Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta z literą m – 23 zwierzęta z literą m

Zwierzęta na m 23 zwierzęta na literę m. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę m? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę m. Zwierzęta na m i coś o nich.

Zwierzęta na m

 

zwierzęta na m

 

1. mysz
2. mysz
3. mysz
4. cegły
5. mungo
6. munjak
7. muchomor sromotnikowy
8. mors
9. mrówka
10. mrówkojad
11) świnka morska
12. dzwonek
13. mlok
14. niedźwiedź
15. mosiądz
16. mara
17. mangabey
18. mandryl
19. mangusta
20. mamba
21. maki
22. makak
23. kot

 

1. mysz

 

 

mysz

 

Mysz  jest małym ssakiem. Myszy charakteryzują się spiczastym pyskiem, małymi okrągłymi uszami, łuskowatym ogonem długości ciała i wysokim wskaźnikiem reprodukcji. Najbardziej znanym gatunkiem myszy jest mysz domowa (Mus musculus). Myszy są również popularne jako zwierzęta domowe. Niektóre gatunki myszy polnych są lokalnie szeroko rozpowszechnione w niektórych miejscach. Znane są z wtargnięcia do domów w poszukiwaniu jedzenia i schronienia.

 

2. cegły

 

muriki

 

Muriquis południowy to gatunek z rodziny pajęczaków, który zamieszkuje lasy przybrzeżne w brazylijskich stanach São Paulo, Rio de Janeiro i Parana. Ze względu na utratę siedlisk i polowania, od 2019 roku znajduje się na liście krytycznie zagrożonych, a populacja zmniejszyła się o co najmniej 80% w ciągu ostatnich 60 lat, według IUCN. Samce tej szarobrązowej małpy mierzą 55-78 cm bez ogona pretendującego, samice 46-63 cm. Zwierzęta na m. Pająk muriquis jest aktywny w ciągu dnia i żywi się liśćmi i owocami. 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o łysieniu typu męskiego.

 

3. mors

 

mors

 

Dorosłe morsy charakteryzują się charakterystycznymi kłami i wąsami oraz znaczną masą: dorosłe samce na Oceanie Spokojnym mogą ważyć ponad 2 000 kilogramów, a wśród płetwonogich tylko dwa gatunki słoni przewyższają je wielkością. Zwierzęta na m. Morsy żyją głównie w płytkich wodach nad szelfami kontynentalnymi i spędzają znaczną część życia na lodzie morskim, gdzie poszukują małż bentosowych. Morsy są stosunkowo długowiecznymi, społecznymi zwierzętami i są uważane za „gatunek kluczowy” w arktycznych obszarach morskich.

Mors odgrywał ważną rolę w kulturach wielu rdzennych ludów Arktyki, które polowały na niego dla jego mięsa, tłuszczu, skóry, kłów i kości. W XIX wieku i na początku W XX wieku morsy były powszechnie polowane i zabijane dla ich tranu, kości słoniowej morsów i mięsa. Populacje morsów w całym regionie arktycznym gwałtownie się zmniejszyły. Od tego czasu ich populacje w pewnym stopniu się odbudowały, chociaż populacje morsa atlantyckiego i morsa lapteńskiego pozostają rozdrobnione i na niskim poziomie w porównaniu z okresem sprzed interwencji człowieka.

 

4. niedźwiedź Zwierzęta na m 

 

Zwierzęta na m

 

Niedźwiedzie to mięsożerne ssaki z rodziny Ursidae. Zwierzęta na m. Są to psowate mięsożercy. Chociaż istnieje tylko osiem gatunków niedźwiedzi, są one szeroko rozpowszechnione i występują w wielu różnych siedliskach na całej półkuli północnej i częściowo również na półkuli południowej. Niedźwiedzie występują na kontynentach Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Europy i Azji. Wspólne cechy współczesnych niedźwiedzi to duże ciało z krępymi nogami, długi pysk, małe okrągłe uszy, kępkowe futro, łapy przypominające palce z pięcioma nieusuwalnymi pazurami i krótki ogon. Co zrobić, gdy spotkasz niedźwiedzia i jak przetrwać jego atak.

 

5. mamba Zwierzęta na m 

 

Zwierzęta na m

 

Jest to prawdopodobnie najszybszy wąż na świecie, zdolny do osiągania prędkości do 20 kilometrów na godzinę. Jest też jednym z najbardziej trujących. Dorasta do długości od 2,5 do 4,5 metra. Węże na Słowacji – kompletny przewodnik

 

6. macaque Zwierzęta na m 

 

Zwierzęta na m

 

23 gatunki makaków występują w całej Azji, Afryce Północnej i (w jednym przypadku) na Gibraltarze. Makaki są w większości owocożerne (preferują owoce), choć w ich diecie znajdują się również nasiona, liście, kwiaty i kora drzew. Niektóre gatunki, jak np. makak krabożerny, żywią się bezkręgowcami i sporadycznie małymi kręgowcami. W Malezji każdy makak południowy zjada średnio około 70 dużych szczurów rocznie. Wszystkie grupy społeczne makaków są matriarchalne, zorganizowane wokół dominujących samic. Ciekawostki o Chinach 30 ciekawostek i faktów dotyczących tego kraju.

 

Makaki występują w różnych siedliskach na całym kontynencie azjatyckim i mają duże zdolności adaptacyjne. Niektóre gatunki nauczyły się żyć z ludźmi i stały się inwazyjne w niektórych środowiskach zamieszkałych przez ludzi, np. na wyspie Mauritius i w Silver Springs State Park na Florydzie. Makaki mogą stanowić zagrożenie dla ochrony dzikich zwierząt, jak również dla dobrobytu ludzi, ponieważ przenoszą choroby zakaźne i śmiertelne. Obecnie z inwazyjnymi gatunkami makaków walczy się za pomocą kilku metod kontroli.

 

7. cat Zwierzęta na m 

 

Zwierzęta na m .

 

Jest to krajowy gatunek małego ssaka mięsożernego. Jest to jedyny udomowiony gatunek z rodziny Felidae i często określa się go mianem kota domowego dla odróżnienia od dzikich członków rodziny.[4] Kot może być zarówno kotem domowym, gospodarskim, jak i zdziczałym; ten ostatni porusza się swobodnie i unika kontaktu z człowiekiem. Koty domowe są cenione przez ludzi za swoją towarzyską naturę i zdolność do zabijania gryzoni. Około 60 ras kotów jest uznawanych przez różne rejestry kotów. Kot dla mieszkania – 9 ras kotów do mieszkania.

 

Anatomia kota jest podobna do innych felidów: ma silne, elastyczne ciało, szybki refleks, ostre zęby i chowane pazury przystosowane do zabijania małych ofiar. Ma dobrze rozwinięty wzrok nocny i zmysł węchu. Komunikacja kotów obejmuje wokalizacje takie jak miauczenie, warczenie, tryl, syczenie, prychanie i mruczenie, a także specyficzny dla kotów język ciała. Zwierzęta na m. Kot jest drapieżnikiem najbardziej aktywnym o świcie i zmierzchu (crepuscular); jest samotnym myśliwym, ale gatunkiem gromadnym. Słyszy dźwięki, które są zbyt słabe lub zbyt wysokie w częstotliwości dla ludzkiego ucha, takie jak te wydawane przez myszy i inne małe ssaki. Koty również wydzielają i odbierają feromony.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button