Ciekawostki z królestwa zwierząt

Wideo:Gigantyczna anakonda znaleziona w Brazylii

Nurek Bartolomeo Bove i jego przyjaciel Juca Ygarapé nurkowali w Rio Formoso w Brazylii. Gdy zaskoczyła ich ogromna siedmiometrowa zielona anakonda. Spotkali się z nią twarzą w twarz. Uważany jest za jednego z największych węży na świecie.

 

Wideo:Gigantyczna anakonda znaleziona w Brazylii

 

anakonda olbrzymia

 

Ten gatunek węża jest jednym z największych na świecie i może osiągnąć oszałamiającą długość 9,1 metra i wagę do 250 kg. Zabijają owijając się wokół swojej ofiary i dusząc ją swoją siłą. I potrafią otworzyć paszczę i połknąć ofiarę większą od ich ciała. Straszne, prawda? Bove i jego przyjaciel nie dali się jednak zastraszyć i udali się do olbrzymiego węża. Aby zrobić jak najlepsze zdjęcie. Przetłuszczające się włosy : 5 domowych sposobów.

 

Wszystko zostało nagrane na wideo, gdzie można zobaczyć siedmiometrowego węża od głowy do ogona. Jak leży w korycie rzeki. Kamera umieszczona jest bardzo blisko zwierzęcia. Można więc było zobaczyć, jak pokazywał język.
Dwóch nurków zamiast odpłynąć od zwierzęcia (co zrobiłoby wielu z nas). Podążali za wężem i byli zdeterminowani, by coraz bardziej się do niego zbliżać.

 

Oglądaj też 

 

Dopiero wtedy udało się zarejestrować najlepsze zdjęcie gigantycznej anakondy. Po tym wszystkim determinacja Bove’a opłaciła się i udało mu się uzyskać absolutnie niesamowite nagranie stworzenia. Nurek na filmie wyjaśnia, że wbrew temu co mówi wiele osób. Te olbrzymie węże nie są zwierzętami agresywnymi i zazwyczaj tylko atakują. Kiedy czują się zagrożeni.

 

„Rzeki i zbiorniki wodne w rejonie Bonito to jedyne takie miejsca w Ameryce Południowej. gdzie anakondy występują w krystalicznie czystej wodzie i dlatego można nurkować – powiedział Bove.

„Jak widać na materiale filmowym, anakonda pływa spokojnie i cicho. Zupełnie obojętny na naszą obecność. Czasem podchodzi bliżej, z ciekawością bada mój aparat i liże obiektyw. Zachowanie anakondy obala ten mit. Nie jest to agresywne i gwałtowne stworzenie, które może zagrażać życiu ludzi – powiedział.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button