Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Ciekawostki z królestwa zwierząt

Morze Czarne zwierzęta, które w nim żyją

Zwierzęta Morza Czarnego. Nie jest łatwo spotkać mieszkańców Morza Czarnego, ale meduzy na brzegu czy synchroniczne pływanie delfinów w godzinach porannych naprawdę nie umykają spostrzegawczemu oku.

W basenie Morza Czarnego żyje około 2 500 gatunków organizmów żywych, które są stosunkowo niewielkie. Główną przyczyną jest siarkowodór, który nie daje szans na przetrwanie rodzimym organizmom. Pomimo tych warunków wiele ciekawych zwierząt zdołało przystosować się do swojego środowiska i stać się częścią naszej morskiej bioróżnorodności.

Oto kilka najważniejszych stworzeń, które czynią faunę Morza Czarnego wyjątkową:

 

1) Rekin czarnomorski (Squalus acanthias) Rekin kolczasty

 

Rekin czarnomorski (Squalus acanthias) Rekin kosogonowy

 

Rekin w morzu czarnym. Podczas pobytu w morzu pewnie zastanawialiście się dlaczego w morzu czarnym nie znajdziecie takich rekinów, które często atakują odwiedzających morze jak na filmach. W porównaniu z innymi rekinami jest znacznie mniejszy i bardziej płochliwy, dlatego nie występuje na wybrzeżach i żyje w środku morza. Prawdą jest, że Spiny Dogfish nie jest zagrożeniem dla ludzi, ale my jesteśmy zagrożeniem dla niego. Jeden z leków przeciwbólowych jest robiony z jego wątroby.

 

2. Smok morski (Trachinus) Zwierzęta Morza Czarnego

 

Smok morski (Trachinus) Zwierzęta Morza Czarnego

 

Smok morski jest jedną z najgroźniejszych ryb w Morzu Czarnym. Generalnie nie spotkasz tej ryby podczas pływania czy wędkowania. Z drugiej strony ta niebezpieczna ryba zabiła wiele osób, a jej ukąszenie jest bardzo bolesne. Często zdarza się, że żeglarze na środku morza łowią tę rybę. Nurkom, odkrywcom i rybakom często zaleca się, aby nie pracowali gołymi rękami, ponieważ ochrona przed ukąszeniem smoka morskiego nie jest taka prosta, jeśli nie jest się ostrożnym.

 

3. Jesiotr atlantycki (Acipenser sturio)

 

Jesiotr atlantycki (Acipenser sturio)

 

Jesiotr atlantycki od dawna figuruje w Gruzińskiej Czerwonej Księdze Danych i jest uważany za jeden z najbardziej zagrożonych gatunków. Ten najrzadszy gatunek przetrwał tylko na terytorium Gruzji, choć regularnie pojawia się w basenach sąsiednich krajów. Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

4. Ssaki Zwierzęta czarnomorskie

 

Ssaki Zwierzęta czarnomorskie delfiny

 

Oprócz ryb w Morzu Czarnym żyją również ssaki. Oprócz dwóch gatunków delfinów, w Morzu Czarnym występują morświny i foki. W XX wieku w Morzu Czarnym złowiono około 10 000 ton ssaków. Co prawda po 1966 roku zakazano polowań na ssaki, ale mimo to kłusownicy nadal działali. Ciekawostki o Rumunii 17 fascynujących faktów

 

5. Meduzy w Morzu Czarnym

 

Meduzy w Morzu Czarnym

 

Na zakończenie artykułu chcielibyśmy zwrócić uwagę na istnienie meduz, które zajmują większość biomasy Morza Czarnego. Pomimo ich obfitości, nie znajdujemy w Morzu Czarnym różnorodności gatunkowej. Meduzy w Morzu Czarnym. Zwierzęta Morza Czarnego. Żyją tu właściwie dwa gatunki meduz.

 

Meduzy w Morzu Czarnym

 

W pobliżu wybrzeża występują meduza Aurelia (Aurelia aurita) lub meduza beczułkowata (Rhizostoma pulmo). Aurelia jest niegroźna, natomiast meduza beczułkowata to żądło, choć należy zaznaczyć, że może być bardziej bolesne niż ukłucie pokrzywy.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button