Ciekawostki z królestwa zwierząt

Dzikie zwierzęta, których nie powinieneś mieć jako zwierząt domowych

Dzikie zwierzęta, których nie powinieneś mieć jako zwierząt domowych. 10 najgorszych zwierząt domowych.  Trzymanie dzikich zwierząt jako zwierząt domowych nigdy nie jest dobrym pomysłem. Niektóre z tych zwierząt mogą zagrażać ludzkiemu życiu, podczas gdy inne po prostu nie rozwijają się, gdy zostaną usunięte z ich naturalnego środowiska.

Dzikie zwierzęta, których nie powinieneś mieć jako zwierząt domowych

 

 

 

Nawet jeśli zwierzęta te są wychowane w domu od najmłodszych lat, mają tendencję do zachowywania swoich dzikich instynktów, co czyni je nieprzewidywalnymi i trudnymi w obsłudze. Oto 10 zwierząt, które nie są dobrymi pupilami.

 

1. Naczelne

 

  Naczelne

Lemury, kapucynki, szympansy i pawiany należą do kategorii naczelnych. Są urocze i dziecinne, ale także stale zachowują się jak dzieci, w tym cały bałagan i krzyki. Największym problemem związanym z małpami domowymi jest ich skłonność do wpadania w szał bez ostrzeżenia. A ponieważ mogą mieć szokującą moc przy jednoczesnym braku rozsądku, szanse na ich skuteczne kontrolowanie są niewielkie. Mogą również ugryźć swojego właściciela, co jest szczególnie przerażające, biorąc pod uwagę, że mogą przenosić choroby, takie jak wirusowe zapalenie wątroby typu A i HIV-1.

 

2. Duże koty

 

Duże koty

Pumy, lwy, tygrysy i lamparty stanowią większość dużych kotów, które ludzie decydują się trzymać jako zwierzęta domowe. Są one, delikatnie mówiąc, potężne i niebezpieczne. Jeśli myślisz, że możesz po prostu pozbawić kota pazurów, aby uczynić go mniej niebezpiecznym, zastanów się jeszcze raz. Usunięcie pazurów usuwa całą ostatnią kość każdego palca, co może powodować nieprawidłowy chód zwierzęcia i prowadzić do ogromnego bólu i uszkodzenia nerwów. Ponadto, duże koty zabijają swoje ofiary przegryzając im gardła. Jeśli zęby cię nie zabiją, zrobi to ich miażdżący nacisk na szczękę.

3. Jadowite węże

 

Jadowite węże

Jadowite węże mogą zabić jednym ukąszeniem, a antidotum może być trudne do zdobycia. Niektóre kobry mogą spowodować ogromny ból i ślepotę, po prostu plując jadem w oczy. Jeśli więc trzymasz w domu jadowite węże, musisz podjąć dodatkowe środki ostrożności. Jeśli uciekną, narazisz na niebezpieczeństwo nie tylko swoją rodzinę, ale także sąsiadów. Dostępnych jest wiele domowych węży, które nie wytwarzają jadu, więc trzymaj się bezpieczniejszych gatunków. jak wywołać stolec

 

4. Niedźwiedzie

 

Niedźwiedzie

Pomimo faktu, że niedźwiedzie mogą ważyć ponad 600 kilogramów w wieku dorosłym, niektórzy ludzie nadal uważają, że mogą być jak słodkie, przytulne zwierzaki. Tak, młode niedźwiedzie są urocze, ale nie pozostają małe przez długi czas. Stojąc na tylnych łapach, szybko górują nad tobą i szybkim uderzeniem łapy mogą cię przewrócić, a nawet zabić.

 

5. Nosal

 

Nosal

Nosorożec należy do rodziny szopowatych. Te wszystkożerne zwierzęta pochodzą z Ameryki Południowej i wymagają dużej przestrzeni do poruszania się. Są niezwykle aktywne i trudne do ćwiczenia. Mają od 38 do 40 ostrych zębów, samodzielnie zdobywają pożywienie i wymagają dużej stymulacji umysłowej. Chociaż wiele z nich jest trzymanych jako zwierzęta domowe, nadal są to dzikie zwierzęta, które mogą mocno ugryźć.

6. Nietoperze

 

Nietoperze

Co przenosi wściekliznę i SARS, ma ostre zęby, śpi cały dzień i lata całą noc? Nietoperze. Są niezwykle urocze i interesujące, ale najlepiej doceniać je na wolności. Nietoperze mogą żyć ponad 30 lat i hibernować przez wiele miesięcy w chłodniejszym klimacie. Ponadto ich dieta składa się z owadów, owoców lub krwi w nocy (w zależności od gatunku), co jest trudne do zapewnienia w niewoli.

7. Wilki i kojoty

 

Wilki i kojoty

Wilki i kojoty nie są psami domowymi. Działają zgodnie ze swoimi instynktami, polują, gdy są głodne, bawią się, gdy mają na to ochotę, a resztę dnia przesypiają. Jeśli poczują się zagrożone, zaatakują i mogą zabić zwierzę kilkukrotnie większe od siebie. Ponadto, chociaż wilczarze cieszą się pewną popularnością jako zwierzęta domowe, nie różnią się one zbytnio od swoich rasowych kuzynów wilków i również należy ich unikać.

 

8. Potos

 

Potos

Potos są mniejsze od swojego kuzyna kota, osiągając zaledwie około 3 kilogramów, ale nadal mają bardzo ostre zęby i wysoki poziom aktywności. Są również stworzeniami nocnymi i czasami bywają agresywne. Nie lubią być budzone, zwłaszcza w ciągu dnia, więc mogą wydawać z siebie dużo krzyku i atakować swoich właścicieli pazurami i gryzieniem. Jak na małe zwierzę, mogą wyrządzić wiele szkód ludziom.

9. Aligatory i krokodyle

 

Aligatory i krokodyle

Aligator może osiągać długość ponad 5 metrów i zabijać ofiary wielkości bydła. Taki drapieżnik nie zmieści się w większości domów. Zwierzęta te mogą spowodować poważne infekcje w wyniku ugryzienia, powalić na ziemię lub złamać nogi biczem ogona i zabić siłą ugryzienia. Nie należy przebywać w pobliżu samca aligatora nawet w okresie godowym.

10. Lisy

 

Lisy

Z wyjątkiem małego lisa fenka (lub udomowionego lisa srebrnego/syberyjskiego), lisy nie są zalecane jako zwierzęta domowe. Lisy mogą stać się bardzo oswojone, ale nigdy do końca godne zaufania. A jeśli czują się zagrożone, gryzą. Mają również piżmowy zapach, który jest znacznie gorszy niż u fretek. Ponadto większość stanów pozbędzie się lisa jako zwierzęcia domowego, jeśli zostanie zgłoszone ugryzienie, ponieważ nie ma protokołu szczepień dla tego zwierzęcia.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button