Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Ciekawostki z królestwa zwierząt

Gdzie szukać poroży – Top 6 miejsc

Top 6 najlepszych miejsc do znalezienia poroża. Gdzie szukać poroży. Najlepsze miejsca do znalezienia poroży. Jeśli jesteś łowcą jeleni lub jakimkolwiek miłośnikiem przyrody. Prawdopodobnie właśnie teraz pokonujesz kilometry na swoich butach w pogoni za porożem. Dlaczego nie miałbyś tego zrobić? Wiele części kraju doświadcza cieplejszych niż przeciętnie zim. Śnieg w większości już stopniał i jest to idealny czas, aby wyruszyć do lasu i sprawdzić, co się dzieje. Rozważając wszystko, czego możesz się dowiedzieć o jeleniach. Na kogo polujesz, lub o siedliskach, w których polujesz na nich, polowanie na poroża może być świetną okazją do nauki.

 

Ale podczas gdy wszyscy są pochłonięci ideą znalezienia tych magicznych meczów, często nie wiedzą, co z tym zrobić. Gdzie szukać pasujących poroży. To może być naprawdę zastraszające, jeśli jesteś właścicielem bardzo dużej działki lub szukasz głównie na dużych ziemiach publicznych; gdzie nawet zacząć szukać czegoś tak małego w tak dużym obszarze? Po pewnym czasie czujesz się, jakbyś szukał prawdziwej igły w stogu siana. Jeśli nie jesteś myśliwym, przekaż znalezione poroże lokalnemu myśliwemu. Ponieważ przetrzymywanie poroża jest nielegalne, artykuł ten przeznaczony jest głównie dla myśliwych. 

 

Gdzie szukać poroży

 

Gdzie szukać poroży

 

Na szczęście istnieje kilka świetnych miejsc do szukania poroży, które możesz wskazać, zanim jeszcze wyjdziesz z domu. Gdzie szukać poroża? Najlepszymi miejscami do poszukiwania zrzuconego poroża są obszary, w których jelenie przebywają podczas pewnych części swojej codziennej rutyny, co zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia poroża. Kiedy zaczynasz patrzeć najpierw na te priorytetowe miejsca, możesz wykluczyć ogromne obszary, które mają bardzo mały potencjał. Ostatecznie oznacza to, że możesz znaleźć więcej poroży w krótszym czasie, co czyni cię znacznie bardziej efektywnym łowcą poroży. Gdzie szukać poroży Wysoka skuteczność jest bardzo ważna, jeśli mamy do czynienia z ogromnymi połaciami ziemi i chcemy znaleźć jakieś poroże, zanim myszy, wiewiórki czy lisy  je przegryzą lub znajdzie je inny myśliwy.

 

Jak szukać poroża

 

Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych miejsc do znalezienia poroża. Sprawdź je i zobacz, czy możesz pomyśleć o miejscu na nieruchomości, w której polujesz. Jeśli możesz myśleć o niektórych, nadaj priorytet tym miejscom podczas następnej podróży. Steam zdecydowanie trafia na grunt w całym kraju, co można pewnie stwierdzić po aktualizacjach w mediach społecznościowych. Jeśli jeszcze nie zdarzyło się to na Twojej posesji, to prawdopodobnie stanie się to bardzo szybko. Kiedy wybrać się na poszukiwanie poroża to trudne pytanie. Najdokładniejszym sposobem jest użycie kamer na szlaku lub fotopułapek, aby zyskać czas  .
The World’s Biggest Deer : polowanie na jelenie w Nowej Zelandii.

 

Najpierw podsumujmy zwyczaje i siedliska jeleni. Jelenie są przystosowane do odpoczynku w ciągu dnia i żerowania w nocy. Są zwierzętami pełzającymi, co oznacza, że doskonale radzą sobie o świcie i zmierzchu (czyli przy słabym oświetleniu), ale ich oczy są przystosowane do dobrego widzenia w nocy. Na podstawie tej wiedzy wiemy, że jelenie spędzają większość dnia gdzieś w łóżku i większość nocy gdzieś żerują. Jest więc zrozumiałe, że jelenie częściej zrzucają poroże w jednym z tych dwóch obszarów, po prostu dlatego, że tam spędzają najwięcej czasu.

 

Obszary żerowania jeleni

 

Obszary żerowania jeleni

 

Zacznijmy od żerowisk, które jak twierdzi wiele osób są najlepszymi miejscami do znalezienia zrzuconego poroża. Ponieważ jelenie zazwyczaj zrzucają swoje poroże w obszarze żerowania w nocy, będziesz miał duże szanse na znalezienie świeżego poroża przed kimkolwiek innym, jeśli będziesz miał do czynienia z innymi myśliwymi na terenach publicznych.

 

Pole rolne

 

W dużej części południowej części kraju pola są królem, jeśli chodzi o żywienie jeleni. W pewnych okresach roku stanowią one większość diety jelenia i są pełne węglowodanów, odpowiednio. białko. Jednak po zebraniu plonów jesienią jelenie muszą szukać resztek ziarna na ziemi. Jest to nieefektywny sposób karmienia i zawsze będą szukać najłatwiejszej drogi.

