Największy jeleń świata: polowanie na jelenie w Nowej Zelandii
Największy jeleń na świecie. Polowanie na jelenie w Nowej Zelandii eksplodowało w ciągu ostatnich 25 lat .Sprawdź te niesamowite trofea jeleni z Nowej Zelandii.
Jeleń szlachetny Cervus Elaphus został wprowadzony do Nowej Zelandii między 1851 r. a wczesnymi latami 20. XX w. 20s. wiek . Obecnie jest to najbardziej rozpowszechniony gatunek jelenia w Nowej Zelandii.
Największy jeleń na świecie
Kilka rekordów świata pochodzi z Nowej Zelandii .Jeśli chciałbyś pojechać na polowanie na jelenie w Nowej Zelandii to też możesz. Przez stronę :
www.alpinehunting.com
Na ich stronie można wybierać spośród kilku polowań ( gier ) . Od wędkarstwa po polowania na kozice i jelenie .
Myśliwi mogą wybrać pakiet polowania od podstawowego polowania na jelenie do super polowania na jelenie i okazjonalnego rekordzisty – możesz wybrać pakiet z poziomem cenowym, który Ci odpowiada .Który możesz zmienić podczas polowania, jeśli natkniesz się na większego jelenia lub inne zwierzę . Cena takiego polowania nie jest podana.Największy jeleń na świecie. Polowanie na jelenie w Nowej Zelandii to niezapomniane przeżycie.
Czytaj: Gdzie szukać poroży top 6 najlepszych miejsc
Jeleń szlachetny
Jeleń szlachetny (inne nazwy: jeleń szlachetny, jeleń szlachetny, jeleń europejski, jeleń szlachetny; łac. Cervus elaphus) to duży kopytny z rodziny jeleniowatych (Cervidae). Występuje na dużym obszarze Europy, Kaukazu, Azji Mniejszej, Azji Środkowej i Zachodniej oraz w izolacji między Marokiem a Tunezją, co czyni go jedynym gatunkiem jelenia w Afryce. Później została rozprzestrzeniona przez ludzi w innych częściach świata, takich jak Australia, Nowa Zelandia i Argentyna.
Zobacz również artykuł :
10 największych upolowanych zwierząt
Promocyjne wideo z polowania na jelenie w Nowej Zelandii :
Najbardziej typowym znakiem dla samców jest poroże, które zrzucają co roku, zwykle pod koniec zimy. Na wiosnę, kiedy jeleniom wyrastają nowe poroża, są one pokryte delikatną ochronną warstwą aksamitną, która później zanika. Poroże zbudowane jest z kości, która może rosnąć średnio 2,5 cm dziennie.
U dorosłych samców poroże wykształca rodzaj narośli, zwanych fachowo projekcjami, które z wiekiem stają się coraz większe. Samiec posiadający jeden przywilej, który nazywany jest orką, w języku myśliwskim określany jest mianem górala. Drugi przywilej określany jest jako przywilej ponadlokalny. Trzeci (ale rosnący drugi w kolejności), ostatni wtedy jako upierzenie; samce są wtedy z nim nazywane sześciorożcami. Rozgałęziony koniec poroża nie jest już uważany za przywilej i jest określany jako korona.