacji.

 

Gdzie mieszka: Te olbrzymie pająki żyją we wszystkich ciepłych i umiarkowanych regionach naszej planety.

 

3. Lasiodora parahybana 28 cm

 

Lasiodora parahybana Największe pająki świata Największy pająk świata

 

Trzeci co do wielkości pająk, Lasiodora parahybana , jest tylko o 2 cm mniejszy od największego pająka. Samce mają dłuższe nogi niż samice , ale samice ważą więcej (ponad 100 gramów). Największy pająk na świecie. Ta duża tarantula łatwo rozmnaża się w niewoli i jest uważana za potulną. Chyba, że sprowokujesz tarantulę .

 

Gdzie mieszka: W naturze gatunek ten żyje w brazylijskich lasach. Jest to jednak popularne zwierzę domowe w niewoli, więc zobaczysz je w sklepach zoologicznych i ewentualnie w domu sąsiada.

Zobacz także.

Top 10 najbardziej śmiercionośnych węży na świecie

 

4) Grammostola anthracina 25 cm

 

Grammostola anthracina Największe pająki świata Największy pająk świata

Jeśli szukasz gigantycznych pająków, koniecznie odwiedź Amerykę Południową. Grammastola anthracina to kolejny duży gatunek. Jest to popularna tarantula trzymana jako zwierzę domowe . Nie gryzie zbyt wiele, chyba, że pamiętasz o karmieniu jej. Żywią się myszami lub wiertłami . Pająk może żyć nawet do 20 lat.

 

Gdzie mieszka: Pająk ten żyje w Urugwaju, Paragwaju, Brazylii i Argentynie.

 

5. Megaphobema robustum 15-20 cm

 

Megaphobema robustum Największe pająki świata Największy pająk świata

Kolumbijski gigant tarantula lub Kolumbijski gigant redleg (Megaphobema robustum) karmi myszy , jaszczurki i duże owady , dzięki czemu można zachować jeden zamiast kota . Megaphobema jest znana ze swojej agresywnej natury .

Gdzie mieszka: Można go znaleźć w sklepach zoologicznych lub w lasach tropikalnych w Brazylii i Kolumbii.

 

6. Poecilotheria rajaei 20 cm

 

Poecilotheria rajaei Największe pająki świata Największy pająk świata

Poecilotheria rajaei to taratnula, która przystosowała się do wylesiania na Sri Lance , schroniły się w opuszczonych budynkach . Jego nazwa tłumaczona z języka greckiego oznacza „nakrapianą dziką bestię”. Żywi się ptakami , jaszczurkami , gryzoniami a nawet wężami .

Gdzie mieszka: na Sri Lance i w Indiach.

 

7. Hysterocrates hercules 20 cm

 

Histerokrates herkules

 

Jedyny znany okaz pająka Hysterocrates hercules został złapany w Nigerii około stu lat temu i znajduje się w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

 

Pająk królewski (Pelinobius muticus) żyje we wschodniej Afryce i powoli dorasta do 20 cm. Hysterocrates hercules jest jego podrodziną . Są to tarantule pochodzące z Afryki, które mają silny jad .

 

Gdzie mieszka: Pająk Hysterocrates hercules może, ale nie musi wyginąć . Powinien znajdować się w Afryce .

Największe pająki na świecie

 

8. Solifugi 15 cm

 

Solifúgy

Często ludzie nazywają go wielbłądzim pająkiem. Solifúgy jest kolor wielbłąda i żyje na pustyni.Solifúgy można również nazwać krzyż między skorpionem i pająkiem . Ma dwa gigantyczne kły , których używa do gryzienia i wydawania przerażających dźwięków . Pająk może poruszać się z prędkością 16 km /h .

 

Gdzie mieszka: Można go spotkać na każdej ciepłej pustyni.

9. Brazylijski pająk wędrowny 15 cm

 

Brazylijski pająk wędrowny największy pająk na świecie

 

Może nie jest największym pająkiem na liście , ale jest najstraszniejszy. Brazylijski pająk wędrowny (Phoneutria fera) lub pająk bananowy wygląda jak tarantula, ale nie jest .W 2010 roku wszedł do Księgi Rekordów Guinnessa jako najbardziej zjedzony pająk . Gdyby najbardziej agresywne pająki zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa , ten pająk byłby prawdopodobnie na pierwszym miejscu .

 

W niewoli żywią się myszami , jaszczurkami i dużymi owadami . Pająk jest podobno tak trujący, że może zabić człowieka w ciągu 2 godzin. Mówi się też, że powoduje 4-godzinną erekcję u mężczyzn.

 

Gdzie mieszka: W Ameryce Południowej, ale od czasu do czasu można go zobaczyć w sklepie . Często jest transportowany razem z owocami tropikalnymi.

 

10. Cerbalus aravaensis 14 cm

 

Cerbalus aravaensis Największy pająk na świecie

Na gorących wydmach Doliny Arawy w Izraelu i Jordanii jedynym zagrożeniem są nie tylko udary słoneczne i odwodnienie, ale także największy na Bliskim Wschodzie pająk Cerbalus aravaensis, który dorasta do 14 cm. Pająk buduje gniazdo w piasku i wychodzi z niego w nocy. Naukowcy nie uważają, że jest szczególnie trujący , bo jeszcze go nie testowali.

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

Gdzie mieszka: Piaski Samary

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button