Jeśli znajdziesz stojące pole kukurydzy lub fasoli w zimie, możesz być pewien, że jelenie będą podróżować przez wiele kilometrów wokół, aby się posilić. Co ważniejsze, takie pola są tak silnym magnesem dla jeleni, że możesz znaleźć poroże jelenia, którego nigdy wcześniej nie widziałeś na swojej posesji. Podobną atrakcję oferują zimowe pola paszowe z kukurydzą, fasolą, wysokimi kapustami lub zbożami. Ludzie często pomijają działki żywieniowe do polowań linowych. Ponieważ wszystkie jelenie gromadzą się na tych polach, masz znacznie większe szanse na znalezienie poroża. Jeśli nie znasz żadnych pól, możesz też spróbować karmników uzupełniających.

 

Gdzie szukać poroży zimą 

 

Gdzie szukać poroży zimą

 

Jelenie są przystosowane do tego, że zimą mają obniżony metabolizm. Ich przewody pokarmowe są nawet przystosowane do tego, by zawierać mikroorganizmy umożliwiające efektywne trawienie włóknistej padliny. Co rozumiemy pod pojęciem „chciwość”? W zasadzie wszystkie nadające się do jedzenia rośliny drzewiaste można zaklasyfikować jako graby. Popularne gatunki zimowe to klony, dęby, wiązy, drzewa owocowe, sosna biała i cedr biały. Należy pamiętać, że jelenie zazwyczaj spożywają tylko młode i delikatne nowe przyrosty z poprzedniego lata.

Ponieważ jest łatwiejsza do strawienia niż starsze, twarde i zdrewniałe łodygi. Chociaż możesz być w stanie znaleźć płaty młodego wzrostu na swojej posesji, prawdopodobnie będą one rozproszone wokół i trudno będzie wskazać konkretną lokalizację. Jeśli jednak w ostatnim roku wykarczowałeś jakieś tereny, to na pewno jest tam mnóstwo młodych przyrostów, które jelenie mogą przeglądać. Ziemie publiczne są zwykle pełne takich wycinek, które mogą być częścią Twojej ogólnej strategii. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy w każdym z tych miejsc nie ma zrzuconego poroża. Pielęgnacja włosów,

 

Jeśli nie masz ich na swoim prywatnym terenie, możesz stworzyć to środowisko już teraz, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie kilku łani tej zimy i wielu kolejnych. Wystarczy wziąć piłę łańcuchową i wyciąć kilka drzew na niewielkim obszarze (od dziesiątej części akra do akra lub więcej). Będziesz chciał pozostawić większość dębów i drzew owocowych, które zapewniają maszt dla jeleni, co dodatkowo wzmocni go jako miejsce żerowania. Natomiast wszystkie inne niechciane drzewa mogą zostać całkowicie wycięte. Świeżo ścięte drzewa zapewnią mnóstwo młodego, delikatnego runa, które do tej pory było niedostępne dla jeleni, ale nagły napływ światła słonecznego następnego lata zapewni również mnóstwo pniaków. Jeśli wytniesz drzewa, stworzysz gęsty obszar, który może służyć zarówno jako miejsce do spania, jak i żerowisko. Jest to świetny sposób, aby naprawdę zwiększyć szanse na znalezienie poroża!

 

Miejsca, gdzie leżą jelenie

 

Miejsca, gdzie leżą jelenie

 

Teraz porozmawiamy o kolejnym głównym obszarze, gdzie prawdopodobnie znajdziesz większość zrzuconych poroży. Jelenie leżą w tym samym miejscu przez większość dnia. Zimą dość łatwo jest znaleźć te miejsca do spania również dlatego, że można je dostrzec w śniegu lub w zmatowiałej trawie. W związku z tym należy poczekać z sprawdzeniem wszystkich obszarów legowiska pod kątem zrzucenia poroża do momentu, kiedy wiadomo, że jeleń je zrzucił, po prostu dlatego, że można go zapędzić na sąsiednią posesję, zanim będzie gotowy.

 

Gęste drzewostany iglaste Gdzie szukać poroży

 

Na bardziej północnych obszarach poza strefą rolniczą, gęste drzewostany iglaste oferują podobny poziom ochrony przed zimą z pewnymi dodatkowymi korzyściami. Wysoki baldachim lasów sosnowych pomaga filtrować śnieg, co utrzymuje jego poziom w podszyciu bardzo niski. Jest to ważne, ponieważ racice jeleni zapadają się w głębokim śniegu; to osłonięte miejsce daje wytchnienie od trudnych warunków poruszania się. W tego typu legowiskach mogą znajdować się również młode lub opadłe gałęzie świerka lub sosny, na których jelenie mogą żerować. Jelenie mogą czasami przenosić się na legowiska na południowych krawędziach drzewostanów świerkowych, aby nasycić się ciepłem słonecznym i jednocześnie ochronić się przed lodowatymi wiatrami z północy.

 

Gęste obszary zaroślowe

 

Jak już wspomniano, na terenach, na których niedawno prowadzono prace leśne, znajduje się wiele powalonych drzew i gałęzi, które stanowią dla zwierzyny grubej schronienie. Jeśli zostały wycięte kilka lat temu, to powinno tam być też sporo innych przyrostów. Na niezaburzonych terenach górskich podobną przewagę mają zarośla leszczyny lub psianki, natomiast w przypadku terenów podmokłych odpowiednikiem są bagna olchowe lub wierzbowe.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button